Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől él a kutya sokáig?

Mitől él a kutya sokáig?

Figyelt kérdés
Van egy kérdés,ami azzal kapcsolatos,hogy meddig él még a tacskó.A válaszadók közt volt,akinek 18 évet élt a kutyusa.Nem szerettem volna abban a kérdésben kérdezni,de kíváncsi vagyok,hogy a gazdik hogy gondozzák az állatot,mivel etetik,hogy sokáig élnek a kutyáik?Főleg tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2008. aug. 26. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanattól amitől az ember. Egészségesen kell élnie, megfelelő környezetben. Etetni mindenképpen ajánlott minőségi (nem pedigree és társai) táppal, és ezt lehet keverni hetente néhány alkalommal házi koszttal a változatosság miatt. Persze itt se mindegy mit adunk nekik, mert pl a burgonyát nem tudják rendesen megemészteni, és a közhiedelemmel ellentétben a sok csont is több kárt okoz mint hasznot. Ezen kívül természetesen szükséges, hogy a kutya jó idegrendszerű legyen, DP (diszplázia) mentes szülőktől. Az esetleges betegségeit pedig gyorsan, és szakszerűen kezeljék.
2008. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt gyanítottam,hogy az ilyen készkaják nem a legjobbak,az embernél se.Mégis milyen kutyatápra gondoltál (márkanév vagy valami hasonló)?
2008. aug. 26. 16:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ hogy egy kutya meddig él.

pl.:a szülei meddig éltek,van-e valamilyen betegsége stb.

Én a 18 éves pulimnak nem szoktam száraz tápot adni mert székrekedése van és bajos neki elvégeznie a nagydolgát.Puha húsos finom konzervkaját adok meg néha szoktam neki a maradék ebédből is adni.

Rendszeresen megvizsgáltatom állatorvossal rendesen be van oltva és ennyi.Semmi extrát nem csinálok mégis jó állapotban van a korához képest.

2008. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Nekem van egy öreg komondorom (igaz, hogy csak 12 éves) de a nagyobb fajták általában pár évvel rövidebb életűek, mint a kicsik.


Szerintem, ha egyedül lenne tartva, már lehet, hogy "elhagyta volna magát", vagy "búskomor" lett volna, de együtt van egy fiatal spániellel, és jól kijönnek együtt. A kicsi a nagyot is játékra bírja, megmozgatja, stb., jó hatással van rá, úgyhogy az én öreg kutyámat a fiatalabb haverja tartja jó karban :D

2008. aug. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen szó a kutyák hosszú életének titka: SZERETET.
2008. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban szeretet. Mikor már nagyon öreg volt a kutyusom, és az utolsó időben betegeskedett is (keringési zavarai voltak), sokszor éreztem azt, hogy azért nem megy el, mert nem akar minket itthagyni. Már nagyon sajnáltuk őt, meg is beszéltük az állatorvossal, hogy eljön és elaltatja, de hirtelen olyan erő szállta meg (hónapok óta először sétálni akart menni, és jött is rendesen), hogy lemondtuk. Megérezhette, hogy már mi is készek vagyunk elbúcsúzni tőle, mert aznap éjszaka elaludt, és nem ébredt fel többé.

Az egészséges étkezésről annyit, hogy Rebeka kizárólag a Globus sertésmájkrémet volt hajlandó megenni, nem kellett neki se kutyakonzerv, se száraz táp, se házi kaja, az összes állatorvos rémüldözött, hogy ez borzasztóan egészségtelen a kutyának, aztán mégis boldogan ette 18 évig. Szóval valószínűleg genetika is lehet mögötte. Emberben is van aki mindenre figyel, mégis negyvenévesen rákos lesz, és olyan is, aki egész életében dohányzik, mint egy gyárkémény, meg zsíros kajákat eszik, mégsem lehet még százévesen sem agyonütni.

2008. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő környezet, és szeretet szükséges(az etetésen és ilyesmiken kívül). Az én kutyám több, mint 13 évig élt, és az orvos szerint sokat számított, hogy mérhetetlen empátiával kezeltük, szinte családtagként. A vége felé, amikor már nem tudott magától semmit se csinálni, a szemével jelzett, hogy mit akart.Mindig tudtuk, mire van szüksége.

Az étellel mi mindig úgy voltunk, hogy azt evett,amit mi.Néha kapott kutya konzervet, tápot is, de inkább házi kaját.Tojásos ételektől egészségesebb a kutya, és a bundája is szebb, egészségesebb.De minden kutya ízlése más. Ezeket csak saját tapasztalatokból lehet tudni.

2008. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Royal Canin tápok között van kifejezetten tacsik számára kifejlesztett száraz táp, szerintem ezt keverheted idös kutyusok számára kifejlesztett táppal, és akkor biztos lehetsz benne hogy a kaja szempontjából a 100% biztosítod neki. Nagyon sok szeretet, játék, éreznie kell hogy fontos ilyen idösen is a számotokra, és még valami, gyakrabban kell vinni az állatorvoshoz is rutin vizsgálatokra és akkor még sokáig élvezhetietek egymás társaságát!
2008. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
magától!
2008. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a szeretet a legfontosabb. A kertes ház egyáltalán nem hátrány, illetve ha vidéken él a kutyus. Nekem egy tacsi + isten se tudja milyen fajta keverék kutyám volt. 16 éves korában halt meg. Házikosztot evett. Kövér volt, annyit zabált volna, amennyit adunk neki. Szerintem a szíve mondta fel a szolgálatot, mert alvás közben érte a halál. Nagyon szerettem.
2008. aug. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!