Utálom a kutyám, hogy szerethetném meg őt?
Kitartás és szemléletmódváltás kell neked.
Nekimegy a huskynak? Nyilván azért mert be van fosva. Meg rajtad is érzi, hogy szétbsz az ideg.
Beszari kis dög? Inkább legyen ilyen, mint egy vérszomjas kis terminátor :D
Mivel a kérdés 2015-ös a szóban forgó kutya már vagy nem él vagy 11-12 évesen már megváltozott, tehát a kérdezőnek nem lesz hasznos a kommentem.
Én ezt most azoknak írom, akik úgy bukkantak rá a kérdésre, hogy hasonló gondjuk van.
1. Minden kutya más és más ütemben fejlődik. Két kutyám van, az egyik nagyon könnyű eset volt mindig is, a másik később komolyodott meg, addig lassabban is tanult mint a többiek, a kutyasuliban elmaradt a többiektől, a vizsgára el se engedtek minket, míg a másik kutyám rendes tempóban fejlődött és megtanulta azt, amiket a többi tanuló.
Aztán a lassabban fejlődő kutyám úgy 5 éves korára megnyugodott és elkezdett rendes tempóban fejlődni. Most már 10 éves lesz és teljesen olyan viselkedésileg, mint egy átlagos kutya (de persze ő nekem több lesz mindig, mint átlagos <3 ahogy a másik kutyám is <3 ).
Szóval hiába már 2 vagy 3 éves, nem kell feladni a reményt, van, amelyik kutya később érik.
2. Ha valaki ilyen gyűlölettel beszél a kutyájáról, az nem feltétlenül a szeretet hiányának a jele. Ez inkább panaszkodás és ez általában akkor jön elő, ha nincs énidőnk vagy, ha más gondunk van.
Írja is a kérdező, hogy imádta a németjuhászt, aki a család kutyája volt. Tehát az egész család foglalkozott vele, így nem mindig csak a kérdezőnek kellett vele sétálni, suliba menni, orvoshoz vinni és a kérdező tudott magával törődni vagy l, ha épp más gondja volt, akkor azt orvosolni.
De ha konkrétan az egész életünk a kutya körül forog, 0 időt fordítunk magunkra, az kiválthat frusztrációt, ami nem jó se a kuryának, se a Gazdinak.
A kutya érzi, hogy a gazdája feszült, ezért reagál úgy, ahogy, ami még jobban frusztrálja a gazdit.
Más a viselkedése a kutyának egy kiegyensúlyozott gazdi mellett.
Ezért aki haragot érez, próbálja ki, hogy kicsit elvonul egyedül. Elmegy egyet sétálni egy helyre, ahol egyedül lehet vagy elmegy moziba vagy csinál valamit heti rendszerességgel egyedül. Tehát mondjuk a héten azt mondja egy mapra, hogy ez az énidőm, amikor pl 14:00-17:00 nincs kutyázás, hanem csak efyedül van a szabadban.
Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz és a kutya viselkedése is megváltozik.
Ha nem válik be, gobdoljon bele, hogy tulajdonképpen mi is állhat a háttérben, mi az, ami valóban foglalkoztatja, nem lehet a magány, a stressz, egy fel nem dolgozott trauma, bármi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!