Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet sebes a kutya...

Mitől lehet sebes a kutya lába és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom mitől lett neki olyan, nem vakarja vagy nyalogatja magát.. Reggel elmentem még semmi baja nem volt, majd hazajöttem és már ott volt neki, a bal hátsó lábán. Le van jőve róla a szőr, nagyrészt ilyen bőrkeményedés van rajta és középen pedig egy seb, ami véres.

Elvittem orvoshoz, megnézte, lefertőtlenítette és annyit mondott, hogy ez nagytestű öreg kutyáknál természetes, nem lehet ellene tenni semmit, de figyeljem, mert valószínűleg hamarosan bajok lesznek az izületeivel is azon a részen és akkor majd fájdalomcsillapítót kell vele szedetni..

Ez elég drasztikusan hangzott számomra, komolyan ennyi a "megoldás"???

Nem olyan öreg még a kutyám, 6 éves, és életvidám, mozgós, semmi problémája nincs amúgy..


2015. márc. 12. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a könyökén van a seb. Ezt felfekvésnek hívják. Nagytestűeknél fordul elő leginkább. A nagyobb súlyukkal kemény felületen fekvésnél alakul ki. Azon a területen közel van a csont a bőrhöz.Az ízületekkel nagytestűnél idősen felfekvés nélkül is lehetnek majd gondok, hiszen a korral kopnak.
2015. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!