Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszunk...

Milyen fajta kutyát válasszunk? Indokok és a két fajta lentebb.

Figyelt kérdés

két fajtát néztünk ki:

egyik a yorkshire terrier.erre azért esett a választás mert kistestű kutya és tudnánk benn tartani a házban (télen nem fázna stb.) így legalább még többet lehetnénk vele mert egész este ott lenne velünk

másik a doberman: mert időnk és kedvünk is lenne kutyasuliba járni és pl. őrzővédő tanfolyamon részt venni vele.

a kérdés az lenne hogy ti melyik fajtát tanácsoljátok?


2010. febr. 15. 12:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%

A yorkival is lehet sportolni attól függetlenül, mert kicsi. Akár engedelmesezni is. Ő egy terrier, nem szabad elfelejteni. Ha nem divatból szeretnéd, hát rajta, meglátod, nagyon sok dolog van ebben a kis fajtában! Én láttam már BH vizsgás yorkit, lebilincselő látvány, hogy nem egy pláza maca retiküljéből kukucskált, hanem ugyanúgy végrehajtotta a feladatokat, mint a nagy kutyák! Ahogy a szavaidból kiveszem, az életetekbe jobban beleférne a yorki, ha a nagy kutya szomszédok vagy lakótársak miatt problémát okozhat, akkor a későbbi kellemetlenségek, problémák miatt szerencsésebb yorkit választani. Ha neked ez a fajta tetszik, válaszd ezt, nem csak divatból lehet yorkit tartani. De azt nagyon nézd meg, honnan veszed. Jó tenyésztőnél 100 ezer forinttól kezdődik az áruk. Szaporítottat ne vegyél semmiképp, mert rengeteg problémád lehet belőle, főleg ilyen népszerű fajtánál.

[link]

2010. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólást...

sokat segítettél és hidd el nem táskakutyának tartanám mert nem vagyok egy plázacica...

2010. febr. 15. 14:04
 13/32 anonim ***** válasza:
65%

Doberman !

De majd mikor haza viszitek és meglátják őt akkor ne aggódj nem fognak neki ellenállni és be fogják engedni :)

Ha nem akkor pedig egy jól feszerelt kutyaház kell neki!

De olyan pici kutyát ne vegyetek sztem , bár ti tudjátok !

2010. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

Én menhelyes kutyát ajánlanék inkább. Rengeteg a kistestű, lakásban tartható kutty, aki menhelyen vagy sintértelepen tengeti mindennapjait.

Minek több tízezer, ha tenyésztőtől vásárolsz, 100e ft-ot rákölteni egy kutyára...

2010. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

kistestű kutyával ugyanúgy lehet kutyasuliba járni, lehet vele agilitizni, stb. - attól, mert kicsi, nyugodtan járhatsz vele mindenhová, ahová nagy kutyákat lehet vinni.

A dobermann egy gyönyörű kutya, de én nem raknám ki a hidegbe az udvarra - udvarra hosszabb, sűrűbb szőrű kutya való: komondor, kuvasz, ilyesmi.

Amúgy szerintem is két nagyon különböző kutya, temperamentumuk is más, fura, hogy ez a kettő ugyanúgy tetszik nektek. Biztos jól ismeritek mindkét fajta belső tulajdonságait?

2010. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

terrierem már volt...így gondolom ez a terrier se nagyon tér el a többi viselkedésétől...de ha rosszul tudom akkor mondja meg valaki

dobermant pedig ismerem mert az egyik ismerősöm kommandós és van két dobija és már töltöttem vele elég sok időt arról beszélgetve hogy milyen a fajta és hogy milyen a viselkedés stb.

2010. febr. 15. 14:32
 17/32 anonim ***** válasza:
17%

ajánlom az american staffordshire terriert.

hűen őrzi a lakást, bent is szeret lenni, és közepestermetű


PERSZE CSAK HA NEM FÉLTEK HOGY MEGHARAP!!!!!


bár ezektől sohasem félnék. nekem is vanegy staffi

2010. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
A dobermannak se jó kint a -20 fokba, elég rövid szőre van. Yorkit nem vennék, szegényt már annyira tönkretették a szaporítók h kb 200 000-ért kapsz normális kutyát... Én dobermant vennék, sokkal jobban szeretem, több mindent lehet vele csinálni :)
2010. febr. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

én is elég erősen a doberman felé orientálódok.

a yorkshire a mérete miatt lenne jó mert kis méretben csak ez a fajta tetszik.

valaki tudna pro és kontra érveket is hozni valamelyik fajtához?

2010. febr. 15. 17:45
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

pro és kontra???

A yorki pici a dobi nagy,

A yorki hosszú szőrű a dobi rövid,

A yorki keveset eszik a dobi többet,

...............

Ilyenre gondoltál??:)

Ha nem engedik be a nagy kutyát de te együtt akarsz vele aludni akkor egyértelmű, hogy yorki. Ha nem esel kétségbe és képes vagy az udvaron hagyni akkor dobermann.

Ezt neked kell eldöntened. Nekem 4 amerikai akitám van és a garázsból bejöhetnek az előszobába. Vicces de a lakásba nem engedem be őket. Ízlések és pofonok.

Viszont azzal számolnotok kell, ha néhány éven belül gyereket is akartok a Yorki előnyösebb.

2010. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!