Az Australian Silky terrier es a Yorkshire terrier rokonok?
Nézd meg jobban, közel sem ugyanolyanok.
Akumi ezt te sem gondolod komolyan:)
Hiszen a keresztezésben részt vett a yorki és bizony nagyon is hasonlít. Egy laikus simán yorkinak nézheti.
A rövidebb, durvább szőrű ausztrál terriert őshonos fajtának tartják; ezeket a kutyákat yorkshire terrierekkel keresztezve alakították ki a hosszúszőrű silky terriert. A XIX. század végén több yorkshire terrier is érkezett Victoria és New South Wales államba.
Néhány tenyésztő, hogy megpróbálja a szőrszínt javítani a kék-fekete színű Ausztrál terriereknél, nagyobb növésű yorkshire terrierekkel fedeztette ausztrál terrier szukáit. Az almok igen különböző kiskutyákat eredményeztek. Egyiküket Ausztrál, másikukat yorkshire terrierként állították ki, a harmadik típusból pedig új fajta született, az ausztrál silky terrier, melyet eleinte Sydney silky terriernek hívtak. 1906-ban és 1909-ben két fajtaleírás is született, New South Walesben és Victóriában. Az egyik eltérés a súly meghatározásában mutatkozott. Az 1906-os verzió 6 és 12 font között szabta meg a határt. Az 1909-es változat két súlycsoportot írt le, a 6 font alattit és a 6-12 font közöttit. A másik különbség a fültartást érintette: a New South Wales-i csak a felálló, míg a Victoria-beli a lelógó fület is engedélyezte. 1926-ban újabb fajtaleírás született, miközben a tenyésztők próbáltak megegyezni a kutyák súlyát illetően.
1932-ben Victoria állam Kennel Control Council nevű bizottsága megtiltotta az Ausztrál, a silky és a yorkshire terrier további keresztezését, 1955-ben pedig a Sydney silky terrier elnevezést a hivatalos Ausztrál silky terrier elnevezésre módosították. 1958-ban újabb tenyésztői klub alakult, az Australian National Kennel Council, melynek egyik legelső intézkedése a silky terrier fajtaleírását érintette. A klub ugyanis tudomást szerzett arról, hogy az amerikaiak szeretnék hivatalosan is elismert fajtává tenni a silky terriert az Államokban, így szükségessé vált egy egységes, Ausztrál nemzeti standard megfogalmazása, mely végül 1959-ben látta meg a napvilágot
Mivel yorkim van jobban megnézem a fajtát, ha találkozom vele. K
Kezdem azt hinni, hogy az enyémmel van valami baj, mert ugyan szinte standard szerinti a kutyám, de a szőre is sokkal dúsabb és a színe is ritkább (fekete-cser).
Az állomány nagyon felhígult, vagy az enyém valami "ősmaradvány", mert soha nem látok olyat mint ő, mert aránytalanul hosszú a törzsük, roppant gyenge a szőrminőségük, a fejforma is elég változó...nem tudom:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!