Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvos helyett miért itt...

RastaMama kérdése:

Állatorvos helyett miért itt szarakodnak egyes "gazdik"?

Figyelt kérdés
Vagyis miért van itt fent egy csomó olyan kérdés, amire egyértelműen az a válasz, hogy "Azonnal keress fel egy állatorvost!"? Ennyi idióta embernek van/lehet kutyája?
2010. febr. 13. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Csak féltik a kutyájukat szerintem ez teljesen normális.
2010. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
engem is bosszant ez a dolog, de a választ a kérdésre nem tudom, mert nem ebbe a táborba tartozom:S sajnos mi még nagyon messze járunk a felelős állattartástól, és mindenkinek lehet állata:((
2010. febr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Abba azért belegondolhatnál, hogy lehet, hogy akkor még nem rendel egy állatorvos sem a környéken, vagy valami miatt nem tudják rögtön elvinni az állatorvoshoz a kutyát, és csak aggódnak. Az én kutyámat amikor elütötte az autó nem tudtuk rögtön állatorvoshoz vinni, mert a baleset kb. reggel hétkor történt, az álllatorvos meg csak 11-tól rendelt.
2010. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezt én sem értem...


Előző válaszoló: Van ügyeletes állatorvos! Baleset, mérgezés, stb. esetén nem lehet várni!!

Akinek nincs anyagi háttere, az ne tartson kutyát (egyéb állatot). Ha bajba kerül és azonnal kell segítség, akár több km-t is kell utazni... Nem itt feltenni a kérdést... Vagy várni a rendelésre... Sokszor az már késő. :(


(Ha az ember családtagja - gyerek, szülő... - bajba kerül, megsérül, stb., akkor sem vár a rendelő orvosra... Hanem azonnali segítséget kér. A kutyájukkal is ezt kell(ene) tenni!! Hiszen családtag.)

2010. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Oké, elkell hamar vinni 1 állat orvoshoz, de vannak olyanok amiknek nincs egyértelmű válaszuk és nagyon is féltik a kutyájukat. nekem amikor sétáltunk letört a kutyám körme teljesen kétségbe voltam esve nem tudtam mit csináljak és nem tudtam állat orvoshoz sem vinni...Utána elvittem és kb a doki teljesen hülyének nézett engem...
2010. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. Nálam az alap, hogyha valami baj történik a kutyámmal, akkor rohanok vele az állatorvoshoz, de ha valami miatt pár órával később tudunk csak indulni, akkor is a kutyával vagyok és addig is megpróbálom enyhíteni a fájdalmát vagy legalább nyugtatom. Nem az interneten lógok és egyszerű kutyatartóktól próbálok távsegítséget kérni.
2010. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
Soknak nem telik állat orvosra,sajnos (:
2010. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert lehet, hogy kezdő állattartók? Vagy, mert tényleg nem tudják mit tegyenek? Vagy, mert nem olyan nagyokosak mint TE?


Nem kel fikázni azt aki "tudatlan", nem lehet mindenki háta mögött több éves kutyás tapasztalat! Azért írnak ide, mert feltételezik, hogy azok akiknek van tapasztalatuk állatokkal azok segítenek nekik és nem csak annyit mondanak, hogy "Azonnal vidd orvoshoz".Próbálnak rájönni mi lehet a baja és ebben a ti segítségeteket kérik és szeretnének vmi megnyugtató választ is kapni, ha nem nagy a baj, mert szegények tökre beparáznak, ha a kutyájuk rosszul van!

2010. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
hát ez nem igaz:))) még itt is ezeket a hülyeségeket olvasom, hogy nincs pénz, hogy tudatlan, hogy ez meg az meg amaz...ezek csak kifogások, én még mielött lett volna kutyám, vettem egy csomó kutyás könyvet, kutyabetegségek,a kölyökkutya,... és hetekig az interneten lógtam, és olvasgattam, hogy mit hogy csináljak... még nem volt meg a kutyám, de már az ismerősöktől kutyásoktól leinfóztam magam, hogy ki a legjobb állatorvos a környéken, stb. stb. amikor elhoztuk a kutyát, a tenyésztő is ellátott rengeteg jótanáccsal.. szóval én nem úgy tartok kutyát, hogy ahogy esik úgy puffan:( a dokink nagyon rendes, akármikor felhivhatom, ha a "gyereknek" valami baja van... volt már rá példa, hogy ügyeletet kellett hívnunk egy kölyökhöz, aki nálunk vendégeskedett... nem is az én kutyám volt, de ha várok reggelig az életébe kerül:S szóval még mindig nem értem az egészet:(
2010. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is kezdőnek számítok, ő az első kutyám, de mikor valami nem stimmel vele, rögtön viszem állatorvoshoz. Egyszerűen arról van szó, hogy ismerem őt, meg tudom állapítani, mikor van komoly baj. 3 éves a kutyám, de eddig csak egy-két olyan alkalom volt, hogy feleslegesen vittem állatorvoshoz, de akkor nem is kellett sokat fizetnem. Kicsit elegem van azokból a kérdésekből, hogy a "kutyámon átment az úthenger, mit csináljak"? Amúgy az ilyen kérdések 99%-ánál kiderül, hogy a gazdinak esze ágában sincs bármit tenni, ha nem rendel a szomszéd állatorvos, akkor már felőle meg is dögölhet a kutya, nem próbál másikat keresni. Nézzétek meg ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__619347-mi-tor..

A gyerek feltett 1 kérdést, h a kutyája hangyamérget evett, mit tehet. Hamarosan kiderült, hogy a szülei nem akarják orvoshoz vinni a kutyát. Erre még órákig ült a gép előtt és panaszkodott, hogy a szülei ilyen gonoszak. Ha velem ilyen történne, taxit hívtam volna, megkértem volna egy barátomat, szomszédot, hogy vigyen el minket, vagy addig hisztizek, amíg nem tesznek valamit a szüleim. Ha meg minden hiába, akkor is a kutyámmal töltöm élete utolsó óráit és nem a gép előtt. A gyerek meg percenként leírta, hogy most éppen mit csinál a kutya, mintha valami orvossorozatot néznénk a TV-n. Majd leírta az msn címét is, szerette volna, ha még többet panaszkodhat.

2010. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!