Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinaljak vele?

Mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 2eves nemetjuhaszom de olyan mint egy golden retriver. Van egy golden retriverem is o idosebb masfel evvel de nem az a tipikus goldi mert o rendesen jelez mindenkit akit kell megugat es amelyik kutya nem szimpi neki es kemenykedik megvedi magat es helyre rakja. Persze o is nagyon baratsagos es akit ismer azert oda van. Nem meglepo mert a golden baratsagos csaladi kutya. Nemetjuhaszom pedig nem olyan mint egy nemetjuhasz. Tul jol van szocializalva vagy nem tudom de o nem nagyon ugat max ha kutya van az utcan de akkor se viszi tulzasba. Embereket abszolut nem ugatja meg es mindenkivel nagyon baratsagos. Erre jon az ujsagos akkor megy oda es hagyja hogy simogasak. Tobb ember ide jar az en kutyaimat simogatni. Persze ezzel nem is lenne baj ha nem vinnek mar tulzasba. Van egy lany aki ide jar jatszani veluk. Amikor mar idr jon elenk kutyaim mar viszik nekik a jatekot. A kutyak nagy resze nem szereti a postast. Ok imadjak meg ot is es mindig viszik neki a jatekot es jatszami akarnak vele mikor jon be. Nem tudom mit csinaljak a Nemetjuhaszal mert utcan is rogtom ossze baratkozik mindenkivel. Mindenkit bejohet felole. Nagyon jatekos. Neki csak a jatek a lenyeg. Sokan dicserik oket hogy milyen jol nevelt kutyak. De szerintem tulzasba esnek mar a kutyaim. Vagy is csak a nemetjuhaszom mert a goldim igy jo ahogy van. Masikat is szertem de nem kene ennyire gyereknek lennie 2evesen. A goldim a fonok kettojuk kozul. Van olyan hogy a goldim megunja es levari a nemetjuhaszt. Persze nem hagyom hogy verekedjenke meg nem is bantjak egymast mert szeretik nagyon egymast de volt mar ra pelda hogy odavagta a goldi.

Mit csinaljak szerintetek hogy ne legyem mindenki kutyaja a nemetjuhaszom es kicsit jobban vedje a teruletet? Jo lenne ha aktivabb lenne ugatasban.

Szerintetek?


2015. febr. 23. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz semmit, ő ilyen jellem. Ahogy mi emberek, úgy a kutyák is különbözőek, attól mert németjuhász még nem törvényszerű hogy távolságtartó lesz. Első lépésként fogadd el őt olyannak amilyen. Aztán ha nem akarod, hogy simogassák, akkor szólj rá az emberekre, hogy ne simogassák, mert mondjuk képzés alatt van vagy bármi és ennyi.


Amúgy attól mert nem ugatja meg a lehulló falevelet is, attól még nem biztos hogy éles helyzetben ne bizonyítana. A kutyák megérzik, hogy mikor van valóban veszély (pl betörő jön), falkában meg aztán még inkább tettrekészebbek.


Egyébként örülj neki, hogy ennyien dicsérik és szeretik a kutyáidat, jobb mintha mindenki utálná őket mert feszt ugatnak, aztán lemérgeznék őket...

2015. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Phhhúú hát ez tényleg nem jellemző a nj-kre (nekem is volt). Nem lehet, hogy kölyök korában túl sokan simogatták? Kölyök korától jöttek-mentek sokan hozzátok és mindenki megtutujgatta? Na és mennyit van velük foglalkozva? Mert lehet,hogy unatkoznak és ezért a németjuhász, mivel munkakutya, már akárkivel leállna játszani, nem? Mondjuk én annyit megtennék, hogy ezentúl nem hagynám egyszerűen, hogy odamenjen idegenekhez és nem engedném, hogy simogassák! Én kiskorában mindegyik kutyámnak már, mikor nem bébi volt, de még kölyök, megtanítottam, hogy ne akarjon odamenni senkihez. Jó mondjuk kutyás közösségben egy-két emberke megsimogatta az más, de akkor már a kutya ott tartott, hogy megsimogatták és tovább ment, nem alélt el, hogy jajj most valaki vakarja a fülét. Szóval ennyit azért megtehetnél, hátha javít valamit a helyzeten.
2015. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Van igazsag abban amit mondasz elso.

Igen az lesz a problema h kiskoraban midenki simogatta. Nagy a csalad sokan jarnak hozzank es nem csuktak be kiskoraban mikor jott valaki. Foglalkozni eleget foglalkozok veluk. het 4-5alakalom seta es minden nap jatszok veluk az udvaron. Hazba is bejohetnek szoval kozelunkben vannak szinte mindig.

Multkor mar szoltam mert a kislany megint itt volt naluk jatszott veluk erre jott meg egy ember es o is elkezdett veluk haverkodni. Akkor lett elegem es elkuldtem oket mondvan h ez nem allat simogato hagyjak oket beken. De nem tudom mindig azt figyelni h ki akarja olet simogatni. ujsagos is jon szol nekik es mar megy is a simi. Kint van a harapos tabla de az sem segit mert tudjak h az csak disznek van ott. Arra gondoltam h megkerek valakit jojjon ide hozzajuk haverkodni en meg akkor tiltom oket. Volt olyan is h etetni akarta oket egy oreg bacsi. Setanal is ha valaki oda jon hozzam o rogton baratkozik vele. Kutyakon kivul mast n is ugat. Jon meg mellejuk kutyus de o vele nem esek ilyen hibaba. Nekem is volt elottuk is nemetjuhaszom es o nem ilyen volt. Igazi nemetjuhaszos volt.

2015. febr. 24. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!