Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne "élvezetesebb"...

Hogyan lehetne "élvezetesebb" a sétálás Beagle fajtájú, majdnem 2 éves kan kutyussal? Persze úgy, hogy a kutyának is jó móka legyen. Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Szóval már jó párszor elmentünk vele sétálni, azonban ilyenkor igen engedetlen.Mármint nagyon húz,néha annyira,hogy majdnem elesek![Igen erős kutyusról van szó,személyemben 13 éves lányról,apa még bír vele]Erdőben még jobb a helyzet, de ha faluban akarok sétálni, nagyon ugatja a többi kutyát. Hogy lehetne "megnevelni" őt? Persze valami normális módszerre gondoltam.Köszi előre is! =)
2010. febr. 11. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem sétáltatjátok minden nap, csak időnként. Minden nap el kéne vinni kb. 2 órára. Séta előtt labdázzatok vele, akkor kevésbé fog húzni. Érdemes elvinni kutyaiskolába is.
2010. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én egy tanácsot tudok adni de erre az apukád segítségét kell kérned! Vegyetek a kutyusra fejhámot!! Nagyon hasznos, ha elkezd húzni akkor fordulj a másik irányba hirtelen a fejhám miatt nem tud mit csinálni arra meggy! Ha újra húz akkor mindig fordulj a másik irányba egy idő után nem fog húzni! ha szépen meggy melletted akkor jutalom falattal megerősítheted hogy jól csinálja ügyes kutya!
2010. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Nekünk is beagle kutyusunk van, 1,5 éves. Ő is húz, ugat másokat. Tesóm (aki nem egy gyenge ember egyáltalán.. sőőőt..) nem bír vele. És persze ugatja a többi kutyát nálunk is. Ezért mi nem is szoktuk sétáltatni, az udvar elég nagy, ott tud futkározni sokat:) Egyébként aranyos, de én speciel nem megyek ki hozzá, mert agyon ugrál, nadrágunkat, kesztyűnket meg mindent leszaggat rólunk..Állítólag 2-3 éves kora körül megkomolyodik. Ezt remélem h így lesz:)
2010. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak mondom, hogy nem fog megkomolyodni, ha nem nevelitek és nem sétáltatjátok rendszeresen. Nagy mozgásigényű, nehezen képezhető fajta. Az pedig tévhit, hogy a kerti kutyát nem kell sétáltatni, mert őket is kell!
2010. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sok beagle tartóval az a baj, hogy sok mindent megenged az aranyos kutyusnak. És mivel nincs rászólva a kutyára, a 2 év alatt azt tanulta meg, hogy ez a normális. Ezért mondom mindig, hogy következetesen kell nevelni a kutyát.


Egyértlemű, hogy ha húz, akkor azt meg kell akadályozni. Jó ötlet, amit fentebb említett egy válaszoló, de azt is csinálhatod, hogy visszarántod kicsit. Nem akkorát természetesen, hogy elszálljon, csak hogy kellemetlen legyen neki.


Nekünk is beaglenk van, ő 2,5 éves és csak 3 hónapos koráig húzott. Másfél éve elengedve sétáltatjuk. És nem járt kutyaiskolába, ez csak a következetes nevelés kérdése.

2010. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy én vagyok a kegyetlen barbár állat, de amikor nekem csinálta ezt akár melyik kutya 1-2 alkalommal erősen visszarántottam. 20 perc múlva úgy jött mint a kisangyal, Persze ehez erő kell. De én sétáltatom a kutyát nem a kutya engem :)
2010. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
Szintén beagle,húz,ugat,de én pont így szeretem,nem próbálom megváltoztatni,mert ilyen az ő személyisége,és azért nem vészes!
2010. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!