Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla szőr ellen a lakásban?!

Vizsla szőr ellen a lakásban?!

Figyelt kérdés
Örökbefogadtunk egy rövidszőrű magyar vizslát lassan egy éve, lakásban tartjuk, rettentően hullik a szőre, és nem tudom mit tudnék még tenni? Használunk furminátort, ki szoktuk heti többször kefélni a kihullot szőröket. Legnagyobb gondom, hogy hiába kefélek le minden ruhát mielőtt kimosnám őket, már a mosógépben is szőr van... nálatok is ez van? Valami egyéb tipp a szőrök ellen?

2015. febr. 5. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Több mint 10 éve hogy már nincs meg a vizslánk, és még mindig találok néha egy-egy szőrszálat... Igen, ugyanez volt nálunk is.
2015. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napi porszívózás, halolaj/lazacolaj adagolása a kajához, meg esetleg ha nagyon vedlik, érdemes lehet megfürdeni, az is kihoz egy csomó szőrt. De szőrmentes sose lesz a lakás, ez a kutyatartás ilyen :)
2015. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha állítható a fokozat,a kutyát is át lehet naponta szippantani.Nem fog szálldosni a szőr.
2015. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Egyrészt megnyugodtam, hogy nem egyedi a dolog, normális, hogy ennyire hullik neki. Viszont akkor semmi remény, hogy mérséklődjön.

Porszívózok hetente többször, a lakásban tudom kontrollálni a szőr-helyzetet, csak a ruhák és a mosógépben lévő szőr az, amitől megőrülök. Legfőképpen azért, mert gyermeket tervezünk 1-2 éven belül (reményeim szerint akkor már családi házban, de a kutya család tag, be lesz engedve ott is). Ha a pici ruhája is tiszta szőr lesz, agybajt kapok.

2015. febr. 5. 12:30
 5/5 A kérdező kommentje:

Mármint porszívózzam ki a kutyát? :D Ilyet még nem hallottam.

Halolajat kap, hetente többször, bár nem minden nap. Megpróbáljuk, rendszeresebben adom neki, hátha segít. Köszi!

2015. febr. 5. 12:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!