Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy boxert meglehet tanítani...

Egy boxert meglehet tanítani arra hogy szépen sétáljon egy mozgássérült mellett is?

Figyelt kérdés

Van a menhelyen egy kétéves ivartalanított szuka boxi,és anyával nagyon beleszerettünk.A baj viszont az,hogy szegény neveletlen(ugrál és nagyon erősen húz,néha elrántja a felnőtt embert is)

És nagyon szeretnénk örökbe fogadni,de emiatt a dolog miatt nem akarjuk,panelban lakunk és akkor hetente fethetnénk.

A másik ok,hogy apukám nem tudja lefogni,ugyanis egy csomószor műtötték a lábát és nem tudja behajlítani,és ezért bem meri bevállalni a boxit.Mert van olyan idő amikor neki kéne levinni a kutyákat,a munkaideje miatt.

Otthon vagy egy kisméretű keverék kutyánk,de ő nagyon pici szóval ővele ilyen térennl nincs probléma.

Tehát meglehet tanítani egy boxernek egy mozgássérült is nellett szépen sétálni? Úgy hogy nem húz,ha meglát egy kutyát akkor sem húz.

Sajnos így nem merjük örökbe fogadni,kutyasuliba pedig nem tudjuk vinni.

Van remény hogy megváltozzon és hogy örökbe tudjuj fogadni?



2015. febr. 2. 07:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért csak siettem:D
2015. febr. 2. 07:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet tanítani neki, de nem egyik napról a másikra. Ha kutyasuliba nem tudjátok vinni (miért nem?), akkor szerintem felejtős sajnos.

Amúgy pedig rengeteg mozgásra van szükségük, feladatokra, munkára, csak ha ezt megkapja napi szinten, akkor lesz csak nyugodtabb, mert elég fáradt lesz.

2015. febr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutyát meg lehet tanítani rá, hogy mozgássérült mellett akár segítő kutyaként jelen legyenek, de az nem úgy történik, hogy egy random kutyát kiválasztunk. Ott a szelekció általában már az alomban megtörténik, kb. 1 éves koráig napi szintű kemény és tudatos munkával egy jól szocializált, mutiválható, boldog és kiegyensúlyozott kutyát nevelnek belőle, ezután jön a célirányos képzés. Nektek nyílván annyi kellene csak, hogy séta közben ne rángasson, ami jóval egyszerűbb feladat, de itt se a fajta számít, hanem a konkrét egyed temperamentuma és az, hogy mennyire illik össze a leendő gazdájával. Utána szintén várható egy hosszadalmas, kemény munkával teli összeszokás, tanítás, aminek a végén majd lesz valami. Ez kutyaiskola nélkül nem megy és a siker akkor se garantált. Főleg az olyan váratlan és erős ingerekkel lehet probléma, mint az idegen kutya, vagy macska. Tehát szerintem csak akkor vállaljátok be ezt a kutyát, ha az elvárásaitok nem kizárólagosak, tehát akkor is szeretni fogjátok, ha nem éritek el vele a kitűzött célt, illetve ha vállaljátok, hogy éveken át kutyaiskolába jártok vele!
2015. febr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem tudjátok kutyasuliba vinni, főleg ha olyan igényeitek vannak, ami túlmegy az átlag családi kutya képzettségén, és fogalmatok sincs, hogy ezt hogyan valósítsátok meg? A legjólneveltebb Fifike is bele-beleránt a pórázba, ha pörgettyű és elfeledkezik magáról, elég komoly képzést igényel, hogy ezt apukátokkal egyáltalán soha ne csinálja. Gyakorlatilag a mozgássérült-segítő képzés egy szeletéről beszélünk, ha teljesen rántásbiztosra akarjátok a kutyát.

Persze a kutyától is sokminden függ, lehet, hogy magától leveszi, hogy nehezen jár és vigyázni kell rá, de lehet, hogy nem.

Plusz mégis mivel akartok lefoglalni otthon egy boxert, ha nem akarjátok suliba vinni? Munkakutya, dolgozni kell vele, tanítani, feladatoztatni. Ha egy sima sétáltatással is ekkora problémáitok vannak, a fejeteken fog ugrálni a kutya, és mindenkit húzni meg cibálni fog, nem csak apukát.

2015. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha abban "reménykedtek", hogy "megváltozik", akkor inkább ne a boxert hozzátok ki... Nem két nap alatt tanulja meg a pórázfegyelmet, iskolába nem tudjátok vinni, véletlenül elrántja az apukádat és már így is van elég baja szerintem.

Egyébként nyilván meg lehet tanítani neki, minden kutyának meg lehet tanítani, megfelelő hozzáállással, neveléssel, tanítással, de ez idő, munka, ő meg ha jól értem, már az elejétől kezdve kéne, hogy vigye a kutyát, ráadásul a másikkal együtt. Biztonságosabb lenne egy kisebb testsúlyú kutyát választani, nehogy aztán az legyen, hogy visszaadjátok.

2015. febr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!