Mi a baj az olyan emberekkel, akt nem szeretnek a kutyák?
Tuti, hogy érzi, hogy beteg, és érzik rajta a ragadozók is. Szagról, ha máshogy nem. A kutyáink is előbb tudják, hogy betegek leszünk, mint mi magunk. Csak belőlünk halt ki ez az ösztön, normális természetközeli állatok az ilyenekkel nagyonis képben vannak :)
Hogy emiatt mennyire fél, azt nem tudom, de szerintem legkésőbb akkor érzi a vesztét, amikor látja, hogy lemarad. Persze ha nem annyira beteg, hogy az életösztöne is elhagyta, azért még küzd ezerrel, amiben a félelem pont segít neki.
De ez amúgy hogy kapcsolódik ide? :)
Méghogy nincs értelme megérezni a félelmet, meg hogy semmi hasznát nem veszik??!!
Nem csak zsákmányállat létezik, a kutyák egymás közt is adják veszik a jeleket, méghozzá állandóan, és nagyon is nagy jelentőséggel bír!
Bonyolult szociális társadalomban, és szigorú hierarchiában élnek.
A falka-sorrendbeli harcok folyamatosak, a vezért időről időre teszteli, megméretik, hogy elég erős e mentálisan, és fizikailag betölteni a pozícióját.
1-1 konfliktust is árgus szemekkel követnek a falkatagok, hogy ki milyen lelkiállapottal száll ringbe, mekkora önbizalommal, vagy mennyire stresszesen.
De egyébként általában véve is, a kutyák a legtöbb hangulatra képesek ráhangolódni, lehet, hogy az okát, vagy a hasznosságát nem tudnám mindegyiknek felsorolni, de ettől ez még tény.
Többek között ezért a legjobb barátaink.
Mindenféle érzelmünket megérzik, és visszatükrözik.
Félelem, feszültség, aggodalom, öröm, gyász, eufória, melankólia, bármi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!