Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet pozitiv energiam?...

Hogyan lehet pozitiv energiam? (Ceasar Millan modszer?! )

Figyelt kérdés

Kiolvastam 2 konyvet Ceasar Millannak, de meg mindig nem tudom hogy vegyem at a falkavezerseget, es hogy neveljem a kutyam.. Neten is olvasgattam, de hiaba..

Amikor kiidegel vagy nem viselkedik a kutyam akkor van, hogy rakiabalok, vagy pedig a labammal fenek tajon gyengen megrugom.. (nem akarok neki fajdalmat okozni) Volt hogy elkaptam a grabancat vagy pedig megboktem, hogy kizokkentsem, de semmi nem hat ra...

Hogyan vegyem at a falkavezerseget? Hogy legyen pozitiv energiam?

Eleg sok baj van vele, mert azt hiszi o a fonok.. Ha valami nem tetszik neki kepes megharapni teljes erejebol.. Kistestu , 4 kilos, ivartalanitott kan.


2015. jan. 30. 17:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha 2 könyv nem segített, nem egy GyIK válasz fog. Irány a kutyasuli.
2015. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Álomvilág, tudom, naiv vagyk. De annyira jó lenne, ha az emberek nem az amerikai show műsorokból akarnának megtanulni mindent! A kutyád nem akar falkavezér lenni! És mivel nem falkában éltek, így te sem tudsz falkavezér lenni! Ha pedig pozitív energia kell, menj el a buddhistákhoz vagy igyál meg egy erős kávét, onnan majd kapsz. Ha meg akarod nevelni a kutyádat, ahhoz nem energia kell, hanem következetesség és alapvető tudás a kutyák kommunikációjáról!

[link]

2015. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Így van, jobb kutyasuliban segítenek.
2015. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy sokkal nehezebb a gazdának megfelelő viszonyba kerülni a saját kutyájával, mint egy idegennek, aki tiszta lappal indul a kutyánál. Hiába leszel egyik napról a másikra tökéletes "falkavezér" (ami eleve lehetetlen), a kutyának egy jó darabig még él ugyanaz a jófej, de ugráltatható, zavaros gondolkodású csóka leszel, aki az emlékezetében él.


Kistestű kutyáról beszélünk. Mégsem egy német juhász...


Én annyira nem vagyok Cesar Millan hívő, jobban tetszik a különféle módszerek ötvözése, de ha már: le van mozgatva rendesen? Annyira, hogy örüljön, ha lerogyhat? Ez az első lépés, mint tudod.

Állíts fel szabályokat. Ha még otthon sem tudsz rá hatni, séta közben még annyira se fog menni. Pl. ne jöhessen be a szobába, ha a fene fenét eszik se. Ne kérincséld, hogy Bubuka, mennyél szépen le az ágyról, hanem határozottan küldd le, ha máshogy nem megy, lökd le.

Az etetés is egy kiváló alkalom, gondolom, olvastál az "előevésről". A lényeg az, hogy ne szimplán akkor engedd enni a kutyát, ha szépen leül és pacsit ad, hanem akkor, ha te végeztél a vacsoráddal. Nem a parancs kell, hogy távol tartsa a tányérjától, hanem a te fellépésed. Nehogymár egy 4 kilós jószág dirigáljon!

2015. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A gond első sorban:

"

Amikor kiidegel vagy nem viselkedik a kutyam akkor van, hogy rakiabalok, vagy pedig a labammal fenek tajon gyengen megrugom.. (nem akarok neki fajdalmat okozni) Volt hogy elkaptam a grabancat vagy pedig megboktem, hogy kizokkentsem, de semmi nem hat ra... "

Idegesen ordítozol vele. Rugdosod. Igaz, csak kicsit, hogy ne bántsd.Meg mindenfélét kipróbálsz. Csak éppen azt felejted el, egyszer-kétszer mindezt végig csinálva egyenlő a nullával. Sokszor kell megfelelő módon tiltanod, megróni a kutyádat.

2015. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

Úgy lehet pozitív energiád, hogy Cesar Milant úgy ahogy van, elfelejted!!!!


A kutya csak kutyául ért. Egy-egy rövid hang, testtartás sokkal többet ér, mint az, ha leüvöltöd a fejét és fenékbe rúgod. Legyél minden helyzetben nyugodt és következetes.

Ha a kutyád pl. nekiugrik a kerítésnek mikor elsétál valaki, nem odamész és elrúgod meg üvöltesz vele, hanem szépen magabiztosan megfogod a nyakörvét és elvezeted onnan, aztán csendre inted, kivárod, amíg lenyugszik és csak akkor engeded vissza. Ha jól viselkedik akkor meg rádicsérsz.


Mi a baj pontosan a kutyáddal?

2015. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Főleg az első válaszoló kommentjére reagálva: a családom könyvekkel foglalkozik, és nálunk azt szokás mondani, hogy nem az olvasó a hülye, ha nem érti a könyvet -azt a könyvet, ami az átlag, kezdő embereknek szól!-, hanem az íróval van a baj.
2015. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor lesz agresszív egy kutya, hogyha nem vagyunk határozottak vele, és mindent megengedünk neki.

Azt nem szabadna engedned hogy megharapjon. Ha harap, böködd meg, adj neki egy pofont. És ha rendesen viselkedik simogasd meg, adj neki jutalom falatot. A kutya kihasználja azt hogyha mindent megengednek neki. Persze ha évekig rosszul kezelted a kutyát az nem fog egyik pillanatról a másikra megváltozni, de kitartónak kell lenned.

2015. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Az jó, hogy kiolvastad, de lehet, hogy újra ki kéne alaposabban.

CM sosem írt semmi olyat, hogy ordíts a kutyára és terrorizáld, ahogy azt sokan állítják.

Ez alapból egy baj: 'Amikor kiidegel vagy nem viselkedik a kutyam akkor van, hogy rakiabalok'

Olyan nincs, hogy a kutya kiidegel. A természetben az idegesség a gyengeség jele. Ha te folyamatosan gyengeséget mutatsz a kutyád felé, akkor 6 könyvet is olvashatsz, egy sem fog segíteni. A pozitív energia ott kezdődik, hogy elhiszed, hogy tudsz hatni a kutyára, akkor pedig ő is el fogja hinni. Ehhez eleinte kellhetnek segédeszközök (palack, hosszú póráz, fojtónyakörv), de ezek csupán abban segítenek, hogy a gazdinak plusz önbizalmat és sikerélményt adnak, így utána már könnyebb.

Ahogy pedig valamelyik válaszoló nagyon okosan leírta: a kutyát foskésszé kell fárasztani. Labdázás/ bringa mellett futtatás jó ötlet.

2015. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ödi2 ***** válasza:

Kedves kérdező. Maradjunk annyiban,h elviszed egy kutyasuliba,vagy keresel egy tapasztalt kutyást és segítséget kérsz. Azt, h tapasztalt kutyás egyszerűen megállapíthatod,megnevelt a kutyája...

Akár egy idős vadász ismerős is hasznos lehet az ismerősök között...

2015. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!