Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a két kutyával?

Mit csináljunk a két kutyával?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves keverék kis termetű kan kutyánk, illetve ősszel került hozzánk egy már most 9 hónapos szuka kutya, ami majd nagy termetű lesz. Eleinte nem volt probléma köztük játszottak, az irigység enyhe volt, ez így ment 4 hónapig. De kb. szilveszter óta a kisebb kutya nagyon haragos lett és már odáig jutott el a dolog, hogy semmi játék, ha közel megy a kölyök a kisebbhez az már morog, nem rég össze is kaptak és már most akkor is morog a kölyökre, ha az vagy 10 méterrel arrébb van és ránéz. Külön lehet őket zárni, van kennel egy kisebb udvar, ami szintén elzárt és a nagy udvar, ahol szaladgálhatnak kedvükre, de a kennel kicsi, ott nem lehet egész nap egy kutya, a kisebb udvarban pedig nem lát semmit, így vagy az egyik vagy a másik van elzárva felváltva, de ezt így úgy sem lehet tartani hosszútávon.

A kan kutya ivartalanítva lesz természetesen, miután ez megesik higgadtabb lesz?

Ha nem, milyen megoldást lehetne erre kitalálni?

És miért változott meg hirtelen ennyire nagyon a viselkedése a kisebbik kutyának?


Köszönöm.



2015. jan. 22. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok fárasztás, nevelés, közös séta segít, nem az elzárás! Más kutyákkal hogy jönnek ki?
2015. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kutyáid ivarosak, ráadásul az egyik kamaszodik! Meg kell nevelned őt, megmutatni, hogy te vagy a falkavezér. Akár kutyasuliba is eljárhattok, ott tudnak szakszerű segítséget nyújtani neked és a kutyának is!
2015. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pont amiért ivarosak szeretnénk a kan kutyát ivartalanítani és az utódok elkerülése végett. És a kan kutya az, amelyik 6 éves, szóval nem kamasz és megnevelt. A kölyök úgy viselkedik, ahogyan eddig is. Nem veszi el a másiktól az ennivalót, de a kan kutya már akkor is morog, ahogy írtam, ha a kölyök jó messze van.

Eddig szépen megvoltak egymás mellett, ha falatokat adtunk nekik is leültek egymás mellé, nem akarta egyik sem elvenni a másiktól az ételt.

A kölyköt még nem vittük más kutyák közé. A kan kutya, ha vittük valahová morgott más kutyákra, de sosem bántotta őket, nem ment oda hozzájuk, főleg nem bántotta, sosem volt baj.

Elzárás pedig csak akkor van, ha összekapnak, egyébként kint vannak együtt mind a ketten, egymás társaságában a nagy udvaron, vagy egy csomó hely nekik, játszunk labdázunk, de semmi a lefárasztás így úgy gondolom nem megoldás.

2015. jan. 22. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
A szuka kamaszodik... nem a kanra értettem nyilván.
2015. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, de őt hogy neveljem, ha nem vele van a baj, hanem a kannal? Arra nem tudom tanítani, hogy ne nézzen rá.
2015. jan. 22. 17:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nem azért zártátok őket össze, mert a kicsi 10 méterről morog, történt ott más is, nem? Micsoda? Hogy reagáltátok le?


Két kutya akkor tud nyugodtan együtt élni, ha a gazdájuk hozza a szabályokat és nem a kettő közül valamelyik kell, hogy betöltse ezt a szerepet. Lehet, hogy a kölyök túl nyomulós, túl nagy, a kistestű nem akar vele játszani és ezért nem engedi magához. Ez csak tipp, mivel nem írtad, hogy konkrétan mi is történik, azon kívül, hogy "összekaptak".

2015. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kölyök annyit csinál, ha együtt vannak oda megy a kicsihez elkezdi szaglászni összeérintik az orrukat, a kicsi erre elkezd morogni, vicsorogni, esetleg ugatni is. Ilyenkor mindig rászólunk, akkor meghátrál a kicsi és elmegy másik irányba, vagy be a kutyaházba. Ha esetleg ott vagyok a közelben, akkor a kölyköt megfogom, a kicsire rászólok, elég a nevét mondani neki és abbamarad. A kölyköt hiába szólítjuk a nevén nem mindig kapcsol és ezért próbáljuk úgy nevelni, ha ilyen van, akkor a kölyköt megfogjuk és távolabb toljuk, közéjük állunk, hogy a kölyök ne menjen újra a kicsi közelébe ezt meg is érti.

De ilyen barátkozás jellegű, játékos mozdulatai mindig voltak a kölyöknek, semmit nem csinál másképp, mint eddig, és hiába nagyobb kutya a játék eddig ment, de most már nem.

Ennél jobban nem tudom leírni mi történik.

Egyébként arra is gondoltam még nem tudom, hogy hülyeség-e vagy sem, hogy ahogyan írtam ez szilveszter óta van így kb. vagy 29-30-tól. Történhetett-e valami akkor köztük a petárdák és a tűzijátékok hatására, ami ezt váltotta ki?

A kölyök a durrogtatást megugatta, a kicsit sosem érdekelte ő nem csinál semmit. Én nem voltam itthon szilveszter éjszaka, a szüleim pedig nem panaszkodtak nekem semmiről, hogy lett-e volna akkor bármi baj is.

Vagy esetleg az, hogy nem tudja elfogadni, hogy van rajta kívül a háznál másik kutya is már és nem csak ő? Ezért féltékeny a kölyökre és haragszik rá? De akkor ennek már hamarabb meg kellett volna, hogy történjen nem csak 4 hónap után szerintem.

2015. jan. 22. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne! Nálunk is hasonló a helyzet! Bár az öreg kutyus ugyan nem morog (életében szinte sose morgott még), de ugat egyfolytában ha egyedül vannak, pedig a fiatal még csak rá sem néz, csak a kapu alatt fekszik...
2015. jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, vagy házhoz járó kiképző. Így távolból nem tudjuk megmondani, hogy miért ilyenek és min kéne változtatni,v aktában lövöldözni meg semmi értelme.
2015. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!