Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapar a kutya, miután a...

Miért kapar a kutya, miután a dolgát végezte?

Figyelt kérdés
Milyen reflex ez? A betonon is csinálja...
2010. febr. 7. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Mert a kutya is ( macska is ) tiszta állat és a piszkát eltemeti. És milyen érdekes, hogy náluk ez a tisztaság a génjeikben van :))) Van egy mondás is, a kutya nem szarik a saját fészkébe :)
2010. febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Én már olyat is olvastam, hogy ez a dominancia kifejezésének jele.
2010. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Genetikailag kódolt ösztön. A kutya elrejti a piszkát a "ragadozók" elől, hogy ne találják meg a szagát.

Az anyakutya is pl. ezért eszi meg a kölykei kakiját.

Megfigyelhető, hogy a domináns, erős jellemű kutyák sokkal többet és jobban kaparnak. Kutyaiskolában is hallottam már.

Úgyhogy a kaparás valahogy összefüggésben van a dominanciával is.

Érdekes dolog, hiszen a rejtőzködés és a domináns viselkedés két egymással szemben álló dolog.

2010. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
gy tudom, nem eltakarja, hanem szétszórja a szagokat, ezért leginkább a domináns kutyák csinálják.
2010. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen, a dominancia jele. Megjelöli a területét szagnyommal, és a kaparással erre segít rá.
2010. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Részlet a Wikipédiából (Farkas címszónál):

"A domináns egyedek a napi séta közben vizelettel, ürülékkel, kaparással jelölik az útvonalakat, amiken a talp illatmirigyeinek váladéka is nyomot hagy."


Tehát ebből is látszik hogy így "szórják szét" a szagot.


Különben is milyen ragadozótól kellene tartania egy farkasnak...megmondaná nekem valaki? Medve esetleg? :D

2010. febr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért emeltek ki egy kérdést amire már megkaptátok a választ...

Igen, a cél a jelölés, felkaparva a földet a vizelet jobban beivódik, jobban szétterjeszti a saját szaganyagait. A félős kiskutyák nem kaparnak, hiszen nem céljuk hogy a nagyobb kutyák értesüljenek később ottlétükről a visszamaradt szagokból.

2010. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazság szerint azért teszi ezt, mert a lábujjai között vannak mirigyek, amikkel szagnyomokat tud ott hagyni, ha kapar.
2010. febr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekünk úgy van h pelenkába pisil, kakil és miután kakilt jelzi, mert ha ott van a kaki a pelusban akkor ő már nem megy bele. pisilni se. nálunk ezért jelzi :)
2010. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Akiteki ***** válasza:
Lábujjai között mirigyek? Sürgősen vidd orvoshoz!
2010. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!