Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy gondozzam Westie kutyusomat?

Hogy gondozzam Westie kutyusomat?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy kis Westit, fiút, és hírtelen nem tudom hogy hogy is kell kezelni az ilyen kutyusokat. Két kuvaszunk van, van egy kis területük ahol szaladgálnak, kaptan enni inni aztán kész. De azért egy ilyen kutyával gondolom többet kell foglalkozni, gondolok itt orvosra, fodrászra stb... Akinek westie van írna egy két dolgot amire feltétlenül figyelni kell ennél a fajta kutyusnál? Mindenre kíváncsi vok! Köszi
2008. aug. 20. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

még gondolom kölyök.az etetéssel kapcsolatban ami fontos:fél éves koráig napi háromszor kell ennie,utána már csak kétszer.én egy éves kor után is tartom a két étkezést.ne adj neki füszereset,erőset,édességet.persze nehéz ellenálni,de a csoki állítolag egyenesen méreg a kutyának.forrót,és hideget se kaphat.(hütőből mindig kicsit meg kell melegíteni.)csirke és nyúlcsont is tilos.én semmijet nem adok,csak műcsontot.tejet se szabad nagyon,van amelyik kutya birja,de általában hasmenésük van tőle.

ezenkivűl sokat kell vele játszani,rrászólni,ha rosszat csinál,mert ugye ő is terrier,és elég makacs fajta.ami még nehéz ügy az a szobatisztaság,én kutyapelenkát vettem,és mindig odatettem kaja után,meg amikor láttam,h keresi a helyet.mi kertesbe lakunk,itt azért könnyebb mint emeletesbe.szépen lassan kiszoktak,főleg,h jo idő van,nyitva van az ajtó.

még egy dolog:amig nem kapja meg az oltásait ne vidd ki az utcára,csak kézben.és más kutyákkal se nagyon találkozzon.bocsi,h ilyen hosszúra sikerült,remélem segítettem.

2008. aug. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csoki nem állítólag, hanem teljes mértékben méreg. Olyan anyagokat tartalmaz, amit a kutya nem tud megemészteni. Lehet kapni állatáruházban kutyacsokit, nem sokkal különbözik a "valódi" csokitól, csak épp kíméli a kutyát. Az én kutyusom ilyenből készült minitortát kapott az első születésnapjára. :)
2008. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kajában nem szabad magas szójatartalmú ételeket adni neki, mert allergiával reagálhat rá. 2-3 havonta szabad fürdetni....kozmetikushoz elég3 havonta vinni, fésülni naponta-kétnaponta kell, mert az aljszörzete becsomósodhat, és a hátán pedig begöndörödik, ettől kezdve a kutyád már nem számít egészségesnek...Ja, és már csak azért sem lehet hanyagolni a fésülését mert a westie-k nem tudnak vedleni. ezért kell az elhalt szőrszálakat kifésülni, de ha nem akarod fésülgetni akkor elég ha a kutyakozmetikus trimmeli 3 havonta...
2011. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!