Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves kan spánielem miért...

6 éves kan spánielem miért akarja meghágni a többi kutyát?

Figyelt kérdés
Tudom h ez a dominancia jele, de velem szemben és más emberekkel szemben is teljesen barátságos, puszilkodós, seggrázós kis dög. Belenyúlhatok a táljába ha eszik, szépen sétál láb mellett, szót is fogad.. Viszont ha elkezd játszani egy vagy több kutyával mindig az a vége h megakarja d*gni és ez nagyon irritáló mind nekem mind a másik kutyának.. Kutyákkal sem agresszív amúgy csak ezt nem értem miért csinálja :S Mindig rászólok ha ráugrik, de utána folytatja.. Miért csinálhatja ezt? Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 6. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kutyusom (shih-tzu) ugyanezt csinálta. Nem tudtam leszoktatni róla és egy idő után már nem mertem kimenni a Dunapartra h játszon más kutyákkal. Szegényem 3x olyan görcsöt kapott h kinn maradt a micsodája.

A kis kaland vége az lett h 8 hónaposan ivartalanítattuk.

Eredmény: nyugodt séták, már a tüzelő szokák sem érdeklik, boldog kutyus és még boldogabb gazdi :)

Ha nem akarod h legyenek kiskutyái én javasolnám az ivartalanítást.

2010. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Kedve szottyant hágni. Mé neki nem lehet?
2010. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja, most olvasom, hogy még csak 6 éves. Kiskorú, tehát ne engedd...
2010. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja, kutya. Akkor nem dutyia, hanem csak a vágóhídra fogják viini, ha meghágja. Szóval jól kösd meg, bikalánccal.
2010. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első válaszolónak! Igen gondoltam rá h ezt kéne csak reménykedtem van vmi egyszerűbb módszer is de ha nem javul ez lesz a vége! :) Örülök h neked bevált! :)
2010. febr. 6. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs egyszerübb módszer, ráadásul ha pont egy tüzelő szukával találkoztok abból baj lehet. Mindenkép ivartalanítsd, nyugodt, kezelhetőbb lesz és megelőz egy csomó betegséget.
2010. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is az ivartalanítást javaslom, más megoldás amúgy sincs. Ettől még persze domináns maradhat, de nyilván kezelhetőbb mértékben.
2010. febr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha szuka jön és ráugrik akkor azonnal elmegyünk, nem szoktam hagyni.
2010. febr. 6. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Én is nagyon óckodtam az ivartalanítástól. Húztam halasztottam, de megcsináltattam. Muszáj volt mert kínszenvedés volt minden sétánk. Már olyan jelzőket is aggattak ránk mint pl. a Dunapart réme. Kényelmetlenül éreztem magam.

Ez a "kis" műtét pedig csak 10 perc és utána 10 nap, aztán pedig 10 boldog év :D

Nem bántam meg h megcsináltattam.

Sok sikert neked!

2010. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amellett, hogy dominancia, még tiszeletlenség is veled szemben, amit egy valódi falkavezér keményen megtorolna! A falkában kizárólag az alfa pár párosodhat, a többi nem, ezért nem szabad ráhagyni. Lehet, hogy tiszel téged mint falkavezért, de saját magát sem teszi sokkal alacsonyabbra a rangsorban, ezért próbálkozik. Ha rangban elég nagy a távolság a gazdi és kutyája között, akkor az a kutya meg sem próbál ilyesmit. Szóval növeld a távolságot és ne hagyd ezt. Az ivartalanítás is jó ötlet.
2010. febr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!