Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdenétek hozzá egy...

Hogyan kezdenétek hozzá egy idősebb kutya gondozásához?

Figyelt kérdés

Furcsa a helyzet, mert a kutya (kb 7-8 éves szuka puli) egy családtagomnál volt. Szaporította, megkötve tartotta sokáig, nem foglalkozott vele. Aztán megfenyegettem, hogy feljelentem, ha nem engedi szabadon (mármint az udvarba szabadon) aztán most is néha meg van kötve vagy bezárva, mert "mindent szétráncigál". Eddig nem volt rá lehetőségem, most adódott, hogy kutyát tarthassak és megmondtam nekik, hogy adják oda nekem, ne kínozzák tovább. (tudom, itt kissé radikálisabb kutyavédők vannak, sosem volt bántva a kutya vagy kínozva, mármint olyan módon, hogy az törvénysértő legyen, ezért nem tehettem semmit) Szerencsére egészséges, játékos kutya, de mégis ha hozzám kerül, hogyan foglalkozzak vele? Tudom milyen igénye van egy kutyának, meg is tudom adni, de ilyen helyzetben, mikor egy olyan kutyával kell törődni, aki eddig elhanyagolt volt, hgoy kezdjem? Ugyan úgy lehet tanítgatni?


Egyébként hozzátenném, hogy a kutya sajnos egy átlagos tartásban volt. Felénk sok helyen így tartják a kutyát, mert ez a "normális", megszokott. Gondolom senkinek nem kell bemutatni, hogyan is bánnak egy átlag keverék kutyával egy magyar faluban (nem általánosítok, csak leginkább ott tartanak ilyen módon kutyát)


2015. jan. 11. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős, pedig én itt lakom Bp mellett közvetlen, mégis durván el vannak hanyagolva a kutyák :(


Ha nincs semmilyen viselkedésproblémája, ugyan úgy láthatsz hozzá a vele való foglalkozásnak, mint minden más kutyánál. Ha érzékenyebb, lehet, hogy előbb arra gyúrnék kicsit, hogy kötődjön hozzátok a kutya, sok foglalkozás, játék, stb, és csak aztán hoznék be szabályokat a közös életbe.

Ha nem tudod, más kutyákkal hogyan viselkedik, érdemes lehet először szakértő jelenlétében megnézni, hogy mi a helyzet ilyen téren.

Egy jó kutyaiskolában egyébként minden kérdésedre a leginkább rátok szabott választ tudják adni. :)

2015. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy ő nyisson feléd. Utána sok együtt töltött idővel és sok sétával, foglalkozással nagyon hamar el fog fogadni. Viszont a pulik nem egyszerű esetek, pláne már nem fiatal, lehetnek berögzült rossz szokásai, amiket nagyon nehezen lehet kinevelni, ezt mindenképp vedd számításba. De hihetetlen intelligensek, a tanítással biztos nem lesz gond.
2015. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szomszedom mudijaval ugyanez volt, csak o megkotve nem volt soha, de nem torodtek vele. Elkezdtem foglalkozni vele, mikor kb 6 eves volt. Nagyon halas kutya lett, leste minden szavamat. Soha semmi problema nem volt vele. Nyugodtan hozd el es banj ugy vele, mint egy atlagos kutyaval.
2015. jan. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ismer a kutya. Mármint ha ismerettségnek lehet hívni, de 2-3 havonta azért szokott látni és nagyon barátságos, szóval a megszerettetéssel nem lesz gond.
2015. jan. 11. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!