Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtatiszta kutyával...

Melyik fajtatiszta kutyával könnyebb szerintetek?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, egy kezdő kutyatartó az alábbiak közül melyikkel boldogul könnyebben:

mudi,pumi,aussie,border collie


2010. febr. 4. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Neveléstől függ hogy melyikkel könnyebb.
2010. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
border
2010. febr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Mindenképpen a border collie.3 ismerősömnek is ilyen kutyája van.Én is ilyen kutyát szerettem volna de kaptam egy golden,akitől semmi pénzé meg nem válnék.

[link]

2010. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Border-tól csak azért tartok, mert nagyon divatfajta lett mostanában.
2010. febr. 4. 19:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Mudi, aussie

Viszont remélem tudod, hogy ezek a fajták nem elégszenek meg napi 1-2 óra sétával :):)

2010. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én csak a borderről tudok tanácsot adni, mert nekem az van. Ha biztosítod neki minden nap a szükséges szellemi és fizikai munkát, ami nem merül ki fél órában, akkor csodálatos kutya. Nagyon könnyen nevelhető és tanítható. De őt sem szabad elkényeztetni, mert akkor ugyanúgy a fejedre nő, mint az összes többi kutya. Ha jó helyről veszed, akkor nem lehet gond, de ehhez kell némi tapasztalat, hogy felismerd a jó tenyésztőket és meg tudd különböztetni a kevésbé jóktól...

Ha bordert választasz, akkor készülj fel, mint nap legalább másfél órát kell vele intenzíven foglalkozni. Nálunk ez azt jelenti, hogy tanulunk, jutalmul pedig labdát dobálok neki, így szellemileg és fizikailag is kifárasztom. Ha ez nincs meg, akkor pusztít és ugat, ha megvan neki a napi adag, akkor szépen elszunyókál otthon. :)

Azért az, amit a kérdésedben megfogalmazol, hozzá kell tennem, nem csak a fajtától függ, hanem az egyedtől is. Minden fajtában vannak domináns és alárendelt egyedek. Azt, hogy egy kutya milyen, némi megfigyeléssel már az alomban lehet látni néhány hetes korban.

A felsorolt fajtáknak mind nagy a mozgásigénye, ha ezt nem biztosítod nekik, akkor nem csak a border, hanem mind problémás lehet.

Mindegy, melyik mellett döntesz, ha ki tudod az igényit elégíteni. Viszont azt tanácsolom, hogy olyan kölyköt válassz majd egy alomból, aki "arany középút". Ne a legacsarkodósabb, legrámenősebb kis kölyköt és ne is a legelesettebbet, hanem egy nyugodt, de éber picit válassz ki. Abból nagy valószínűséggel nem lesz sem domináns, sem labilis felnőtt kutya. Nekem ez a tapasztalatom.

2010. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Egy kisebb juh, liba vagy szarvaasmarha gazdaság részleteit próbálom összerakni. A haszon állatról még nem döntöttem!

De mindenképp szeretnék egy terelőkutyát az állatok mellé.

2010. febr. 5. 04:46
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a mudi, bár nem szeretem, de egy közönséges, egyszerű, vidéki kutya, sztárallűrök nélkül. Magyar munkakörülményekhez ez a legideálisabb.
2010. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Osztom a véleményedet! Szerintem magyar körülmények között, magyar kutyát lehet a legjobban tartani.
2010. febr. 5. 14:59
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik jó. Az aussieval viszont van egy kis baj: én nem tudok munka vonalú tenyészetről az országban. A mudi és a pumi előnyei, hogy önnálló munkavégzésre is alkalmasak. Ha pl. minden nap át kell vezetned a nyájat egy bonyolult kapurendszeren, akkor a bordernek ezt minden alkalommal le kell vezényelned lépésenként, míg a mudi vagy a pumi megtanulja és önnállóan megcsinálja pár ismétlés után. Viszont ha nem vagy velük következetes vagy érzik, hogy nem tudod, mit akarsz, megpróbálhatják átvenni az irányítást. A bordernél annyira nem fenyeget ez a veszély, viszont őt meg nem fogod tudni elhívni az állatoktól. Ha nincs munka, akkor a mudi és a pumi lefekszik vagy elmegy szaglászni, nem stresszeli az állatokat azzal, hogy állandóan ugrásra készen vár. De a border egész nap a nyájat bámulja meredten.
2010. febr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!