Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta a szimpatikusabb...

Melyik fajta a szimpatikusabb nektek? Az alaszkai malamut vagy a szamojéd?

Figyelt kérdés
2010. febr. 4. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem a malamut:)ismerek is egyet,nagyon okos és szelíd:)
2010. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szamojed.

Olyan mint egy hogolyo, es jol kezelheto.

Egyik baratom szerint joan mint a malamut, neki volt mindketto.

Esetleg Akita?

2010. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
malamut :)
2010. febr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekem a malamut jobban tetszik, mert szebb és nem is ugat.

meg a szamojedet a szőre miatt nem vállalnám be, mert biztos hamar koszolódik.

2010. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a malamut jobban tetszik, ám jellemre inkább a samojed jön be. A szőrét többet kell fésülgetni, mint a malamutnak, de sokkal kedvesebb, hízelgősebb is, kevésbé agresszív más kutyákkal szemben és könnyebben nevelhető is. (Egyébként ismerek terelő ösztönpróbás szamojédet. :D) Hátránya ennek a fajtának,h imád ugatni, ráadásul baromi éles, magas hangja van.
2010. febr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a szamojedet azert nem vallalod be a mert a szore hamar kosozlodik akkor ez hulyeseg, mert ismerosomeknek is van 3 szamojedjuk es szuletesuk ota nem mosdattak oket s meg mindig hofeherek...mi esos videken lakunk. a szamik most pont 4 evesek lesznek. a malamut nagyon aranyos de sose fog ugatni. legfeljebb ha a szomszed kutyaktol megtanul...mind2 aranyos de a szamojedeket ellophatjak esetleg szepseguk miatt...nekem malamutom van s nem adnam semmiert:)
2010. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen samoyede...szerintem is jobban kezelhető
2010. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A szamojéd. kedvesebb, szebb. De a nagy szőre miatt nem tartanék, megsül nyáron.
2010. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szamojéd! Nagyszüleimnek volt. 11 éves volt, mikor elkezdtem nevelni, én voltam 12, semmilyen kutyás tapasztalatom nem volt. Az első sétára úgy engedtek el, hogy "ne engedd el a pórázról, mert nem jön vissza, ne engedd oda kanokhoz, mert agresszív és szukákhoz se, mert szerelmes". Hamarosan elértem, hogy bármilyen kutyával játszott, póráz nélkül lehetett sétáltatni. Okos és nagyon szelíd kutyák, ha jutalmazással, kedvességgel neveled, nem pedig a régi poroszos módszerekkel. A szőrével sincs olyan sok gond, mint azt sokan képzelik, heti egy alapos kifésülés elég.
2010. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!