Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az állatmenétéses szervezetek...

Az állatmenétéses szervezetek által örökbe fogadható kutyák mennyire fajtatiszták?

Figyelt kérdés
Persze nem akarok szívtelennek tűnni sajnálom nagyon az otthontalan kutyákat de érdekelne mivel túl szépen hangzik hogy minden rendben van.:(
2015. jan. 1. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mármint mi hangzik túl szépen?


Mindenféle kutyák vannak, a többgenerációs keverékektől a fajtajellegűeken át a törzskönyvesekig, bár utóbbik igen ritkák. Gondolm, ha annyira sajnálod az otthontalan kutyákat, akkor voltám már menhelyen és láttad, mik vannak ott.

2015. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Fajtamentőknél általában azok a kutyák vannak, akikben minimum felismerhető az adott fajta, menhelyeken meg általános álaltvédő szervezeteknél meg aztán mindenféle.

Törzskönyves, 100%-os kölyköt egyiknél sem fogsz találni, efelől megnyugodhatsz. A legtöbbjük nyilván szaporítós vagy keverék, és jórészt minimum kamaszok, de inkább felnőttek és idősek.

2015. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Szóval azt akarod kérdezni, hogy mivel szerinted minden keverék ideggyenge, és beteges, ezért hogyan tudsz biztosan fajtatiszta (ami szerinted biztosan egészséges) kutyához jutni potom pénzért?


Akkor elárulom, hogy a keverékek nagy része okos, egészséges kutyák (megfelelő gazda mellett).

Ha fajtatisztát szeretnél, akkor vásárolj tenyésztőtől.

2015. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miert, ha keverek, akkor nincs rendben a kutya? Kedvencnek egy keverek pont ugyanolyan jo, mint egy fajtatiszta. Torzskonyvezett kutya nagyon ritkan kerul be, a legtobb keverek vagy szaporitott fajtajellegu. De nem ertem, miert baj az? Nincs is semmilyen fajtapreferenciad, akkor miert nem tartozik a keverek kutya a "minden rendben" kategoriaba.
2015. jan. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az a kutya fajtatiszta, amelyik törzskönyves, mert csak ezzel lehet bizonyítani, hogy az ősei is fajtatiszták voltak. A fajtatisztaságnak nincs egy fix megjelölése, mittomén egy barna pötty a jobb fülben, és akkor az fajtatiszta. Aki törzskönyves kutyát vesz, az azért fizet ki több százezer forintot, mert azokat a kutyákat tenyészszemlére viszik, ahol eldöntik, hogy az adott kutya mindenben megfelel e egy adott fajta standardjének. Orvos ellenőrzi, hogy tényleg egészséges, nem hordoz betegséget. Kiállításra viszik, ahol 1-1 fajtán belül eldöntik, hogy melyik kutya a legszebb, és minél több díjat nyer el egy tenyésztő kutyája (tehát minél több bizottság ítéli a fajta legszebb példányának) azzal növeli a kennel hírnevét. És minél jobb nevű egy tenyésztő, annál drágábbak a kutyái.


Aki sok pénzt ad ki egy kutyára, azért az az esetek többségében nem hagyja, hogy a kutyája menhelyen, vagy a fajtamentésnél kössön ki.

Remélem érted.

Vannak szép kutyák a menhelyeken, bár többnyire keverékek. És vannak fajtajellegűek. Ha egy adott fajtát keresel a mentésnél, és találsz olyat, amelyik tetszik külsőre, és belsőre, hasonlít arra, amit elképzeltél, akkor ne agyalj azon hogy vajon fajtatiszta e.

2015. jan. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Álljunk meg egy szóra! Mielőtt még nekem esik itt mindenki. Azért tettem fel a kérdést mert mindenhol olvasni hogy az olcsón árult kutyusok hajlamosak betegségre pl. Ezért kérdeztem meg a dolgot. Sajnálom ha most megbántottam itt mindenkit de úgy érzem célszerű tájékozódni.
2015. jan. 1. 22:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ezt jó tudni, ha az ember örökbefogad kutyát.

Annyi előnye van a fajtamentős kutyáknak, hogy általában már felnőttek, a kölyökkori megbetegedések, amiket a szaporítótól hozhattak (parvo, férgesség, bőrbajok, más fertőzések), vagy el se kapták, vagy túlélték, és ha van valami krónikus betegségük, arra már jó eséllyel fény derült az ideiglenes befogadóiknál. Na meg a legtöbbjük keverék, úgyhogy a fajtaspecifikus betegségekre eleve kisebb az esélyük, hiszen nincs olyan torlódás a génjeikben.

Szóval ja, számolni kell azzal, hogy esetleg betegesebbek lesznek, mint a rendesen tenyésztett kutyák, allergiásak, vagy gyengék az ízületeik, de ettől még tutin együtt lehet velük élni, jó tartás (megfelelő táplálás, ésszel mozgatás, stb.) mellett általában nincs velük több gond, mint egy bármilyen kutyával. Keveréknek, tökéletesen odafigyelve tenyésztett kutyáknak is lehet olyan bajuk, amikkel százezreket ott hagysz a dokinál, ez mindig benne van a pakliban.


A szaporítós kutyákat igazából nem azért ellenezzük ennyire, mert nagy eséllyel betegek lesznek, hanem mert a szaporítóik (akiket a kölykeik megvásárlásával támogat és további szaporításra ösztönöz az ember) esélyt adnak az örökletes betegségeknek, nem figyelnek oda a kutyák jellemére, és főleg mert kihasználják az állataikat, embertelen körülmények között tartják őket, halálba elletik a szukákat, satöbbi. A kutyákkal magukkal általában nincs feltűnő gond. Szóval ha örökbefogadnál, jó eséllyel egy teljes értékű kutyát fogsz kapni, de persze nem árt készülni arra se, hogy nem, szóval ha minimalizálni akarod a kockázatot, vagy például komoly célokra (sportolás, terápiázás, akármi) kéne kutya, akkor érdemes inkább tenyésztőtől vásárolni.

A fajtamentős kutyák jellemét (amit szintén szét szoktak barmolni a szaporítók) meg ugye meg tudod nézni a látogatások során, hogy olyan-e, mint amire gondoltál. Ha például a vizsla fajtamentésnél találsz egy durrogásfélő, alacsony ingerküszöbű, nehezebben motiválható vizslát, az a fajtának nagyon ártalmas, de neked attól még teljes értékű társad lehet.

2015. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
100%
Ez a félelmed valahol tényleg jogos, a fajtamentőknél nem a fajta legszebb és legegészségesebb kutyái kötnek ki. Viszont a kutyákat alaposan átnézik orvosi szempontból, és nem kapsz zsákbamacskát. A törzskönyves kutya sem lehetetlen, de ebben az esetben főleg öregebb vagy problémás kutyák kerülnek menhelyre, az olyanok amikért nem kapkodnak a gazdajelöltek.
2015. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem alaptalan a dolog. Fajtatiszta kutya általában szaporítótól kerül az utcára, leelleti ahányszor csak szerencsétlen kutya bírja, aztán kidobja, ha már nincs belőle haszna. Hiába fajtatiszta ránézésre, ha egészségre toprongy, és egy ketrecben élte le az egész életét, sohasem volt szocializálva. Persze nagyon szép dolog egy ilyen kutyusnak esélyt adni egy normális, gazdis életre, de jó tudni az előzményeket, mert sok türelem, megértés és bizony pénz is kellhet testileg-lelkileg rendberakni.

Tisztességes fajtamentők azért nem akarnak mindenáron lepasszolni egy kutyát úgy, hogy hazudnak az egészségi állapotáról vagy az előéletéről, legalábbis nagyon remélem. Menj el ha kell többször, barátkozz az adott kutyával, figyeld a viselkedését, még ha soha nem volt kutyád, akkor is sok mindent észre tudsz venni magad is. Ne az legyen az elsődleges szempont, hogy fajtatiszta-e vagy sem, kiállításra úgysem viheted törzskönyv nélkül, meg egyébként is valószínűleg csak ivartalanítva adják oda, tehát továbbszaporításra is alkalmatlan (remélem ilyesmiben nem is gondolkodsz).

2015. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy nem rég vesztettem el az eddig kutyámat aki egy Beagle volt és sajnos csak 6 éves. Bár korábban is volt betegsége... Sajnos nehéz őt elengedni ezért is gondoltam hogy akkor egy kiskutya segítene ebben és talán ő is örülne ha egy szerető helyre kerülne.
2015. jan. 1. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!