Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 hónapos máltai...

Van egy 2 hónapos máltai kutyám sokat meyg lépcsön igaz hogy sérvet kaphaz?

Figyelt kérdés
és ha emelem a lépcső helyett akkor is? akkor hogy emeljem meg hogy ne kapjon sérvet?
2008. aug. 18. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
ezt kitől hallottad??????attól nem kaphat sérvet hogy lépcsőzik!!!!!!!!!
2008. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne floodolj te szerencsétlen.

Egy kutya rohadt sokat mozog, úgy mint egy ember. Nem csak lépcsőzik hanem má mozgást is végez. Pl csak szimplán jár:D Ha nincs elhízva nem lehet baj.

2008. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hintalow ***** válasza:
100%
Hát sérvet nem kaphat, de szerintem nem tesz jót neki ha sokat kell ugrálnia. Ez főleg az apró termetű kutyákra érvényes, akik kb akkorák, mint maga a lépcső.
2008. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz, az a porckorong sérv, amit sokan tacskóbénulásnak is hívnak, mivel leggyakrabban náluk jelentkezik. Azonban ez minden kistermetű, hosszabb törzsű fajtánal előfordulhat. Mivel a máltainál is meghaladja a törzshossz a marmagasságot, mintegy 38%-kal, bizony esélyes a betegségre a máltai is. Én biztosan kímélném a sok lépcsőzéstől a kutyát.


[link]


[link]

2008. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Igen, kaphat. A lépcsőzés előtt "melegítsetek be".
2008. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez hajlamtól is függ.Vannak kiskutyák melyek a szüleiktől öröklik,és még az almomban vannak,(tehát nagyon kicsik) és senki nem fogdozza őket mégis sérvessek lesznek.Nekem most 3hónapos yorkim van ő is lépcsőzik meg elég sokat van fogdozva is, de nála nem jelentkezett ez a probléma.De a kiskutyát mindig a hasa alatt fogd meg!
2008. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem kaphat sérvet,hogyha lépcsőzik,de igazuk van az előttem szólóknak,hogy örökölheti is az egyed.De el is lehet kerülni,mégpedig úgy,hogyha fölemeled,akkor az egyik kezedet feltétlenül tedd a feneke alá.Az én kutyámnak a testvére is sérves.A hasán van neki.de lépcsőzhet,mert az izmokat erősíti.Az enyém már úgy néz ki a sok futástól,lépcsőzéstől,mint egy pankrátor:D

Elöl izmos,és vékonyodik hátrafelé...:P

2008. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem spánielem volt, 14 évig élt emeletes családi házban. Sérvet ugyan nem kapott, de az állatorvos felhívta a figyelmet a lépcsőnjárás veszélyeire.

Kistermetű kutyáknak nem ajánlatos lépcsőzni!

Idősebb korában általában úgy vittük, hogy egyik kéz a feneke alatt, a másik kéz pedig a két mellső lába alatt volt.

2008. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ugy kell megfogni,h a hasa alatt,vagyis a mellkasánál,meg a fenekénél.ne engedd senkinek se ugy felvenni,h az első két lábát fogja,ugy mint egy kisgyereket.azt nem szabad!
2008. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!