Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A boxer vagy a németjuhász...

A boxer vagy a németjuhász alkalmasabb első kutyának és melyik jobb ÖV-re?

Figyelt kérdés

Meg úgy alapvetően ti melyikőjüket szeretitek jobban?


Előre is köszi!



2014. dec. 17. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

Első kutyának egy nyugis show vonalas nj. Az más kérdés, hogy az életbe nem tartanék olyat, mert szörnyen néznek ki :/


Boxer már éppen mindenre alkalmas, csak őv-re nem... levegőt nem bír a legtöbb venni. Első kutyának sem alkalmas.

2014. dec. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a németjuhászokat sokkal jobban szeretem, de csak azért, mert a boxerekkel eddig csupa rossz tapasztalatom volt.

De a németjuhász meg finoman szólva nem a legegészségesebb fajta.

2014. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az első válaszolóval..1.kutyának egy szuka boxer lehet,nem egy németjuhász.

És a boxer is alkalmas ÖV-re..Mondjuk ez egy kicsit egyedfüggő is.

Amúgy nekem a boxer kedvenc kutyafajtám..:)

2014. dec. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom... Most lehet, hogy hülyeséget írok, DE (!) a Svájci fehér juhász nem alkalmas ÖV-re ? Csak mert Ő külsőre jobban tetszik mint egy sima nj. Vagy esetleg még a fekete aki külsőre bejön, de Ő meg ha munka vonalú első kutyának talán nagy falat...
2014. dec. 17. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
had legyek már okosabb, mi az hogy öv-re???
2014. dec. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ÖV= Őrző-védő munka

Szerintem a 2 fajta közül egy munkavonalas német juhász alkalmasabb, viszont első kutyának lehet, hogy nem rögtön egy munkakutyát kellene választani.

2014. dec. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milyen szintet akarsz elérni a kutyáddal öv-n? A boxerekből nagyon meg kell keresni azt a tenyésztőt, aki egy kicsit is ad a kutyái munkaképességére.Viszont ma már az ÖV a zsákmányoláson alapszik. ha kellően zsákmányos boxost szerzel, meg lehet csinálni nagyon látványosra az öv-jét. 1-esre tuti.
2014. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Lehet kicsit elkéstem a válasszal, de annyit szeretnék hozzá fűzni, hogy most karácsonyra vettem egy kis boxert tenyésztőtől, és mesélte a gazdája hogy nagyon jó örző védők a boxerek. Bár látszott is, amikor kiszálltunk a kocsiból már akkor futottak a kerítéshez, ugattak, és nem engedtek be minket. A kis boxer nagyon kajla.:)
2014. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én szerintem a német juhász jobb erre a célra. tanulékonnyabb, jó mozgású, és a boxernél nyugodtabb is. a német juhászt szokták rendőrkutyának és sokszor vakvezető kutyának alkalmazni.
2014. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!