Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítenél nekem? Hogy csináljam?

Segítenél nekem? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves német juhász keverékem,gyönyörű kutya.Sajna az a baj,hogy csak most tudok vele foglalkozni,mert mikor megkaptuk még igen kicsi voltam,szüleimnek pedig nincs idejük foglalkozni vele.

Ma elkezdtem a tanítását,a "marad"paranccsal kezdtem.Azért ezzel mert nagy termetű kutya,és nem engedi lenyomni a seggét amikor azt mondom "ül"!

Jutalomfalattal nem próbálkozom,mert félek,hogy leharapja az ujjam,a kajáért bármire képes!

Egész ügyesen tanul,de mivel nagyon nagyon jó jelzőkutya nehezére esik rám figyelni,amikor hangokat hall az utcáról(kinti kutya).

Tudni akarom,hogy nem késő-e elkezdeni a tanítását,és ha nem akkor hogyan csináljam?

Válaszotokat köszönöm,kritikát nem kérnék!


2010. jan. 31. 18:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mellesleg én is, pusza :)
2010. febr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 aulac ***** válasza:
53%
Melyik testületnél?
2010. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Kiképző tiszt? Az milyen?:O

Milyen diplomával sikerült idáig jutni?

2010. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem késő, de ha félsz tőle nem fog menni.
2010. febr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Szerintem nem késő elkezdeni. De azt tudnod kell, hogy ha valamit jól csinál meg kell érte Őt jutalmazni, mert akkor nagyobb az önbizalma!
2010. febr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
szia! a kutya kajáért nálam is mindenre képes!!!elsőnek állj elé és a figyelj!! parancsra tanítsd meg! vegyél egy jutalomfalatot tartsd jó erősen a kezedben emeld a két kezed a szemeidhez és mond neki hogy figyelj!! első reakció biztos az lesz hogy rád akar ugrani ilyenkor fordíts neki hátat és a karjaidat tartsd szorosan magadhoz közel ne nézz rá míg le nem nyugszik, és végig legyél nyugodt! majd ha nyugodt nem ugrál rád figyel ad neki a jutalom falatot!! Az ül szint úgy tartsd a kezedben erősen a feje felé ha durva megharap vagy fáj neked amit csinál élesen kiálts ááá! nem kell lenyomnod a fenekét! a jutalom falatot ahogy a feje felett tartod nem túl magasan! Kezd el tolni kicsit hátra addig fog hátrálni míg le nem ül!ha sikerül leül mond érthetően határozottan hogy ül! a fekszitek majd később! remélem fog sikerülni sok gyakorlás kell!!
2010. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 aulac ***** válasza:

00:10-nek.

Egyszerű.

Érettségi.Katonaság.RTF.

2010. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

klikker is sokat segithet,,

habár én csak hallottam erröl!

én ezt az oldalt találtam,ami talán segit,


[link]


habár nekem az a gondom,hogy huz amikor sétálni megyünk,(szintén németjuhász-om van,1 éves)és hiába probálgatok ki mindent,sajna huz,de sztem ha türelmes vagy,akkor sikerül,

nekem is 20 perc mire kiérünk az utca végére a kutyuval,

de nem adom fel!!

2010. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Majd írj hogy sikerül megtanítani!üdv.
2010. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!