Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítenél nekem? Hogy csináljam?

Segítenél nekem? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves német juhász keverékem,gyönyörű kutya.Sajna az a baj,hogy csak most tudok vele foglalkozni,mert mikor megkaptuk még igen kicsi voltam,szüleimnek pedig nincs idejük foglalkozni vele.

Ma elkezdtem a tanítását,a "marad"paranccsal kezdtem.Azért ezzel mert nagy termetű kutya,és nem engedi lenyomni a seggét amikor azt mondom "ül"!

Jutalomfalattal nem próbálkozom,mert félek,hogy leharapja az ujjam,a kajáért bármire képes!

Egész ügyesen tanul,de mivel nagyon nagyon jó jelzőkutya nehezére esik rám figyelni,amikor hangokat hall az utcáról(kinti kutya).

Tudni akarom,hogy nem késő-e elkezdeni a tanítását,és ha nem akkor hogyan csináljam?

Válaszotokat köszönöm,kritikát nem kérnék!


2010. jan. 31. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Először a falkavezérség átvételével kezdd, mert ezek alapján nem tekint téged rangsorban maga felett állónak. Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét, hogy jobban átlásd a dolgokat. Csak ez után érdemes tanításba kezdeni.
2010. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
Jutalomfalat vagy labda nélkül nélkül elég nehéz lesz elérni, hogy figyeljen rád akkor is, amikor valami eltereli a figyelmét. Általában a kutyák vigyáznak, hogy ne legyen bajod.
2010. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 aulac ***** válasza:
87%

Pedig az "Ül" paranccsal kell kezdeni.

Vegyél egy csirkefalatot, (vagy valamit amit szeret) és hívd oda hozzád.

Mutasd meg neki a kezed, hogy érezze, szagolhassa az ennivalót, de ne add oda neki.Vidd a feje fölé a kezedet a kajával, hogy fel kelljen emelni a fejét.ezzel egy időben a hátsó részét kénytelen leengedni, hogy lássa a kezedet. Amint a hátsó része érinti a talajt azonnal add ki az "Ül" parancsot és add neki a kaját az "okos" kedveskedő kiejtésével.

Ha felugrik a kajáért azonnal tedd el a kezed a hátad mögé a "Nem" paranccsal.

Párszor biztosan el kell próbálni mire rájön arra, hogy a falatot csak akkor kapja meg, ha leül.

2010. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 aulac ***** válasza:
63%

18:19-es vagyok

Persze azt el felejtettem leírni, hogy a kezed a kajával ökölben legyen. Ne tudjon hozzáférni.

2010. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, hogy a marad parancs zsorosan összefügg a fekszikkel, így enélkül nagyon nehezen fogsz boldogulni. és a jutalomhoz muszáj lesz hozzászoknotok, úgyhogy javaslom, hogy pont a juti elvételével kezdjétek a tanulást. ha utánaugrik, bekapja az egész kezed, stb. akkor nem kapja meg, ha pedig finoman elveszi, akkor az övé. erre jó lehet a "finoman" parancs használata.
2010. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 aulac ***** válasza:
100%

Ne vezesd félre.

A parancsok sorrendje:

Ül. Ott állsz előtte.

Fekszik. Ott állsz előtte.

Marad. Fokozatosan eltávolodsz tőle. Akár 30m-re is. Akár ül, akár fekszik.

2010. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg fogom próbálni jutalomfalattal.Remélem a kezem ép marad:)

2010. jan. 31. 20:10
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem késő, de biztos nem is fogjuk tudni megválaszolni így pár sorban. Keress fel egy kutyasulit, olvass kutyás szakirodalmat, tanulj. Először neked kell tudnod, mit hogyan és miért csinálsz, és utána a kutyának :)
2010. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és ha félsz tőle, ne várd, hogy sikered lesz. Először mondjuk ülés helyett megtaníthatnád kulturáltan elvenni a jutalomfalatot :P

Mellesleg ne hallgass a sznobokra, tökmindegy a sorrend, a kutya nem fog megzavarodni, ha először pacsit adni tanítod meg, és csak utána ülni, és egyébként is egyszerre 2-3-4 dolgot gyakorolunk a kutyával, mert egy nekünk is és neki is kva unalmas :)

2010. febr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 aulac ***** válasza:
50%

Lehet, hogy nekem írtad:

"Mellesleg ne hallgass a sznobokra, tökmindegy a sorrend"

Mellesleg kutyakiképző tiszt vagyok.

Ennyit az észosztásról. :/

2010. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!