Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német Juhász kezdőknek?

Német Juhász kezdőknek?

Figyelt kérdés
Majd 1-2 év múlva szeretnék tartani egy NémetJuhászt, amikor már nem a szüleimmel élek. Jó lesz kezdésnek ez a fajta? Már rég óta felfigyeltem rá, és sokat olvastam róluk :)
2014. dec. 5. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem igazán inkább barátságosabb fajtákat elöbb :)
2014. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-es!

Mi bajod a német juhászokkal?


Kérdező!

Egy fajtatiszta kutya 100 ezer környékén kezdődik! Már csak azért sem mindegy, honnan szerzel kutyát, mert a német juhászok hajlamosak diszpláziára, aminek a kezelése baromi drága!

Egyáltalán, hol szeretnél lakni? Írtad, h akkor akarsz kutyát, mikor már nem a szüleiddel élsz. Eltartható lakásban is a német juhász, de akkor heti három séta kell neki, és rengeteg fárasztás.

2014. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vikike, te segg hülye vagy. :)

Lehet, de akkor nagyon nézz utána, mindenképpen ajánlom a kutyaovit, majd -sulit.

ÉS: tenyésztőtől, ne szaporítótól vegyél! Nagyon drága, lehet, hogy várni kell, akár hónapokat is, de remélhetőleg egészséges lesz.

Gondolom az eü problémáikkal tisztában vagy, tudod, mire gondolok.

2014. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Most 6 hónapos a német juhászom, első kutyám. Évekig tanulmányoztam a kutyás könyveket, cikkeket, az elméletet minden szinten. A kutyát jó drágán vettem egy tenyésztőtől, de ötödiziglen szűrtek és győztesek az ősei. Járunk kutyasuliba, egyre fegyelmezettebb, sokszor nem akarják elhinni, hogy még csak 6 hónapos. Nyugodt, okos, tündéri kutyus.

Naponta átkefélem a szőrét, "turkálok" a szájában, ha hazaérek azonnal leültetem, nincs felugrálás. Ehetünk előtte, nyugodtan fekszik a helyén, nem ugrál, nem kunyerál. Pillanatok alatt tanulja a gyakorlatokat, egyre szebben jön laza pórázzal láb mellett. A kutyasuliban jelenleg a legfiatalabb, de már sokszor hozták fel példának, milyen fegyelmezett.

Ezt azért írtam, mert láttam már sok izgága német juhászt, érdemes inkább utána járni a tenyészetnek, mert nagyon sokat jelent, hogy ilyen jók a génjei. Ja, és még kiabálnom sem kell vele, elég egy határozott nem, ha valami rosszban sántikál. Szerintem ők a legideálisabb kutyák, sokoldalúak, okosak, könnyen taníthatók és fegyelmezhetők, szeretik a gyerekeket, a családunk tagjait. Egy hibája van, a mienk szerintem még a betörőket is kedvesen bevezetné a házba:) Legalábbis egyelőre.

2014. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1-es: Bizonyára valami rossz tapasztalatod volt, és ezért nem a fajtát kell büntesd, hanem a gazdát!

2-es: Tudom! :) Sokat olvastam a szaporítokról is, s amúgy sem vennék kutyát 100 ezer alatt. Sőt, a 200 e-t is megadnám egy ilyen gyönyörű kutyáért. Gondolom Napi hármat akartál írni, ami meg is lenne. Valahogy úgy, hogy reggel fél óra séta, délben egy háromnegyed óra séta és este egy óra. Ez így megfelel?

3-as: Éveket is kibírnék ezért a fajtáért. :) Igen, gondolkoztam a sulin és az ovin is.

4-es: Esetleg tudnál ajánlani könyveket, hogy én is tudjak több dolgot róla?

Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszát :D

2014. dec. 5. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Igen, napi hármat akartam írni, köszi :D Igen, ha ezt tudod tartani, teljesen jó lesz! :)

2014. dec. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem a nj a szívem csücske, most is az van.

nagyon sok oldalú kutya, viszont a sima séta neki nem elég, hiszen alapvetően munkakutya. tehát kell az agyi fárasztás is.

ha teheted, akkor ne a show-vonalból válassz, - már sajnos eléggé lenyomorították azt a vonalat -, hanem inkább a munkavonalból. egyenes hát, ordas/fekete, nagyobb méret, egészségesebb. bár az is igaz hogy kemény kéz kell hozzájuk.

sok tenyésztő nem lépet be a nmjk-ba, vagyis tk-nélkül is vehetsz egészséges, szűrt kutyát is. ( személy szerint a tk csak küllem versenyeknél fontos, munkára mehet anélkül is ).

jelenleg maon. a "normális" munkavonalas nj nagyon drága, és ha meg is vetted korántsem biztos, hogy "kirúgja" magát a kutya, ugyanis főképpen Rajtad múlik.

viszont azt is tudnod kell, hogy a munkavonalasok "bolondok", ugyanis nem fogják vissza a zsákmányszerző/bírtokló vágyat bennük, sőt, inkább erősítik.

nagyon elkötelezettnek kell lenned, és következetesnek, ha ilyen kutyát választol.

sok örömöd lesz benne, de sok fegyelem/gyakorlás is kell.

napi 2-3-4- óra foglalkozás, mert ha nem fárasztod le, akkor rombolni fog.

2014. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tökéletes kezdésnek. Nekünk amikor 6 éves voltam, hoztak egy 6 éves husszúszőrű németjuhászt.

Nem az első kutyánk volt. Imádtam, alapból nagyon okos kutyus. Igényli a nagy mozgásteret, a foglalkozást.

Ha kertesházban laksz, akkor elég naponta 1-1,5 órát játszani vele, mert szaladgál magának is.

2015. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!