Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez falkavezér probléma lenne?

Ez falkavezér probléma lenne?

Figyelt kérdés

Betartjuk a szabályokat (etetés,ajtón kilépés stb.) Nincs is vele gond,egyet kivéve. Ha elengedtem szépen játszik a többi kutyával mindaddig amíg rám nem ugrik egy másik kutya. Akkor ott terem és leszedi rólam,de aztán úgyanúgy játszanak tovább. Viszont a múltkori esteből majdnem verekedés lett: játszottak, elvoltak, majd rámugrott a kutya (nagy testű,a körmeivel végigszántotta a lábam ezért én felszisszenttem) Ott termett az én kutyám és elég durván morogva leszedte rólam,csakhogy a másik kutya sem hagyta annyiba és már feszült lett a helyzet. Megfogtuk a kutyákat és mi tovább sétáltunk,szóval szerencsére nem lett baj,de azóta félek,hogy össze fog verekedni emiatt egy másik kutyával.

Megsimogatni megtudok mellette más kutyákat,akár juti falatot is adhatok nekik,azzal nincs baj csak a felugrálásból.



2014. nov. 25. 07:15
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Nem, csak te vagy hülye. Mègis mit vártál, ha akutyádnak feladatul adod hogy vèdjen meg akkor mi lesz? Csak idő kèrdèse hogy az elvárás szerint tènyleg harcoljon is.
2014. nov. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Megvéd! ez a feladata a kutyának. ne teremsd le dicsérd meg

de csak bizonyos mértékig mehet el ezzel a viselkedéssel. ha nem mordul a másikra vagy vicsorog akkor nem baj. ha ezt teszi lépj közbe

2014. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Erre még rádicsérni? Te hülye vagy kedves előző? Azonnal tiltsd le, teljesen feleslegesen véd be téged.
2014. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem neked tetsző az ilyen viselkedése? Akkor megtanítod, hogy nem teheti meg. Amúgy mi a fenéért ugrál fel egy idegen kutya rád? Élből a felugráló kutyát is le kell szoktatni, hogy idegenre ugráljon.
2014. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Enyém is csinált hasonlót... Kis kölyökkutya rám csimpaszkodott a futtatóban,megsimogattam, enyém meg rögtön jött és ellökte onnan, de elég durván, de morgás nélkül, a kicsi bukfencezett.


Következő alkalommal, amikor jött a kicsi hozzám, megint elkezdtem simogatni, enyém megint neki indult, egy méterre kb. leállítottam (egy hang és egy kézmozdulat elég volt, hogy leálljon), aztán elzavartam.


Mindig ezt csinálom, ha idegen kutyát el akar túrni mellőlem. De ha egy idegen kutya , aki odajön hízelegni, az enyémmel bunkóskodik, akkor azt is elküldöm vagy otthagyom a francba és az enyémet hívom oda magamhoz :D

2014. nov. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kutyák nem hülyék, tudják, hogy mikor van veszélyben a gazda. Ezek az esetek nyilván nem tartoznak bele! Ez inkább féltékenység. De a kutya-gazda kapcsolat komplex, egyetlen dologból nem lehet megállapítani, főleg nem neten keresztül, hogy a kutya mennyire tekinti a gazdát főnöknek.

És mivel ha eddig ezt nem tiltottad a kutyának, akkor nyilván neki ez természetes, hogy csinálhatja, sőt akár úgy is gondolhatja, hogy ezt el is várod tőle. Én a sajátomtól például elvárom, hogy igenis szóljon rá, küldje el azokat a kutyákat, akik odapofátlankodnak hozzánk gyakorlás közben. Ha téged nem zavar ez a viselkedés, akkor hagyd, ha gondot okoz, akkor tiltsd le. Te döntesz.

2014. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!