Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Sűrgős lenne :S

Mit csináljak? Sűrgős lenne :S

Figyelt kérdés

Van egy Vizslánk (rövidszőrű) és most vannak ezek a hidegek -9, -12, de úgy tudom, hogy jövőhéten lesz -18 is. Rá kellene vennem a szüleimet, hogy hozzuk be, mert szegény már annyira fázik, hogy remeg =(. Nem tudjuk hova bezárni mert a pincébe (ahol meleg van) feljött a víz, a garázsba ugyanolyan hideg van mint kint és ha oda bezárjuk szétszed 1-2 dolgot, így csak a kennel marad, de ott hideg van :S

Sokszor próbáltam őket rávenni, apa szerintem bele is menni, de anyától akárhányszor megkérdezem a válasz "Nem!"de miért?"csak", de ez így nem jó...mondtam, hogy megfürdetem bent és akkor nem lesz koszos, de akkor se engedi, utána mondtam, hogy ha bekaksizik vagy valami akkor feltakarítom (pedig most még nem is vedlik). Félek, hogy baj lehet belőle, hogy kint van :S

Ki szoktam menni hozzá, mozog is, de akkor is fázik :S

Mit csináljak, hogy megengedjék? Nagyon sürgős lenne a kutya állapota miatt! Legyetek szívesek segíteni. Nagyon megköszönném :) Bocsi,hogy kicsit hosszú lett :$


2010. jan. 29. 17:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*menne
2010. jan. 29. 17:33
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Próbáld meg anyudnak elmagyarázni, hogy megfagy kint a hidegben a kutya. Elgondolkodhatna azon, hogy milyen lenne, hogyha őt kizárnák éjszakára egy hosszóujjú pólóban, mert a kutyának kb ilyen. Szegény kutya :S
2010. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy cocker spániel fajta kutyánk,szegényt nagyon sajnálom,kinnt van ebbe a hidegbe egésznap.

csak akkor birom beengedni amikor nincsennek itthon a szüleim csak én..

és remeg meg fázik meg minden énis sajnálom de a szüleim nem engedik meg h behozzam :@-.-

2010. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Uramatyám! Bekaksizik... hát tarkónlövés! :"D

bocs az offért..

na szóval tényleg jó lenne bevinni, de szerintem nem fogják megengedni, ha eddig nem tették. Nincs előszobátok? Oda csak beengedheted. Ha meg végképp nem, akkor vigyél neki ki rongyokat, meg olyan takarót ami már nem kell.

Egyébként meg számtalan rövidszőrű kutya van kint télen, és semmi bajuk... Persze, nem jó ha fázik, szóval a rongy a legjobb megoldás szerintem. Meg persze figyelj oda hogy a vize se fagyjon be szegénynek. És ne hideg víz legyen , hanem langyos, mert a hideg víztől csak jobban fázik.

2010. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ez a szitu nálunk is aktuális most, de nekem a szüleim mondták, hogy bent lehet a kutyim :) fogalmam sincs, mért gondolja így anyud, talán ajánld fel neki, hogy bent alszik a szobádban vagy hogy felsöpörsz, felmosol utána... mindenképpen találj ki valamit, mert kutya hideg van kint (szó szerint :) ) és a vizsla szőre amúgy is nagyon rövid, úgyhogy könnyen megfázhat, amiből komoly bajok lehetnek. az is jó megoldás lenne, ha csinálsz egy ajtól a kutyi házára és egy elgörbített szöggel bezárnád stére a ruhával kibélelt házikójába... valami megoldás mindenképpen kell... majd írj légyszi :)
2010. jan. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Van rongya az óljába, rossz takarónk nincs mert még régen kidobták. A vizére figyelünk, ilyenkor langyos vizet adunk neki. Igen, bekaksizik ×D máshogy nem tudtam írni :D
2010. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A 17:47-es én voltam :D
2010. jan. 29. 17:48
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha hőszigetelt, rongyokkal vagy szalmával bélelt ólja van, egy vizsla is ki kell hogy bírja.
2010. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Van nem hordott, jó meleg pulcsi a házban? Egy kicsi átalakítással éjszakára rá lehetne adni egyet, napközben pedig egy vékonyabbat. Arra oda kell figyelni, hogy ne legyen mindig rajta, mert akkor hozzászokik, és abban is ugyanúgy fázni fog (ezért pl. napközben vékony, éjszaka vastag pulcsi).

A ház elejére szögelj fel egy takarót/régi kabátot, vagy ha van rá lehetőséged, vegyél egy hőfüggönyt (átlátszó, puha műanyag, mint az éttermek téli teraszai). A szalma is jó hőszigetelő, azt is lehet tenni a házába, abba jól be tudja magát fészkelni. Vagy még plédeket.

2010. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

fuh hát..anyukádat kérdemeg.

Vagy meleg kutya ruha,még ez is jobb minthogy megfázzon.Mert ha nem engeditek be,és kint hideg van más megoldás talán akkor nincs is. Nem tudom hol laksz,de közelbe valahol biztos van Kutya bol,nézz körül ott!


Remélem,megengedik,hogy bennt legyen a kuszi,sok szerencsét..És ird meg hogy véglis mi lett!:D


rem.segitettem:)

2010. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!