Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hipoallergén kutya tényleg...

A hipoallergén kutya tényleg nem allergizál? Akármit csinálhatok?

Figyelt kérdés

Simogathatom meg adhatok a fejére puszit? Vele is alhatok? Hozzám bújhat?

Nagyon örülnék neki ha így lenne... Most 3* allergia, régen 5*.



2014. nov. 21. 18:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Akkor minek jössz ide negatívoskodni?"

Na, akkor engem végképp imádni fogsz. Sajnos nemcsak a kutya szőre, hanem egy bizonyos fehérje is allergizálHAT, ami megtalálható a kutya elhalt hámsejtjeiben, nyálában, vizeletében, és a faggyúmirigyek is kiválasztják. Tény, hogy a hipoallergén kutya _sokkal_ _kevésbé_ _allergizál_ és mivel nem hullatja a szőrét az egész nyálas-korpás történetet is sokkal könnyebben karban tarthatóbb, mint egy szőrhullatós ebnél, de sajnos egy kutya sem 100%-ig hipoallergén (ezért fordulhat elő, hogy szinte az összes ilyen kérdésnél jelentkezik valaki, aki még a "hipoallergén" kutyára is allergiás).


Ha kutyát szeretnél, akkor mindenképpen megér egy próbát, hogy szoros ismeretséget köss a bichonokkal :) Az allergiád erősségétől és jellegétől függően akár még be is válhat. És tényleg bocsi a negatív hozzáállásért, de inkább most légy elővigyázatos és időben derüljön ki, hogy valami nem kerek, minthogy néhány hónap múlva el kelljen ajándékozni Buksikát.

2014. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Ezért is járom ennyire körül a témát, hogy ne kelljen elajándékozni.

Nem az ilyen negatív hozzászólásoktól hullik ki a hajam, hanem attól aki nem a kérdésre válaszol és láthatatlanba megmondja hogy milyrn rossz ember vagyok.

2014. nov. 21. 19:42
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

A "pont egy bichon lenne az???" kérdésre reagálva:

sokáig sétáltattam a szomszéd néni bichonját mert a néninek balesete volt. Hát azt a kutyát csak puszilgatással, szeretgetéssel, csirkemellecskével nevelték (kényeztették el) - és olyan is volt: a nénire cseszett hallgatni az utcán és ha olyan szitu alakult ki ami nem tetszett neki, simán megharapta. Egyszer nálam is bepróbálkozott, csak én le tudtam rendezni. És nem ez az egyetlen szobacirkáló akit ilyennek láttam, de vele közvetlen kapcsolatom is volt... A kutyának - tök mindegy milyen!!! - első sorban mozgatás kell, felállított és betartatott következetes szabályok, és csak végül babusgatás. Ha a sorrendet felcseréled, akkor csak a kutya vérmérsékletétől függ h mennyire cseszed el ;o) Good luck!

Egyébként a szőre és az allergia miatt nem kell aggódnod.

2014. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kiegészítve a válaszom:

Tudom hogy a fehérje allergizál.

Csak még sosem írt ilyen kérdéshez negatív választ tapasztalt allergiás ember aki tartott hipoallergén kutyát. (végigolvastam az összeset) Csodálkozom is. Olyanról hallottam hogy valami yorksinak nevezett keverék kutyát vett és csodálkozott hogy allergizál.

Nálam a fajtisztánál kezdődne, mégha 100 ezer is. Annyi pedig biztos lesz.

Sajnos nincs fajtiszta bichon tartó ismerősöm. Sőt, nem fajtiszta sincs.

Köszönöm a válaszod! :)

2014. nov. 21. 19:53
 15/24 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Szerintem az a kutya egy szaporítótól volt, akit teljesen hidegen hagyott a kutya mentális épsége. Ez persze csak feltételezés. :D Nem bírom elképzelni hogy egy bichon ilyen legyen,még ha el is van kényeztetve.

Neked is köszönöm a választ! :)

És még mindig várok válaszokat/tapasztalatokat a hipoallergén témával kapcsolatban!

2014. nov. 21. 19:57
 16/24 anonim ***** válasza:
13-as A kutya nem neveli meg magát..csodát ne várjunk. VISZONT alapjáraton a Bichon nem egy harci eb...ha idegrendszeri problémái vannak akkor pedig bizony szapitól lett vásárolva. Ilyen egyszerű a történet. :)
2014. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kicsit kijavítanálak, ha nem baj:

Fajtiszta - Kutya, macska

Fajtatiszta - Bichon, border collie

Tehát te fajtatiszta kutyát keresel, kennelből, törvényesen vásárolva, ami szuper!

Igen, hozzád bújhat, nem lesz baj. Vagy ha nagyon tartasz az allergiától, kezd el szedni allergiagyógyszert, ami segít enyhíteni a tüneteket.

2014. nov. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A bichon is hullajtja valamilyen szinten a szőrét, kb mint ahogy az ember a haját. De Kérdező, ha biztosra akarsz menni, a legcélszerűbb az lenne ha személyesen találkoznál bichonokkal és akkor kiderülne, hogy jelentkezik-e tünet vagy sem.
2014. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Az lesz!

Köszönöm szépen! :)

2014. nov. 21. 21:20
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának nem idegrendszeri problémája volt. Hanem egyszerűen el volt b.va a nevelése. Elég volt egy dominánsabb hajlamú kan kutya és nagyon gyenge kezű gazda.
2014. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!