Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van a 9 hónapos Yorkshir...

Mitől van a 9 hónapos Yorkshire terrier-emnek durva ősz szőrszál a hátán?

Figyelt kérdés
Mit tegyek ellene, és miért olyan durva ott a szőr?
2010. jan. 29. 13:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Honnan vetted a kutyust?

Megbízható helyről?

Értem itt, hogy tenyésztőtől, tk-vel, vagy tk. nélkül?

Amennyiben nem ismered a származását, elképzelhető, hogy nem 100-as a kutyus.

VAgy a mama, vagy a papa keverék, és a kicsinek a szőrminősége visszaüt a nem yorki ősre.

Ha tenyésztőtől vetted, kiállításra, tenyésztésre, garanciát vállalt a gondolom, akkkor, pedíg lehet reklamálni nála.

Vissza gondolom nem akarod adni, viszont akkor jogosult vagy 1 kiállítási minőségű kutyusra a következő alomból, amit te választhatsz ki.

Üdv.

2010. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Jaj de hogy is ez nem gond. Tudod a yorkshire terriereknek szürke színű lesz a hátukon a szőr. Most változik a szőre...nyugodj meg semmi gond nincs vele. Az enyémnek is őszes...

Nyugalom:)

Egy yorkie fiú gazdija:)

2010. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől vettem, de nem kértük a törzskönyvet pedig mind2 szülőnek van.az anyukájának és apukájának sem láttam ilyet a szőrében, de mégis az én kutyámnak olyan hullámos és durva őszszőrszál van a még feketés szőrében ami olyan durva tapintású:( azért köszönöm a válaszokat:)
2010. jan. 29. 14:07
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Első vagyok.

Nem is az őszes színnel van gond, hanem a durva minőséggel.

Egy yorkinak sosem durva a szőre, sehol, akármilyen színű is.

Helyedben rákérdeznék.

Bár, ha nincs tk-d, gondolom szerződés sincs, akkor hiába reklamálsz.

El kell fogadnod, hogy esetleg nem fajtatiszta kutyust vettél.

Gondolom, azért így is szereted.

2010. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
na am ismét én nyugodj meg a hullámos, durva szőrzet egyszerűen vitamin hiányra utal. Semmi komolyabb...adj neki vitamint...milyen táppal eteted?
2010. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

első válaszoló meg részben igazad van részben nem...

ha nem ismered a fajtát és annak betegségeit, ez esetben a szőrzet tulajdonságait... esteleg nincs ilyen kutyád akkor nem tudsz segíteni sem.

2010. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Akiteki ***** válasza:

Kedves kérdező: nem tenyésztőtől vetted. Egy tenyésztőnél a törzskönyv nem opcionális. Az a kutya igazolványa.

Egy szaporítótól szerezted be, akármi lehet benne, akár még sündisznó is, és mindjárt van magyarázat a durva szőrre. :)

2010. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
ahogy van ez hülyeség, amit írt az előttem szóló...nyugodtan elhiheted nekem a vitamin hiányt mert attól ilyen a szőre. Nem attól, hogy nem is yorki, hanem vmi más keverék ez hülyeség ahogy van.
2010. febr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 15.04-es!

Látogass el néhány yorkis fórumra.

Én megtettem,éppen a Te hsz-ed miatt.

Rákérdeztem erre a szőr dologra, éskapásból a fajtatisztaságot firtatták, nem a vitaminhiányt.

Ne vezesd félre a gazdát, vitaminhiánytól nem lehet egy yorkinak DURVA tapintású szőre, hacsak nem súlyos genetikai hibás a kutya.

Az viszont szerintem ugyanolyan,sőt nagyobb baj, mintha nem lenne fajtatiszta.

2010. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
de hullámos lehet a szőre vitaminhiánytól ez 100% kedves kérdező milyen táppal etetted?
2010. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!