Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viszket neki ennyire?

Miért viszket neki ennyire?

Figyelt kérdés

A kutyám pár napja nagyon vakaródzik. Nem a nyakát meg a füle körül dörzsöli hanem a hatát. Szegény néha még morog is annyira viszket neki. Mindig megdörzsölgetem neki gyengén amitől teljesen megkönnyebbül. Néztem a bőrét a hátánál de nem bolha vagy valami ilyesmi szerintem. Olyan mintha hámlana.

Gyors segítség? Ne rögtön az állatorvoshoz küldjetek!



2014. okt. 23. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig az állatorvos tudja megmondani, egy pár ezer forintos bőrkaparék vizsgálat után. Látatlanban még egy doki is csak találgatni tud. Pl. lehet atka, bolha, ekcéma, allergia, stb.
2014. okt. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És akkor most mit vársz?

Az a minimum ha valami baja van az állatnak kigyógyítod.

Te nem mennél el ezekkel a tünetekkel orvoshoz?

Ha ennyit nem vagy képes érte megtenni add oda valakinek aki kezd valamit a helyzettel.

2014. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezek a viszketések nem kezelhetőek házilag,ezer oka lehet és magától ritkán múlik el,inkább romlik.Amit házilag tudsz tenni,az a bolha irtás,ha látsz benne,ha nem.Ha hámlik,lehet,hogy megfázott,vagy ebben a nedves időben hajlamos alá gombásodni a bunda.Ha fürdetve volt,szintén megfázhat vagy kiszárad a bőre.Lehet bűzmirigy gyulladása,allergia,atka,bakteriális,gombás bőrfertőzése esetleg rüh,bolha ekcéma,de ezek mind kivizsgálást és orvosi kezelést igényelnek vagy kutya kozmetikust.
2014. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor hova küldjünk, mit vársz?

Nagyon kevés eséllyel találkozhatsz össze ezen a fórumon állatorvossal, és ha nem látja a kutyádat nem hiszem hogy bármit is tudna mondani, bőrbetegség is lehet, stb.. 989766512345 féle dolog lehet a kutyáddal, de hát akkor én nem az orvoshoz küldelek, hanem a szeméttelepre b+ és utána az állatorvoshoz!

2014. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!