A kutyám amellett, hogy féltékeny úgy tűnik fél is az új jövevénytől. Mit tegyek?
Én anno azt a tanácsot kaptam, amikor ideiglenes került hozzám és a saját kutyám tartott tőle, hogy ne foglalkozzam vele, meg fogja szokni a másikat, ráfog jönni, hogy nincs mitől tartania.. Azt azonban tiltsam, ha egyik vagy másik morog kapkod stb. Tehát amíg nyugalom van, addig nem kell beleszólni, rendezik ők ezt maguk.
Nálunk kb egy hét után kezdett felengedni a fagyos hangulat.
Ha örökbe fogadtad a másikat, akkor a kettejük közötti rangsorba sem kel beleszólni, amíg azt békésen rendezni tudják.
Nekünk három különféle kutyánk van. 1. hozzászólóval egyetértek abban, hogy a falkában a nyugalom megőrzése a legfontosabb. A rangsorban viszont első a gazda! Az ember a falkavezér, tehát a gazda osztja ki a feladatokat és határozza mag a rangsort. Az ellenvéleményt keményen büntetni kell!
Tapasztalatlan kétkutyás gazdaként én is úgy gondoltam, hogy a kutyák majd eldöntik a rangsort. Ez akkor kiválóan működik, ha csak az egyik állat domináns. Az így kialakult rangsoron nem is szabad változtatni. Láttam már ötven kilós ónémet juhászt is behódolni öt kilós tacskókeveréknek!
Ha viszont két domináns természetű kutya kerül össze, véget nem érő véres harc lehet belőle. Egykor a tíz kilós pulink támadta rendszeresen a hatalomért a negyven kilós bobtailünket.
Ha a gazda nem elég határozott lehet, hogy soha nem sikerül kibékíteni egymással rivalizáló kutyákat.
Ez nem függ sem a kutyák méretétől. sem a nemétől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!