100 napos kiképzőtáborhoz ötletek?
Szerintem inkább dolgozz ki egy rendszert,napi rendet.Aztán azt tartsd be!
pl:
Reggel fél óra aktív játék a kertben/ vagy parkban/mezőn stb
Aztán délután 2-2,5 óra szabadon engedős,bandázós..illetve egy kis szellemi lefárasztás..
Aztán lehet olyan nap,hogy egyik kutyával jobban foglalkozol,aztán másik nap a másikkal.
Megnehezíti a dolgod,hogy két kamasz kutyád van.
Külön-külön is kellene velük foglalkozni.
Igazából neked kell tudnod,hogy melyik kutyának mire van szüksége,mit kéne tudniuk.Így leginkább azokra gyúr rá.
Cesar Milan,Jan Fennel könyveit ajánlom,illetve bármilyen kutyás szakirodalom
A kutyasuli sem csinál meg semmit helyetted, nyugi. Viszont jó, ha van kéznél szakember, akitől tudsz kérdezni, hogy ha elakadsz, vagy nem úgy működik valami, ahogy vártad, akkor segítsen megérteni, hogy miért, és hogyan javítsd ki. Egyedül egy ilyennek nekiesni szép dolog, de csak ha tudod, mit és miért akarsz csinálni.
Na meg azt is vedd figyelembe, hogy a kutyáid nagyon fiatalok, hamarosan nyakig benne lesztek a kamaszkorban, amikor minden sokkal nehezebb, mint egyébként. A falkavezérséget például ilyenkor sokszor hónapokig kell intenzíven és néha idegőrlően sok ismétléssel erősíteni, hogy úgy is maradjon a kutya. Szóval az időzítés lehet, hogy nem a legszerencsésebb, legalábbis olyan értelemben, hogy időkorlátot szabsz magadnak is meg nekik is, amin belül nyilván elvárod, hogy látványos változás álljon be a kapcsolatotokban, de ez lehet, hogy nem fog bekövetkezni ebben a nagyon képlékeny időszakban.
Tudom, hogy a lázadó koruk fog jönni, ezért már megalapoztam kicsit. Leülnek, fekszenek és azért szót is fogadnak. Szeretném őket "tökéletes" kutyára nevelni, de itt egyértelműen nem arról van szó hogy valóban tökéletes, hisz mit várnánk egy 17 éves lánytól?:D
A vezérség átvétele fontos leginkább utána a tanultság, szófogadás és végső sorban a trükkök. És természetesen emellett muszáj szocializálni is őket és ezt a kettőt egybevéve csinálnám. Sétálni is tudnak de más kutyákhoz odamenne. Már most is dolgozunk amin kell, de ezt a 100 napot szánnám egy remek időtöltésre amit az alapok elsajátítása, tanulás, szocializálás, trükközés stb.-re használnék utána ha letelt folyamatos ismétlés, kis tanulás mellet nyáron újrakezdenék és abban a 100 napban már sokkal több mindent tennék velük, többet mindenből.. Folyamatosan tanulnának meg mindent,de ezekben a napokban képezném őket. :)
Egyébként ennek így én se látom sok értelmét. Mindig ugyanúgy kell foglalkozni a kutyával, minden nap ugyanazok a célok: a nevelés, a közös programok, a játék, a tanítás... Nem is tudom, hogy lehet ezt 3 hónapig intenzíven csinálni, és aztán nem. Mert még ha 3 hét lenne, addig megerőlteti magát az ember (mondjuk annak sincs sok értelme), de ha 3 hónapig megy, akkor utána is megy a kutya egész életében. Ráadásul rászoknak a kutyák a sok foglalkozásra, nem lehet utána se levenni napi fél órára. A nevelést sem lehet csak félig komolyan venni, olyan nincs, hogy egyszer beállítod a kutyát (ráadásul kamasz kutyát megszabott időkorlát alatt, ugye), aztán hátradőlsz és akkor jó. Mindig próbálkozni fognak, mindig résen kell lenni, ugyanazon szabályok mentén megmaradni, különben semmire se mész vele, hogy egyszer rendberaktad őket. Szóval nem értem.
Ha intenzívebb nevelési időszakot szeretnél, de nem tudod pontosan, hogyan csináld, arra találták fel a kutyaiskolát, tényleg. Egy alap- meg egy középfokú tanfolyam az kb. 100 nap, neked találták ki. Mi a kifogásod a suli ellen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!