Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés

Van 7-8 hónapos yorkshire terrierem, és ha leülök gép elé, akkor addig sír, amíg le nem fekszek mellé a földre.

Nem kell játszanom vele, elég ha csak lefekszek, ő meg eljátszadozik magával.

És ha lefekszek 5 percre és felkelek akkor ugat/nyüszít, és nagyon szar, hogy már csak akkor gépezhetek, amikor alszik.

És néha alvásnál is ha fekszek az ágyba ezt csinálja, neki nem jó, ha az ágyon fekszek, menjek le hozzá a földre.

Nem egyszer volt már az sem, hogy annyit kellett ott feküdnöm mellette, hogy elaludtam, és a kemény hideg földön nem olyan kellemes érzés.

Ha nem veszek róla tudomást előbb-utóbb abba hagyja, de nem tudom hány percig akkor is itt sír, és rossz hallgatni.

Most is, amióta írom ki ezt a kérdést ugat mellettem, és úgy fel tud néha idegesíteni, hogy majd fel robbanok.

Hogyan tudnám erről "leszoktatni"?


2010. jan. 22. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy,hogy nem fekszel oda ha sír?
2010. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
te vagy a falkavezér, az van amit te akarsz, ha sír hát sír, majd megunja....
2010. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért van az, hogy szinte mindig yorkis gazdik tesznek föl ilyen kérdéseket...? :S :D

Amúgy én a helyedben nem foglalkoznék a hisztijével, ha pedig nagyon nem hagyná abba, kizárnám a szobából és csak akkor engedném vissza, ha már vagy 10 perce lenyugodott. És ezt addig csinálnám vele, míg le nem szokik róla. Ne legyél a kutyád rabszolgája!

2010. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Héé, most akkor ki a főnök a kutya vagy te?? Nem irányíthat egy kutya. Ha sír ne foglalkozz vele, majd megunja. Vagy pedig szólj rá, hogy nem szabad, esetleg még meg is bűntetheted, ha nagyon kitartó.

egy kis orra koppintás, nyaktól bőr megrázása nem árt.

jah, és néha érdemes átfogni az ornyergét a kezeddel,( a farkasok finoman átfogják az alárendeltebb orrnyergét a fogukkal, és megszorítják.) Így jelezhetet te is a felsőbbrendűségedet.


Jó, hogy nem már az is ő dönti el, hogy mikor egyél vagy valami...

2010. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha látja, hogy ezzel a viselkedéssel eléri amit akar, akkor van elég esze hozzá, hogy nem fogja abbahagyni. Ha nem veszel róla tudomást, hanem kizárod a szobából, akkor meg fogja tanulni, hogy ezzel a várt hatás ellenkezőjét fofja elérni. De ez csak úgy működik, ha egyszer sem figyelsz rá, amikor ezt csinálja.
2010. jan. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy nagyon nehéz de ha sír ne is nézz rá!!had sírjon,ha nagyon kitartó rá is szólhatsz!De ne nézz rá!Ha végre csöndben marad jutalomfalatot is adhatsz, vagy csak dicséret!Ne hagyd hogy a kutyád irányítson!!
2010. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja mert ő a falkavezér és mindig az alfa mondja meg mit csinálnak a falka alacsonyabb rendű tagjai.
2010. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem szabadna lefeküdni, mert akkor azt hiszi bármikor sír, és este is elkezdi.

De elég nehéz ezt kibírni, itt sír, mintha szenvedne, de megoldom.

Kizárom szobából akkor meg elkezdi kaparni az ajtót és még mellé sír is, még csak rosszabb.

2010. jan. 22. 23:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen gyenge vagy, sosem fogod tudni megnevelni a kutyád és csak még jobban a fejedre nő majd. Ha vezér akarsz lenni, erősnek kell lenned, szedd össze magad. Olyan, mint a gyerek, nem éri el a célját, akkor még jobban csinálja. Aztán megpróbálkozik mással, még erőszakosabban. Majd ha elfárad, abbahagyja és megint újra kezdi. De előbb-utóbb abbahagyja. Te viszont akár hányszor engedsz neki, egyre rámenősebbé teszed. Mégis hogy várod, hogy tiszteljen a kutyád, ha ilyen gyenge vagy?
2010. jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!