Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon beteg a kutyusom. Mit...

Nagyon beteg a kutyusom. Mit lehet tenni ha gorcsol, kavarog a hasa?

Figyelt kérdés
Nagyon felek,mert a kutyam ma egesz nap nem evett.Mindeg vidam,ugral ra mindenkire,jatszadozik,de ma nem volt kedve egesz nap semmire,alig mozgott es semmit nem evett.nemis ivott.a hasa olyan hangokat ad kimintha viz folyna benne,vagy mintha beka lenne benne...Erosen gorcsol.Nem tudom hogy volt-e hasmenese,az udvaron nem talaltam ilyen nyomokat...Holnap hivjuk az allatorvost.De addigis,mit csinaljak vele hogy konnyebb legyen neki?Semmit nem akar megenni,se meginni.Nagyon sajnalom.Az utcarol szedtuk ossze kb 1-2 honapja,azota ittvan.Eddig semmi baj nem volt.Kb. 5-6 honapos lehet...Segitsetek kerlek,mert rettegek h nem eli meg a reggelt!
2010. jan. 22. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet ez pl.erős bélférgesség.

Érdemes lehet Nospa tablettát megpróbálni a görcsölésre.

Próbáld meleg helyen elhelyezni legalább holnapig,ilyenkor az is segít.

De nem tudnád felhívni a dokit,hogy addig is mit ajánl?

2010. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
próbálj meg vizet fecskendezni a szájába, hogy igyon, ha nem eszik még kibírja, de innia kellene. vagy vizezd be jól a kezed, hogy arról lenyalja a folyadékot. simogasd a kezeddel a hasát, hátha ettől enyhül a fájdalma. az én kutyusomnak ez segített, amikor abbahagytam a simogatást nyüszögött, hogy még! szegényke, jobbulást kívánok neki és ne izgulj, szívósak ezek a blökik!
2010. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Langyos vizes ruhát rakj a hasára, tartsd melegen, simogasd, vagy ahogy az előző mondta hívd fel az orvost, hogy mit csinálj addig. Remélem semmi baja nem lesz ;)
2010. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát így hirtelen én no-spát adnék neki,úgy,hogy porrá töve a nyelvére kenem,meg valahogy széntablattákat nyeletnék le vele.

De,hát azt majd holnap az orvos tudja megmondani,hogy mi a baja.

De a no-spa esetleg segít a görcsoldásban a szén meg,ha romlott kaját nem bír megemészteni.

2010. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De lehet kutyanak no-spat adni?
2010. jan. 22. 18:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Merre fele laksz?Nálatok nincs állatorvosi ügyelet??Nézd meg a google-ban.Ha az én kutyámról lenne szó nem várnék holnapig kihívnám az ügyeletet.
2010. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy kicsi faluba lakok es nincs kocsom se hogy el tudjam vinni valahova:(
2010. jan. 22. 19:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor bárhol üss fel telefonkönyvet, keressél benne állatorvost, hívd fel és mondd el neki, hogy mi a probléma!!!!
2010. jan. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na hivtunk orvos.azt mondta hogy csak holnap tud eljonni :(.de mondta hogy lehetseges hogy csak gyomorrontasa van...en a hasa fele hallom azokat a fura hangokat,de mar joideje bentvan a hazba,nem hanyt es a hasa se ment,nem volt szeklete.megcsak pisilni se pisilt...ha kellene neki ki kereszkedne...
2010. jan. 22. 19:09
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy baratom tanacsara adtam neki palinkat.nagy eroszakkal kerult keves a szajaba.aztan hanyt es volt meg szeklete is...most remelem igy jobban van...
2010. jan. 22. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!