Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a neve (kan) és...

Mi legyen a neve (kan) és hogyan tanítsam?

Figyelt kérdés

Német juhász kutya 4 hónapos kan tegnap került hozzánk. Adjatok kérlek ötleteket. Tudom hogy már sok ilyen kérdés volt. Csak ne olyan hétköznapi neveket hogy bodri zeusz stb.


És hogyan taníthatnám őt a legkönnyebben? Ha mondom neki hogy "gyere ide" néz rám kérdőn az aranyos szemeivel hogy mit is akarok :) tartottunk kezünkben jutalomfalatot nem igazán érdekelte őt.


2010. jan. 22. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha beírod a google-be, hogy kutyanevek, akkor bejön egy csomó oldal nevekkel tele.

Semi, Bonnie, Rex, Mancs, Snoopy...

Jutalomfalattal tanítsd! Vegyél egy falatot a kezedbe és mondd a kutyának, hogy gyere ide majd mutasd meg neki azt, hpgy mi van a kezedbe, mivel szeretik a kutyák a kaját, máris odamegy. Dicsérd meg és add oda neki a falatot.

2010. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerek egy Német juhászt neki Beni a neve, névadásban nem vagyok jó :D. A tanításról csak annyit, hogy ne szomorkodjatok, ha nem csinál meg pár dolgot majd pár hónap múlva próbáljátok meg tanítani lehet, hogy még túl játékos és nem sok mindent ismer. Az én kutyámat majdnem 2 évesen kezdtem el tanítani és megtudtam (Magyar vizsla). Csak ne add fel :)
2010. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem az Éber név nagyon arika.És a tanításról annyit tudok mondani,hogy ne add fel,még kicsi és nem szokott hozzád de nyugi nem sokkal később már úgy fog hallgatni rád.A miénkell is így volt.!
2010. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a név amit tok ajánlani:Nexus v Zsernyák v Adu(ász):D
2010. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét :)

Nevek: Killer, Byron, Joker, Moodie, Lafayette (lafee), Monty

2010. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Brutus, Mancs, Talpas, Jessy, Borisz, Bono, Fickó, Casper, Jasper, Joker, Jolly, Johnny, Mex, Mozart, Majré, Mázli, nagy hirtelenjében

A tanításban nem keseredj el, még túl szeleburiak a 4hónaposak, de azért fogalalkozz vele minden nap.

Keress ezzel kapcsolatos oldalakat, könyveket. Olvass utána alaposan

2010. jan. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan nyugodtan lehet kezdeni tanítani, nem kell vele várni tovább. Menjetek el egy kutyaiskolába, csak egy pár alkalomra, és nézzétek meg, hogy megy ez. Igazán hasznos lehet.

A tanításról. Egyszerű!

Vegyük a 'gyere ide' példáját. A kutya ezt nyilvánvalóan nem érti. Fogalma nincs, olyan ez neki, mint mikor a madarak csiripelnek neked. Csak a hangsúlyból tud következtetni az események jó vagy rossz mivoltára(meg tudja különböztetni azt, hogy most dicséred, vagy megszidod), mást nem ért. A hangsúlyt és a hangsúlyos szóelemeket jegyzi meg.

Először is, a kicsivel mindig meg kell értetnünk azt a dolgot, hogy mit akarunk tőle, mindegy milyen módon, de kerüljön a kívánt viselkedésformába(soha nem erőszakkal{fenék földre erővel lenyomása ültetésnél}), és azt dicsérjük. Fontos! A dicséretre még kitérek. Akkor i smét térjünk vissza a gyere ide vezényszóra. Ez hosszú, és bonyolult a picinek, szerintem. Nekem sokkal jobban bejött a sima gyere, vagy a hozzám. Rövidebb, könyebben megjegyezhető. Kimondjuk a vezényszót, és a kiskutyát valamilyen érrdekes tárggyal vagy a jutalomfalat lóbálásával odacsalogatjuk (a kívánt viselkedésformába hozzuk az ebet), és ezt nagyon megjutalmazzuk. Az a lényeg, hogy érezze, most nagyon okos, ügyes, és ha ez a fura kétlábú azt mondja, hogy gyere, és odamegyek, akkor nekem nagyon jó lesz, mert kapok simit és falatot is.

Így van ez az ültetésnél, fektetésnél is.

Ültetés: Kézbe fogunk egy finom falatot, és föltesszük a pici orrra fölé, de a markunkba szorítjuk, hogy ne tudja elvenni. Szépen elkezdjük húni a falatot a kutya feje fölött a háta irányába(ennek az a lényege, hogy az eb annyira fölfele utána akar nézni a falatnka, hogy a saját testsúlyánál fogva le fog tottyanni a földre). Nem gond, ha első pár alkalommal esetleg csak elfordul, vagy oldalaz. Ha egyszer is leü, rögtön megkapja a falatot, és nagy-nagy simi. Fektetés akkor jöjjön, ha az ül már megy. Leültetjük a kutyát, és a lábai elé tesszük a markunkban a falatot. Elkezdi szaglászni, és ahogy szagolja, elkezdjük szép lassan, centiről centire(!!!!) húzni a kutyustól elfele. Jó esetben a falat után kúszva le fog feküdni és ezután jön a nagy dicséret, de előfordul hogy fölpattan, és utána megy inkább, de semmi gond, kezdjük elölről. Ezeket a feladatokat rengeteget kell gyakorolni, hogy könnyen, és minden helyzetben menjenek, ezek az alapok.

Na szóval a dicséret. A kutyát soha nem verjük, nem ütjük meg, nem cibáljuk a grabancánál, ha valami rosszat csinált. Múlt időben. Ha éppen elkapjuk mikor egy papucsot aprít, egy erőteljes rászólás nem gond. Node. A dicsétetnek megerősítő hatása van ezzel értetjük meg a kiskutyával, hogy igen, ügyes, most jót csináltál, és ha továbbra is így viselkedsz, akkor is megdicsérlek, mert jól viselkedsz. Ezt SOHA nem szabad elmulasztani, hiszen ennek hiányában a kutya nem fogja tudni, hogy mi a helyes, mi a jó és elfogadott, és bizonytalan, kiszámíthatatlan lesz.

a éppen elkapjuk miközben a kosarát szedi szét, mérgesen rászólunk (SOHA nem a nevét ejtjük ki mérgesen), ezért bevezetünk valami tiltószót (nem, pfuj, elég), és rászólunk. Erre ő fölnéz, mi pedig hátat fordítunk, és tudomást sem veszünk róla egészen addig, amíg oda nem jön, hogy most mi van. Ekor megdicsérjük, beküldjük a helyére, és kezdődik elölről, Ha szépen fekszik, nem bántja, akkor nagy dicséret (látod, ügyes vagy, így kell feküdni a kosárban). Mi ennek a lényege? A kutya rosszat csinál. Mi valahogyan, mindegy hogyan elcsalogatjuk az adott rossz helyzetből, de közben tudatosítjuk benne a tiltószóval, hog yrossz, amit csinál. Ha abbahagyja az aktuális rosszat(leteszi a papucsot, elengedi a nadrág szárát, stb.), akkor jön a dicséret : igen, most ez így jó, most jót csinálsz, így kell ezt.

A másik maga a falatka. Az a lényege, hogy maga a jutalmazás ne terelje el a kutya figyelmét arról, amiért kapta. Ha például leültetjük, és jutalomként kap egy velős csontot, amivel órákig elvan, akkor kábé 2 perc múlva fogalma sem lesz róla, hogy miért kapta. A jutalomnak jelzésértéke van, nyilván az íze is jó, de egyenértékű a simivel, hogy igen, ez jó, tessék, kapsz egy falatot is. Ezért a legjobb valami apró, puha dologgal jutalmazni, amit még rágnia se kell(a rágás is eltereli a figyelmet), tehát például virslikarikával nagyon jó, pici darab sajt, vagy maximum olyan tényleg nagyon aprócska kutyakeksz, amit egyben, rágás nélkül tud nyelni.

No 'röviden' ennyit, ha gondod van kérdezz nyugodtan, segíédkiképző vagyok egy kutyaiskolában.

Üdv, és sok sikert a kutyushoz!

2010. jan. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!