Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet lehet csinálni? (menhely)

Ilyet lehet csinálni? (menhely)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiskutyát, de azt hiszem, a szüleim nem bíznak meg bennem (amit nem értek, mert sosem voltam olyan, aki fellángolásból kér egy állatot, aztán otthagyja. A kutyán egy hónapot gondolkodtam, mielőtt megkérdeztem).

Ezért lenne az a kérdésem, hogy olyat lehet, hogy egy kutyát a menhelyről ideiglenes örökbefogadóként hozzuk el, és ha megy nekem, rendesen befogadjuk?

15/L vagyok. Kérlek ne kezdjétek el, egy kutya mekkora felelősség, mert tudom! Volt és van is kutyám, de ebből az összes a másik házunknál. Egyik sem olyan, amit lakásban tarthatnék.



2014. okt. 5. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez jó ötlet.Jelentkeztek ideiglenes befogadónak. Viszont azt tud,hogy a kutyus kint lesz mint gazdi kereső.Így lehet csak 1-2-3 hetet lesz nálad majd örökbe fogadja más.

Viszont arra is fel kell,hogy készülj,hogy akár hónapokig is nálad lehet.Ha meg pont kiderül,hogy nem illik bele az életetekben egy kutya akkor meg vissza kell vinni,hogy nem tudjátok tartani.Ideiglenes befogadóként pedig ilyet nem csinálhattok,hogy nekünk csak pár hétig-hónapig kell a kutya aztán vissza passzolnánk a menhelynek.


Ezt gondoljátok át.


Másik háznál lévő kutyákat miért nem nem lehet lakásban tartani? Mert ha csak nem Kaukázusi jellegűek több mozgással szinte bármely fajta tartható panelban.

2014. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem hinném, hogy nem bíznának benned. Szerintem csak nem akarnak a kutya után takarítani, vagy téged odaállítani, hogy takarítsad. Biztos, hogy nincs más okuk arra, hogy ne akarjanak kutyát?
2014. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nekik nem is kéne takarítani, ezért lennék én. :)


A többi kutya nagytermetű, és világ életükben ahhoz voltak szokva, hogy óriási területen rohangálhatnak, nem szeretném őket belekényszeríteni egy lakásba. A legnagyobbat persze kiskorában bent tartottuk (csak ő van nálunk igazán kölyökkorától fogva), én etettem, takarítottam utána, vittem ki pisilni és voltam vele egész nap. Sosem lett szobatiszta, pont azért, mert csak egy-két hónapról volt szó, utána vígan rohangált kint ő is.

Van két kisebb termetű kutyusunk is, de az egyik szintén világéletében kint volt, ráadásul félénk, nem megy rendesen pórázon akármit csinálunk vele, és hiányolná a többieket.

A másik... ő tökéletes lenne a tesztkutya feladatára, de sajnos messze van a másik házunk, és ő a legkevésbé sem bírja az utazást. :/

2014. okt. 5. 11:41
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Pedig inkább jobb lenne saját kutyával probálkozni,mint egy menhelyit hurcibálni ide-oda.
2014. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A NOÉ-nál például lehet jelentkezni ideiglenes befogadónak. De ehhez természetesen a szüleid is kellenek, vagyis hivatalosan ők lennének az ideiglenes befogadók.

Itt tudsz erről olvasni és érdeklődni:

[link]

2014. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%
Nem atz mondtam, hogy ők kell takarítsanak, de nem biztos, hogy nekik jó azt látni, ahogy Te felszeded a kutyakakit, és a szőrét sepregeted.
2014. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!