Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapszichológia?! Tényleg igaz?

Kutyapszichológia?! Tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves, kan labrador retrieverem. Azt hiszem, hogy minden létező hibát elkövettem már a nevelésével kapcsolatban. Pedig jártunk kutyaiskolába is, kaptam tanácsokat innen-onnan, de még így is nagyon neveletlen. A séták borzalmasak, ide-oda ráncigálja a pórázt, menne mindenfelé. Ha meglát egy másik kutyát, akkor megőrül. Állandóan felugrál...stb.


Sokan ajánlották Jan Fennel - Kutyapszichológia (Tanuljunk meg kutyául) könyvét. Szerintetek ez beválhat? Írtam ugye, hogy 1,5 éves és szerintem elég sok dolgot "félreneveltünk" nála, tehát elég sok rossz beidegződése van. Ezek megváltozhatnak még ilyen korban is?


A másik kérdésem, hogy milyen is ez a könyv? Leírja benne, hogy hogyan tanítsuk meg leülni a kutyát, fektetni..stb. ? Mert olyan van, de egyedül az ülést tudja megcsinálni. :/


Így is nagyon szeretem a kutyámat, tehát nem fogom ezért kidobni, csak tényleg jobb lenne neki is ha sétáknál nem kéne póráz, meg lehet még többet játszanék vele, mert élvezetesebb lenne. Esetleg nyaralni is jöhetne velünk, bejöhetne a házba...stb.


Köszi a válaszokat!


2010. jan. 21. 23:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
10:18 nagyon ügyes vagy, csukjam be az ajtót... remélem most megtapsoltad magad. inkább szevasz, nem fogom bizonygatni.
2010. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
97%

miután elolvastuk a könyvet,és egy nap alkalmazni kezdtük. minden megváltozott.

a kutya ugyanaz maradt, a mi viselkedésünk vele szemben változott alapvetően. így a kutya viselkedése is szinte azonnal átalakult !!

a cessar millan ( neten nézz utánna ) által ajánlott módszerrel együtt ,képezzük a kutyát.

mivel a család minden tagja elviszi sétálni-játszani, a kutya szót is fogad, persze csak akkor , ha a nevelése következetes.

a kutya a szerető gazdival játszik, DE A KÖVETKEZETES GAZDÁT TISZTELI !!így a következetes gazdinak megtesz bármit, a szerető gazdinak, ,csak azt teszi meg amit a kutya akar !

a te kutyád is azért neveletlen, mert TE nem vagy vele következetes !!

1 : AMIKOR CSAK MEGLÁTOD 5-10 PERCIG NE IS VEDD ÉSZRE !!!

aztán ,10 perc után odahívod magadhoz és nagyon megdícséred.( bármit tesz ,ne vedd észre )

( ha a kutya eléri,hogy ránézz,hozzáérj,szólj hozzá,amint meglát ,akkor Ő IRÁNYÍT TÉGED , nem pedig te őt !)

2 : elegendő mozgás- futás-séta-fárasztás !

3 : tanulás, oktatás, fegyelem, és a határok egyértelmű kialakítása ,pl: játék csak akkor,ha te akarod, és sosem akkor amikor ő !

4 : szeretet ( ez az utolsó !!! nem játszunk, és simogatunk,és adunk enni neki, CSAK ,HA MÁR MEGDOLGOZOTT ÉRTE !!)

azaz ,a séta után, játék után ,jöhet a vacsora ! nem előtte !!

séta : javaslom a halti használatát ( 2-3 hónapig ), és egy egysoros fojtó nyakörvet , amit visszacsatolva fix állásban használj, ne fojtón !!

a te kutyád nem neveletlen, csak teszi amit akar, mert te nem mutattad meg neki,hogy hol a határ !

ha,majd meg tudod értetni vele magad,és tisztelni fog, na akkor megtesz bármit amit csak kérsz,és nem félelemből, hanem szeretetből !!!

persze nem megy gyorsan, de napi 1 óra foglalkozással 2 hét alatt csodákat tehetsz vele , persze a következetességel és türelemmel !


nézz utánna cessar millan videóinak a neten .

2010. jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Több kutyával is lehet a Jan Fennel módszert alkalmazni. A második könyv (Tanuljunk meg kutyául) erről (is) szól. (Az első könyv címe Hallgassunk a kutyánkra.)

A másodikban le van írva az ültetés-fektetés stb. tanításáról is egy-két dolog. De Jan alapvetően a neveléssel, a vezérség kialakításával foglalkozik, nem a tanítással. Erre, mármint a tanításra vannak még jó könyvek, pl. Tamar Geller: Kutyaszeretet, vagy Kyra Sundance: 101 kutyatrükk.

Nekünk bevált Jan Fennell, két kutyám van, az első 8 hónaposan került hozzám, másfél éves korában kezdtem alkalmazni a módszert, mert problémák voltak vele - miattam... (Elkényeztettem és nem voltam következetes.) Ő elég domináns, így több hónapba telt, míg végre megtörtént az áttörés, de már néhány nap alatt komoly eredményeink voltak a tiszteletben. A másik kutyám 9 hetesen jött, őt első percről így nevelem és semmilyen problémám nincs vele, maximálisan elismer falkavezérnek. Szívből ajánlom a könyvet, nekünk maximálisan bevált! :)

2010. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
Hát én elolvastam a könyvet, és nem a kutyának nem vált be, hanem nekem. Szerintem vannak olyan típusú emberek, akiknek ez nem tetszik (nekem sem). Ettől még nem mondom, hogy nem jó módszer, de van, aki a fojtónyakörvtől idegenkedik, van, aki a jutalmazásban hisz, van, aki a jutalmazásban és a büntetésben egyszerre... kinek mi válik be. Én inkább a hétköznapi tanítós módszert szeretem. Csak hogy lásd a különbséget: a hétköznapi módszernél ha belépsz az ajtón és rád akar ugrani a kutya, akkor megpróbálod leültetni, ha leül, jutalomfalatot adsz neki (később már azt sem kell), de aktívan foglalkozol a kutyával. A Fennel módszernél hagyod, hogy a kutya lenyugodjon körülötted, és nem veszed semmibe amíg nem nyugszik le. Én ezt nem tudom megcsinálni. Én inkább ugyanazt az időt, amit a kutyapszichológia tanítása alatt azzal tölteném, hogy semmibe veszem a kutyát, én azzal töltöm, hogy megtanítsam a kutyának, hogy nem szabad rámugrania, hanem le kell ülnie. Remélem, érthető a különbség.
2010. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Én Victiria Stilwell - A póráz két végén című műsort, néztem meg az összes évadot problémás kutyákat mutatnak be sokat tanultam belőle. És voltak is olyan dolgok, amiket az én kutyámnál is alkalmaztam főleg a sétáltatásnál! Sok sikert!
2010. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én talán tudnák segíteni. Írj ide: favaf@freemail.hu kutyarehabilitációval foglalkozom. Ingyen, természetesen :D
2011. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!