Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapszichológia?! Tényleg igaz?

Kutyapszichológia?! Tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves, kan labrador retrieverem. Azt hiszem, hogy minden létező hibát elkövettem már a nevelésével kapcsolatban. Pedig jártunk kutyaiskolába is, kaptam tanácsokat innen-onnan, de még így is nagyon neveletlen. A séták borzalmasak, ide-oda ráncigálja a pórázt, menne mindenfelé. Ha meglát egy másik kutyát, akkor megőrül. Állandóan felugrál...stb.


Sokan ajánlották Jan Fennel - Kutyapszichológia (Tanuljunk meg kutyául) könyvét. Szerintetek ez beválhat? Írtam ugye, hogy 1,5 éves és szerintem elég sok dolgot "félreneveltünk" nála, tehát elég sok rossz beidegződése van. Ezek megváltozhatnak még ilyen korban is?


A másik kérdésem, hogy milyen is ez a könyv? Leírja benne, hogy hogyan tanítsuk meg leülni a kutyát, fektetni..stb. ? Mert olyan van, de egyedül az ülést tudja megcsinálni. :/


Így is nagyon szeretem a kutyámat, tehát nem fogom ezért kidobni, csak tényleg jobb lenne neki is ha sétáknál nem kéne póráz, meg lehet még többet játszanék vele, mert élvezetesebb lenne. Esetleg nyaralni is jöhetne velünk, bejöhetne a házba...stb.


Köszi a válaszokat!


2010. jan. 21. 23:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Nekem is 1,5 éves kan labradorom van, és ugyanilyen :) Mi heréltetni fogjuk, amikor eljön a jó idő, mert hajtja a vére. Egyébként én olvastam azt a könyvet, ki is próbáltam, igaz, hogy mostanra jobban hallgat rám, de nagyon szemtelen, és rettentő sok türelem kell hozzá.
2010. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az ivartalanítás nálunk már megvolt. Hidd el, semmi sem fog változni! :)
2010. jan. 21. 23:38
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
Heréltetni...gratulálok...magad is heréltetni fogod, ha nem fogadsz szót?
2010. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem azt írja le, hogyan tanítsd meg különböző dolgokra.

Hanem azt, hogyan érd el nála, hogy elismerjen főnöknek. Be fog válni :)

2010. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Szintén labradoros vagyok, de még csak 9 hetes. Nagyon szófogadó egyelőre, amikor visszük, póráz nélkül is szót fogad. Ezek szerint ez nem marad így. :)


1.5 éves kutya még nagyon fiatal, ne legyetek kétségbe esve. A 6 éves bolognesem, na ő szegény már gáz. Okos, szót fogad, viszont folyton morog, pedig tudja, hogy nem szabad. Szakemberhez fordultam, ő mondta, hogy egy ennyi idős kutyáról se kell lemondani, hát még egy 1.5 évesről! :)

2010. jan. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
23:40-esnek: azért lesz heréltetve, mert minden nap megszökik. Ne okoskodj, ha fogalmad sincs a dologról.
2010. jan. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

*****


Általában, mint minden forradalmi módszer, ez a könyv is arról szól, hogy bemutatja az életét, a "megvilágosodását" majd hosszasan példálózik, hogy az ő módszerével mindent meg lehet oldani xynál z kutyával ez volt c nél e kutyával ez volt, de ő megoldotta seperc alatt.


Ilyesmi felépítése van a könyvnek, nem olyan, mint valami nyelv-könyv hogy most az ülj lecke jön stb.


Olvasd el, gondold át és döntsd el tetszik-e. manapság divatos, ki mit gondol, lassan olyan ez, mint a gyereknevelés 50 különféle módszerrel.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Én annyit mondok vele kapcsolatban, h nekünk bevált - és az ismeretségi körben nemcsak nekünk. Hajrá!
2010. jan. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
00:37-esnek: És azon gondolkoztál már, hogy becsukd az ajtót? Akkor lehet, hogy nem szökne meg. Érdekes, a mi kutyánk még sosem szökött meg. (Lassan 4 éves lesz már.)
2010. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem szeretnék külöm kérdést feltenni , remélem nem baj ha itt megkérdem , nekem 4 kutyám van és náluk is tudom alkalmazni .?..mert még csak most érek a könyv végére.. és azt nem tudom hogy 4 kutyánál lehet egyszerre csinálni ezt ?? Persze nekem csak a falkavezérséggel van gondom :) Köszi
2010. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!