Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vett kiskutya...

Szaporítótól vett kiskutya mennyire veszélyes (lent)?

Figyelt kérdés
Ha én egy olyan szaporítótól vásárolok kutyát aki nem ad törzskönyvet és csak a féregtelenítést csinálja meg, azonban a szülök és a kicsinyeik is (fajtatiszta mind a kettő szülő, sőt állítólag törzskönyvesek a nagyszülők) akkor milyen félni valóim vannak a jövendőbeli kiskutyámnak, milyen betegségei lehetnek,miért ilyesztő annyira a szaporító mire kell vigyázni? (egyik haverom akar venni szaporítótól és hiába akarom lebeszélni nem tudok okosat mondani kis tájékoztatást szeretnék, én személy szerint tartok tőle sok rosszat olvastam)
2014. okt. 1. 16:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%

Most le fogtok pontozni, de szerintem nem minden szaporító olyan rosz. Az én kutyám is szaporítótól van. Ugy kaptam, hogy megvolt minden oltása, láttam a szülőket is, csak törzskönyve nincsen.

De teljesen egészséges. De látszott is az embereken akiktől vettem, hogy nagyon kedvesek, és gondoskodnak a kutyákról. Az egyik állatorvos is tőlük vett kutyát.

De persze általában a szaporítók nem ilyen kedvesek, altalaban penzszerzés céljából szaporítanak. De vannak kivételek.

2014. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Az én palotapincsi kiskutyám egy szaporítótól van. Nem vettem meg, csak úgy került hozzám, hogy picike volt a kutya a méretéhez képest, és ki akarta vinni az erdőbe agyon ütni az akkor már majdnem fél éves kutyust. Ekkor kértem el, és adta oda. 14 éves koráig élt mint családtag. Sosem volt beteg. A kötelező oltásokat mindig megkapta. Felnőttként is kisebb volt a mérete mit ami a fajtájára jellemző, de engem ez nem érdekelt. Imádni való, hálás kis társam volt. Öregkorára lett beteg, és menthetetlen. A szívem szakadt meg..

A szaporítással az a gond, hogy sokan ész nélkül csinálják, utána meg ha nem tudnak túladni a kölykökön akkor az utcára engedik őket.

Ha valaki mégis tőlük hozz el, a legnagyobb gondja az lesz, hogy nem törzskönyvezhető.. De ez nem olyan nagy baj, ha az ember nem a kutyájából akar megélni.

2014. okt. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Nem nézik a kutyák egészségi és idegrendszeri állapotát. Az egy dolog,hogy tk-s,ha nem szűrik le őket akkor bármi kijöhet a kölykökön.Örökletes betegségek pl.

A legtöbb szapi, nem eteti megfelelően az anyakutyát,majd a kicsiket is moslékkal,meg tescos szemét táppal eteti.

6 hetesen elpasszolja őket, nulla oltással.


Én még azt mondom,hogy ha valaki olcsó kutyát akar és szaporítótól akkor legalább 8-9 heteset vegyen,aminek 1-2 oltása már megvan,féreghajtózva is van.


De az,hogy oltás nélkül valaki kutyát vesz az nagyon hülye!!


Haverodnak ajánld a menhelyet vagy fajtamentést,rengetek kölyök kutya van ott is.

2014. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Vannak kivételek, de egy valami közös bennük: egyik sem viszi el a kutyáit szűrésekre, csak összerakják a kutyákat, és annyi. Szaporított kutyáknál meg akármi kijöhet, pl diszplázia, patella-ficam, stb. Nagyon zsákbamacska a dolog.

Ha a haverod kutyát akar, menjen menhelyre. Ott nem kell ennyi pénzt kiadni, és valószínűleg egészségesebb lesz, mint a szaporított kutya, amit venni akar.

Ha meg fajtatiszta kell neki, akkor SPÓROLJON! És készüljön fel a kiskutya érkezésére.

2014. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

Az én kutyám is szaporítótól van, semmi baja nincs.

5 évesen még nem jött ki betegsége legalábbis.


Az előző, törzskönyves kiállítási vérvonalas kutyámnál viszont 6 évesen már kezdődtek a csípőizületi problémák sajnos. Nem is hagytuk fedezni sem, amikor megkerestek.

Aztán 7 éven át kezelni kellett, de egyre rosszabb volt szegénynek.

2014. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%

Nekem eddig majdnem minden kutyám szaporítótol, vagy az utcáról került hozzám, egyedül egy angolbulldogot vettünk hivatalos tenyésztőtöl. A ''szerzett'' kutyák mind makk egészségesek, de a bulldognak hat évesen agydaganata lett, és sajnos el kellett altatni.

Az utcakutyáink között, pedig volt olyan, amire tenyésztő mondta, hogy tökéletesen megvannak rajta a fajtajegyek, ha törzskönyvezve lett volna, akkor szerinte a legnagyobb versenyeken is esélyesként indulhatott volna.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy tenyésztőtöl is kifoghatsz beteges kutyát, de az utcán is találhatsz ''tökéletes'' kutyát.

2014. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Sajna a probléma az,hogy semmi garanciát nem vállalnak a kutyára írásban.Van ahol ordít a helyről,hogy onnan vėletlenül sem,de még egy normálisnak tűnő helyen sem tudod,hogyan kutyulták össze a kutyát.Ami gyakori,az az epilepszia,allergia,patella fejlődési rendellenesség.Mivel mindegyik kezelése nagyon drága,meg a kivizsgálása is,nem ėri meg kockáztatni,szerintem.Meg nem is etikus szaporítótól venni kutyát.
2014. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe: [link]
2014. okt. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
87%
Mi egy tenyésztőtől(legalább is úgy hittük) vettünk egy berni pásztor kiskutyát. Később kezdtük észrevenni, hogy ezek valószínűleg szaporítók, mivel későbbre ígérték a törzskönyvét, és miután elvittük a kutyuskát, soha többet nem írtak vissza, nem vették fel a telefont. A kutyus 1 évesen elpusztult, valamilyen idegrendszeri betegségben, szörnyű kínok között... Még a tenyésztőkkel is vigyázni kell... Én azt ajánlom, hogy egy rendes tenyésztőtől vegyen kutyát, de rendesen járjon utána, a szaporítók általában nagyon rossz körülmények között tartják a kutyuskákat, és undorító moslékkal etetik őket. Azt sem tudod hogyan jöttek össze a kiskutyusok, tehát bármi betegségük lehet! Ha nincs rá pénze, akkor menjen menhelyre, nagyon sok szép kutyust lehet ott találni!
2014. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

A barátnőmnek van egy bolognese kutyája. Szaporítótól vette 6 éve 40 ezerért, oltás, féreghajtás nélkül, ismerőstől. Túl vannak az első ( lesz még) patella ficam műtéten, 150 ezerre jött ki a végösszeg, vizsgálatokkal, mindennel.

Persze "szuzikának szülni kell" alapon, a barátnőm is lehozott egy almot, ő oltással, chippel, féreghajtással adta oda 10 hetesen a kiskutyákat a rokonoknak ingyen, mert szegény rokonnak nincs pénze kifizetni. Ha örökólték a patella ficamot, azt nem tudom, miből fizetik...

Mindenesetre egy szűrt szülőktől származó, törzskönyves kutyánál nem lett volna szükség műtétre.

Másik sztori, nálunk a lakótelep tele van vásári yorkikkal. Az egyik allergiás szinte mindenre, a másiknak légcső szűkülete van, a harmadik ìzületi gyulladásos, de van harapási rendellenességgel élő, és könnycsatorna nélküli is. Nekünk is beteg kutyánk van, de őt ennek tudatában hoztuk ki a fajtamentőktől. Séta közben pedig mindig téma, hogy ki mennyit hagyott dokinál a hónapban.

Akik írták, hogy látták a szülőket...röntgenszemetek van, hogy ránézésre megállapítjátok, hogy egészséges?

2014. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!