Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával kertesházból panelbe...

Kutyával kertesházból panelbe költözni?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kutyánk és 3 hét múlva panelba kötlözünk, eddig kertesházba lakunk. Kérdésem az lenne, hogy hogy szoktattátok át a kutyát, hogy ne legyen annyira rossz neki, hogy nem lesz kert, nem tud csak úgy wc-zni, ne szedje szét a lakást, mert unatkozik. Mennyi idő után szokta meg az új helyet. Ilyen hasnló tapasztalatokra vagyok kiváncsi.:)
2010. jan. 21. 10:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Fú,hát ez bem egyszerű,d eminden tiszteletem a tiétek,mert annyi kutyás hirdetést látok ahol"kertesházból lakásba költözünk,ahova nem tudjuk magunkkal vinni...",szöveggel próbálják szegény kutyust kipenderíteni otthonról.nekem csak olyan tapasztalatom van,hogy sintértelepről hoztunk el lakásba egy kutyust,aki valószínűleg kerti-majd csövi kutya volt,de nem volt gond a lakássba szoktatással,bár itt nyilván más a helyzet,mert örült,hogy egyáltalán valaki foglalkozik vele...

Szerintem az nagyon fontos,hogy rendszer legyen a napjaiban,kb azonos időben vidd le minden nap,és fontos,hogy sokszor,hogy megszokja,hogy mindig tud kint pisilni.Hirtelen ez jutitt eszembe.Sok sikert!

2010. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
5%

Humánusabb ha odaadott valamely szomszédnak.

szegény kutyát 60. négyzetméterre vinni? inkább lődd le!

Az állatkínzás közé simán be kellene venni azokat a szemét pestieket, és más városiakat is akik 60 négyzetméteren tartanak Husky-t meg hasonló kaliberű kutyákat!

És még volt pofájuk felvonulni pesten az állatkínzás ellen?!! utánna meg vitték vissza a kutyát a spájzba meg az erkélyre ha volt!

ilyen van??????

2010. jan. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Nekem úgy volt kutyám annak idején, hogy meghalt a nagymamám. A kutya igazi szittya falusi kutya volt. De én meg nagyon szeretett. Egy percig nem gondolkodtunk, hogy megválunk tőle. Igaz akkor én még iskolába jártam. Tehát kora délután már otthon voltam.

Nagyon hamar megszokta. Nagyon szép, hogy nem akartok tőle megszabadulni. Miután ott lesztek neki ti, akiket szeret, érzi a lakásban a szagotokat nem lesz probléma.

Okos állatok a kutyák. Nagyon jól alkalmazkodnak a körülményekhez. Vezessetek be egy rendszert és semmi gond nem lesz. Legalábbis nem olyan, amire gondolsz.

Viszont ajánlom, hogy chipeztessétek be. Neki új környék lesz. Akár milyen nemű a környékbeli azonos nemű kutyák kekeckedhetnek vele, hiszen még nem ismerik. Nálunk is csak ez az egy probléma volt.

Az én kutyám 4 évesen kerül panelba és 8 évig élt még velünk.

Ha segíteni akarsz akkor sétálj vele jó nagyokat (pórázon) fedezzétek fel a környéket.

2010. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A legideálisabban úgy tudod szobatisztaságra szoktatni, ha most elkezded bevinni a házba, gyakran!

7 hónap még semmi, simán megszokja!

Ha gyakran viszed sétálni, napi 3* legalább jó nagyokat, nem hagyod magára hosszú ideig, jól fogja magát érezni.

Persze fajtafüggő is... De a legtöbb kutyának jobb sora van lakásban, mint egy 2*2 m-es kennelben, vagy megkötve, nem tudom azok ellen miért nem tiltakozik soha senki....

2010. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz vele. Nem fog bepisilni sem, mert amíg igen, az attól van, hogy a hólyagja még nem elég fejlett.

Persze, többször kell majd levinni. De hamar megszokjátok mindannyian.

2010. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
"humánusabb"-tehát neked,mint gondolkodó emberi lénynek jobb lenne,mert legalább nem kell levinni sétálni.
2010. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
"Kedves" második válaszoló.. Anyádék téged is odaadhattak volna a szomszédnak! Panelben is boldog a kutyus ha megfelelően van mozgatva! Ne oszd itt az észt ha tudatlan vagy! Amúgy idővel megszokja! Az első hetek lehetnek nehézkesek de lehet még 1 hét se kell neki! :) Mivel megszokta h a földön végzi a dolgát valószínűleg ez berögződött már nála! Esetleg a visszatartással lehetnek problémák de idővel ha megérti a helyzetet ez is rendben lesz! Ha sokat viszed sétálni, futni akkor pedig lefárad annyira h ne szedje szét a lakást! :) Milyen kutyus amúgy?
2010. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kutyád van? Az is számít. :)
2010. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 2. válaszolónak no comment. Nem süllyedek le a szintedre.BOCCCCS!!!


Amerikai Staffordshire kutyánk van, szuka, chip van benne, mert tk-s kutya.

Most is kertesházba van, kivan mindennap rendesen mozgatva.

Erről a fajtáról mindenki azt mondja, persze aki ismeri a fajtát, hogy kanapé kutya. Inkább lakásba imád lenni, persze rendesen kimozgatva emellett.

Meg a kutya a gazdájához alkalmazkodik.:)

Beszoktatni nem tudjuk sajnos, mert Párom szüleinél lakunk és ők nem engedik be, pedig mindig megpróbál beosonni:D

Mi se örülünk, hogy panelbe költözünk, de legalább külön életünk lesz. Valamit valamiért. Elöszőr mi se akartunk menni kutya miatt, de utána kérdezősködtünk, olvastunk és így döntöttünk ez mellett. És nem életünk végéig egy panelbe akarunk lenni, de most ez a lehetőségünk van. Mindenki elkezdi valahol.:)


Nem értem mi az összefüggés a városi panelkutya és a falusi kertes kutya között. Amikor lényegében nem a hely a lényeg hanem h. foglalkozz vele és mozgasd ki. Sok helyen hiába van kertesházba falun mégis ketrecbe zárják és megkötik, na az aztán tényleg nem állatkkínzás. Ez mind gazdi függő, ki hogy áll a kutyájához!!!

2010. jan. 21. 12:25
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

a kutyákhoz NEM értők írják,hogy a lakásban nem jó a kutyának :)

nyugodtan vidd magaddal!

a lényeg a megfelelő mozgatás,séta,lefárasztás!!

napi 2 × séta, futás,bármi, aztán játék,meg egy kis munka (oktatás ),és a kutya a nap többi részét fekve alvással tölti.

csak az unatkozó kutya tesz kárt a lakásban, ezért a legfontosabb a megfelelő mozgás biztosítása.

a lakásban is lehet vele játszani, tanítgatni:)

napi 6-8 × kivinni wc-re.

ha van idő rá, a kutyasuli is sokat segít.

és remek program , a pároddal sétálni hóesésben, miközben a kutya a lábatok körül ugrabugrál :)

igaz a tv-nézésre,és pihenésre, kicsivel kevesebb idő jut majd:)

nincs hétvégén sokáig lustálkodás:)

a kutya max reggel 8-ig birja :)aztán takaríthatsz :)

a mi kutyánk, hajnalban fel sem kel, ha dolgozni megyünk,

:) reggel a gyerekek intézik, délután-este pedig megyünk sétálni-játszani .

a hasonló nagyságú kutyákkal való 1 órás játék után ,olyan mint aki lefutotta a maratont :)

2010. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!