Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek 11...

Milyen fajta kutyát vegyek 11 éves lányom számára ha lakásban lakunk, de nemsokára kertes házba fogunk költözni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 16. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Azon kell elgondolkodni , hogy minek kell a kutya.Házörzőnek,társnak,játszópalytásnak...Lakásba kisebb testü kutya való.Ha most lakásban laktok a kutya is bennt lesz , ha kertes házba költöztök akkor is be akar majd menni mivel ezt szokja meg... Gondolkozzatok , beszéljétek meg együtt,hogy kinek milyen kutya tetszik.Egy 11 éves kislánynak már lehetnek konkrét elképzelései.Nézzetek utánna a neten, könyvben , hogy számotokra milyen kutya lenne megfelelő.
2008. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha kisebb kutyát szeretnétek akkor pl. a westie egy nagyon aranyos, szép kutya, ha nagyobbat akkor skótjuhászt tudnám ajánlani, barátságos és gyerekekkel jól kijön (ami fontos ugye), de egyéb háziállatokkal is könnyen összeszoknak. Keveréket ne vegyetek, lehet hogy vannak szépek meg minden, de elég rossz tapasztalataim vannak velük. Nehezen nevelhetők, stb.

(Állatmenhelyen dolgoztam, meg egyébként is állatokkal foglalkozom)

2008. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Én meg az előző válaszolóval ellentétben keveréket IS ajánlok. Egyrészt azért, mert a menhelyről/sintér telepről mentett jószágok általánosságban sokkal hűségesebbek, ragaszkodóbbak. Én pénz pocsékolásnak tartom a kutya vásárlást, amikor ezeregy fajatiszta kutya ül a menhelyen/fajta mentőknél/gyepmesteri telepen. Nekem egy fajtatiszta (utcáról mentett) és egy keverék kutyám van. A fajtatiszta kicsit harapós lett, az idegenekre orrol. A keverék pedig egy nagyon hűséges, okos (mert a keverék kutyuk néha a legokosabbak!), ragaszkodó kutyus. Persze ízlések és pofonok. De minkettő aranyos, kedves és az ember semmi pénzért meg nem válna tőlük.

Hogyha a fajtatiszta mellett döntötök én a yorkshire terriert ajánlom (kis méretben), mert ez a fajta jól tűri az örökös babusgatást, természetesen szobakutya, de e mellett meg van a maga mozgás igénye is. Vagy még az uszkár (közepes méret), ami szép, és nekem az uszim nagyon jó házőrző is volt és imádta a gyerekeket. A beaglek is nagyon aranyosak, kedvesek és gyerekbarátok (általában). Nagyobb méretű kutyának a dalmatát tudom ajánlani.

Hogyha nagy állatbarát a család és szeretnének egy új életet megmentetni, akkor a menhelyet ajánlom, hogyha szeretne egy kitünő vérvonalú, okos, engedelmes (ha nem túl tenyésztett) fajtájú kutyust, akkor a tenyészetet.

Bármelyikre is essen a választás, a szeretet, figyelmet, gondoskodást minden kutya igényli! :)

Sok sikert az új kutyához! :)

2008. júl. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Kertes házba a különböző divatos szobacirkálókat (westie, yorki) nem ajánlom. Ennyi idős gyerek mellé én is bátran ajánlom a skót juhászt, nekünk azok vannak. Ők családszerető, türelmes kutyák, ugyanakkor házőrzésre is alkalmasak. Csak arra kérlek figyelj oda, és ne az legyen a legfontosabb szempont, hogy olcsó legyen, mert úgy könnyen beszerezhetsz egy bizonytalan idegrendszerű kutyát. Ezzel kapcsolatban nézd meg ezt a honlapot:

[link]

Ha nem akarok ilyen hosszú szőrű kutyát (bár a hiedelemmel ellentétben nincs vele sok gond), akkor egy Labrador, vagy Golden is kiváló lehet gyereknek. Harci típusú kutyákat csak akkor vegyél, ha tudod kezelni. Bár legtöbbjük gyereket nem bánt, de erős kéz kell hozzájuk.

8 éve kutyamentéssel foglalkozom, így azt cáfolom, hogy a keverékekkel nagy probléma lenne. A legtöbb esetben meg tudjuk állapítani, hogy milyen fajták keveréke lehet, így behatárolható, hogy milyen lesz a viselkedése. Ha nem tudsz/akarsz kifizetni egy normális tenyésztőtől származó fajtatiszta kutyát, akkor ajánlom nézz körül menhelyeken, és ments ki egy szerencsétlen sorsú kutyát. Jól nevelve semmivel se lesz rosszabb kutya, mint egy fajtatiszta.

Mint írtam, van némi tapasztalatom kutyákkal, így szívesen segítek ha van további kérdésed.

2008. júl. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

az én kishúgom 6 éves, és ő egy pumit kapott, ami olyasmi, mint a puli, csak nem olyan csapzott-bozontos-"csúnya" a szőre, hanem selymes, gömdörebb, és pihepuha ölelgetnivaló kisördög :)

[link]

így néz ki:)


én megláttam, és 25éves fejjel ott fetrengtem vele a földön :) már majdnem ott tartottam, hogy elhozom magammal :) de persze a kishúgom nem engedte, meg a macskám is biztos érdekesen nézett volna, ha hazaállítok egy kutyával :D

a hugi kutyija fekete, az orra is, a tappancsa is, a gomb szemecskéi is, és csak úgy világítanak a fehér fogacskái :)


bocs, hogy ennyit írtam, csak belezúgtam abba a kis csöppbe :D nézzetek meg egyet élőben!! az a tuti :)

2008. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Nos ha családi házba költöztök én a Németjuhász kutyát ajánlom, ha szimpatikus nektek. No igen nagy kutya, de hozzánk járnak kis gyerekek is, és a kutya boldogan rohangál velük egyáltalán nem bántja a gyerekeket, egyik legbarátságosabb kutyafajta. 11 évesen már elég nagy ekkora kutyához is. Sokszor a kisebb termetű kutyák a veszélyesebbek a gyerekekre.
2008. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát udvari kutyának magyar vizsla,labrador vagy beagle

Szerintem ezek a legjobb kutyák.

Németjuhászt,Rotweilert,Kuvaszt és pitbullokat nem ajánlom! Mert azért aki nem neveli rendesen a Németjuhászt abból is lehetnek veszéjjesek.Egyszer a idős szomszédomra rátámadt a saját németjuhásza pedig a kutya egyáltalán nem látszódott veszéjesnek.Meg a nővéremnek is eg kellett szabadulnia a Németjuhásztól mert meg akarta támadni az egyik gyerekét.

2008. júl. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Golden rettrivert nagyon ajánlom,mivel könnyen tanul és imádja a gyerekeket.

Még szóba jöhetne a labrador is!

2008. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

Én a labradort nem ajánlom, az is kiszámíthatatlan. Ránézésre tök jópofa meg aranyos, de elborulhat az agya, úgy mint a rottweilernek, kuvasznak stb...

Németjuhászt nem ajánlod? Szerinted nem ez a kutyafajta az egyik legjobb életmentő? Nagyon könnyen taníthatóak. Minden kutyát kell valamilyen szinten nevelni, vagy utolsó előtti csak úgy megveszed a kutyát és kész?

2008. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem Beagle legyen mindenkivel kijön és barátságos és lehet bent is meg kint is tartani csak télre kell bent tartani.Ja és általában szeretik a gyerekek.
2008. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!