Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek 11...

Milyen fajta kutyát vegyek 11 éves lányom számára ha lakásban lakunk, de nemsokára kertes házba fogunk költözni?

Figyelt kérdés
2008. júl. 16. 17:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Labrador azok a legjobb kutyá.Gyerekszeretők és egyáltalán nem veszéjesek.Egyáltalán nem olyanok mnt a Rotweiler ugyhogy ez előbi hozzászóló hülyeséget mondott hogy veszélyes pedig nem igaz.Egyik legjobb kutyafajta.A labradorok türelmesek és egyáltalán nem kiszámíthatalnaok.Direkt ezért szokták a labradorokkat beteg emberek és vak emberek mellé ajánlani mert tőkéletesen meg lehet bízni ebben a fajtában.
2008. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
dobberman!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vicc volt. vizsla
2008. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Szia!

Nálunk is ez volt a helyzet. Két-három hónapig voltunk társasházban, utána családi kertesházba költöztünk, ezért mi sem tudtuk milyen kutyát vegyünk, azán lett egy Golden Retriever-ünk.


Én személy szerint csak ajánlani tudom ezt a fajtát, nagyon barátságos, játékos és persze okos is. Nagyon könnyen tanul, és jól bírja a környezetváltozást. A miénk is hamar megszokta, hogy kint van. Kicsit hosszabb szőre van, de nem hullik, szóval emiatt nem kell aggódni. A mi kutyánk lassan 3 éves lesz, és nagyon szeretjük. Én most 14 éves vagyok, szóval amikor megkaptam a lányoddal voltam egykorú, bár én fiú vagyok. Viszont a húgom is nagyon szereti. Ő 6 évvel fiatalabb, szóval tényleg minden korosztályhoz lehet ajánlani.

Házőrzőnek sem utolsó, az idegeneket megugatja, de nem harapós.

Ha kiskutyaként elhozzátok, akkor kérjétek meg az előző gazdit, hogy egy töröközővel dörzsölje meg a kutyuska anyját, és azt rakjátok a kutyus helyére, hogy nyugodtan tudjon aludni. Etetni Junior táppal kell, naponta 3-szor, és ne túl sokat. Ha már nagykutya lesz, elég napi kétszer, többet adni neki, de persze lehet 3-szor is normál adagot, ezt ti határozzátok meg.



Ha szükséged van egyéb tanácsokra, nyugodtan írj e-mailt, megbeszéljük. Ha szükség van rá, tudok küldeni képeket a kutyámról, van jópár. Kiskutyaként, nagykutyaként is nagyon aranyos.

E-mail címem: yew.armador@gmail.com



Ha jó helyről akartok kutyát venni, akkor ajánlanék egy tenyészetet:

[link]

2008. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én goldent, labradort és más nagytestű fajtát nem ajánlanék mert túl nagyok egy 11 éves kislánynak. Nekem mudim van, ő csodálatosan türelmes a gyerekekkel, imádja őket. Viszont kezdőknek mindenképpen szukát ajánlanék, ez egyébként a legtöbb fajtára igaz. Könnyű nevelni és szinte semmi szőrápolásra nincs szüksége. A mudin kívül a sheltie-t ajánlom még. Szerintem mindenképpen terelőkutya legyen, ők a legokosabbak.
2008. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a tibeti terriert ajánlanám nektek, igaz úgy, hogy a lakásba bejárás meg legyen engedve a kutyának. Van egy ismerősünk akinek van tibeti terriere, és ők kint tartják a tibetkéket, szóval akár kint is lehet tartani:)

A 11 éves kislánynak térdig érne(ezt jól tudom mert egy évvel vagyok idősebb a kislánynál).

Az ápolása: venni kell egy kondicionáló spray-t, amit minden fésülésnél 30 cm távol a kutyától rá kell fújni a szőrzetére, mert amúgy ha szárazon fésülitek el fog vékonyodni, el fog száradni a szőre. Minden nap fésülés kell, de egy évbe 2×-3× el kéne vinni kozmetikushoz, vagy csak megkérni, hogy mutassa meg az ajszőr kiszedését,és ha jön az állatorvos oltani a kiskutyát meg kell neki mondani, hogy olyankor a bűzmirigyeket is nyomja ki a kutyának:) Nagyjából ennyi:)

Hidd el, a kutya meghálálja, és keresd meg a neten a tibeti terrier kiskutyákat, TÜNEMÉNYESEK :)

Ui:bármilyen kutyát is vesztek, a kiskutya meghálálja:)

2009. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!