Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sürün lehet egy német...

Milyen sürün lehet egy német juhasz kutyat furdetni?

Figyelt kérdés
4 hetes meg csak, es bent van a lakasban. 2 napja talaltam, hat csak meg furdettem, hogy ne legyen budi mert a szobaban alszik, legalab 1-2 hétig hagyom h bent legyen, mert meg pici hogy kitegyem este a minusz 10 fokba. Mi a velemenyetek?
2010. jan. 20. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszig ne tedd ki a hidegre. Még nem jó a hőháztartása, odakint megfázna, megfagyna egyedül.


Amíg kölyök, addig ne fürdesd meg újra, főleg nem télen.


Benti kutyát elég egy évben kétszer kutyasamponnal fürdetni. Az ennél gyaakoribb samponos fürdetés a kelleténél jobban kiszárítja a bőrét, kiveszi a fontos zsírokat a szőréből, és fénytelen, durva szőre lesz. Ha sáros lesz egy séta után, akkor nedves ronggyal vagy langyos vizes zuhannyal - tiszta vízzel! - kell lemosni róla a sarat, majd alaposan hagyni megszáradni, vagy hajszárítóval nagyon óvatosan megszárítani.

2010. jan. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs jó idő ne rakd ki az udvarra. Lakásban tartsd. Vidd el azért majd orvoshoz is ha még nem volt! Hat hetesen még nagyon kicsi szóval csak jó időbe rakd ki és ne úgy hogy kizárod hanem fokozatosan. A fürdésre pedig igaz az előző komiban leírtak. Ne fürdesd meg ha csak nem az állatorvos mondja (ad valami speciális szert vagy ilyesmit) Azzal nincs gond hogy egyszer megfürdetted mert így legalább nem lesz büdös. Ha saras akkor csak simán zuhanyoztasd le. Ha samponnal fürdeted akkor mindenképp kutyasamponnal mert amit te használsz tusfürdőt az bőr irritációhoz vezethet. Kiszárad a bőre vakarózik meg ilyenek.
2010. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az elöttem válaszolók valószínű még nem olvastak a németjuhász fajtáról. Ezek a kutyák a hóban fekve sem fagynak meg . Milyen abszurd. Meg amúgy is KUTYÁK! Főleg ha eddig kint volt akkor pont mikor már nagyobb lett, erősebb, akkor fagyna meg...Nekem németjuhász kutyám van és vizslám, mindkettő pici kora óta kint. Van házuk de a németjuhász még ilyenkor is a háza tetején alszik. Amikor beengedem őket 20 perc múlva már kaparják az ajtót mennek ki futkározni.A kölykeik is ugyanúgy kibirták a minusz 10-et is. Semmi bajuk. Fáznak, de ez velejár a természettel, az őz és a rőka is fázik az erdőben de nem hozzuk be, hogy "hátha megfagy"!Ugyanolyan fizikai felépitésük van mint a kutyáknak..szőrrel vannak ellátva!Komolyan agyrém amit a média és a sok okostojás weboldal az állatartásról kitalál!Unatkozó panellakók elfogaltságára ...gondolom..mert ennyi felesleges dolgot amit mostanában csinálni "kell" egy kutyával az kész röhej! A szeretetet enélkül is érzik és meg is hálálják.
2010. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem olvastad a kérdezőt. A kölyök 4 HETES, ilyen idős korban még fontos lenne számára az anyja és testvérei testmelege.
2010. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mellesleg meg nem csak hogy olvastam a németjuhászról, hanem tartottam is. Nem panelben, hanem kertben, ólban. 2 hónaposan került hozzánk és tavasszal, nem pedig 4 hetesen és a tél közepén.
2010. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!