Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csillapítsam a kutyám...

Hogyan csillapítsam a kutyám lázát?

Figyelt kérdés
A kutyám influenzás, tegnap kapott 4 injekciót a dokinál, ma megint belázasodott. Az lenne a kérdésem, hogy otthon csillapíthatom-e a lázát pl. paracetamol tablettával, vagy gyerekeknek való sziruppal? A lakóhelyemen nagyon kevés ideig (1 óra) rendel a doki, addig ki kell húzni valahogy. Valaki segítsen!
2010. jan. 19. 12:23
 1/10 anonim válasza:
vidd be a lakásba borogasd a hasát igyon sokat ha nem iszik itasd fecsekndővela szájába lehetőleg cukros mézes vizzel ez olyan mint az infúzió,mennyi a láza??????
2010. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
mármint cukros vagy mézes vizzel!!!!!!
2010. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, próbálj telefonon tanácsot kérni ügyeleten.Jobbulást a kutyusnak.
2010. jan. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobbulást a kutyusnak.
2010. jan. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Paracetamol tartalmúgyógyszert SEMMIKÉPPEN ne adj neki,mert az a kutyák számára méreg,egy szembe még nem hal bele,de többet tilos neki adni.Egyszer én is elkövettem ezt a hibát,mert fájt neki valami nagyon,adtam neki egy fél béres f.csillapítót,másnap operálták volna,de a vérképe olyan brutál szar lett a paracetamol miatt,hogy el kellett halasztani a műtétet...Meg még annyi,hogy a kutyagyógyszerekre is rosszul reagálhat a paracetamol miatt,szóval inkább állatgyógyszertárban kérdezd meg,vagy hívd fel a dokit,hogy a tegnapi gyógyszerekkel ne legyen kavarodás.Jobbulást neki!
2010. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na ezt már én is végigéltem és senkinek nem kívánom. Lényeg: nálam ez úgy működött, hogy 1,5 óránként itattam, hidegvizes ruhát raktam a hasára, a mancsaira is tekertem. Így zajoltt 1 éjszaka, de megúsztuk és kb. 6-7 óra elteltével jobban lett. Hagyd pihenni, neki az a jó, ha pihen. Kitartást, gyógyulást!
2010. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Telefon: 1/787-2637

vagy 30/504-7012


Ez a mi állatorvosunknak a száma,nagyon lelkiismeretesek,hívd fel őket,kérj tanácsot,az oltási könyvében benne van,hogy milyen szurit kapott ugye?Biztos tudnak segíteni.Előző voltam.

2010. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mármint a paracetamolos.
2010. jan. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Bent lakik velünk a lakásba, az ágyam mellett van a helye,egész nap felügyelet alatt van -nyugdíjas a családban-. Reggel óta próbáltam hívni a dokit, a helyi állatpatikát: a doki nem vette fel, a patikus meg nem tudta. Ezek szerint az embernek való lázcsillapító kilőve...a vizes borogatás nem rossz, az ivással nincs gond. Remélem hamar rendbe jön, mert eddig még sosem volt a családunkban influenzás egy kutya sem, mostanában ráadásul még kutyasuliban sem voltunk...fogalmam sincs honnan szedte össze.
2010. jan. 19. 16:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, lehet, hogy már későn írok, de Algopyrint, Panalgorynt szabad adni a kutyának.

Ha pici (yorki, jack russel méret), akkor elég egy negyed. 20 kg-ig elég egy fél, 20kg felett adhatsz egy egészet.

A gyógyszer a nyálkahártyáját ne érintse. Vagy határozottan nyomd le a torkán, vagy rakd párizsibe, májkrémbe.

Én menhelyen dolgozom, számtalanszor adtunk a kutyáknak Algopyrint. Használt is, és soha nem lett semelyik kutyának semmi baja. Állatorvos is többször rábólintott.

Én is adtam már a sajátomnak - ez elég nagy biztosíték lehet a számodra.

2010. jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!