Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennel-féle kutya nevelés...

Jan Fennel-féle kutya nevelés nálatok bevált?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyon ugrál. Azt írja a könyv, hogy ha rámugrik, akkor nem szabad ránézni, el kell tőle fordulni, és úgy tenni mintha észre sem venném. Már lassan 2 hete ezt teszem vele, de ugyanúgy csinálja mikor meglát engem. Felugrik rám, összekarolja a combomat és próbál felugrani rám. (Hozzáteszem, hogy szuka, szóval nem kell "rosszra" gondolni...)

De az is igaz, hogy egy pár percig próbálkozik, hogy foglalkozzak vele, aztán nyüszít egyet és otthagy. De aztán eltelik pár perc és megint ugrál. Főleg mikor újra találkozünk.

Nálatok mennyi idő alatt váltak be a könyvben leírtak? Türelmetlen vagyok?


2010. jan. 18. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem olvastam, de sztem hülyeség túlbonyorítani. Ha rádugrik szólj rá, ha nem reagál büntesd ahogy szoktad, ezzel jelezd, hogy nagyon nem kívánatos amit csinál - egyszerűen egy negatív választ adsz a viselkedésére. Egyszerű, hatékony.
2010. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hello,nálunk bevált.

Igaz mi már kezdetektől fogva eszerint neveltük.

Onnan tudom, hogy a módszerre reagál így, hogyha valaki más jön hozzánk, akkor rá ugyanúgy ugrál,stb.

Talán megpróbálhatod még azt, hogy az elfordulás előtt finoman ellököd magadtól egy határozott "nem" kíséretében.

sok sikert:)

2010. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bevált. A lényeg, hogy következetesen mindig így tegyél és legalább 10 percig ne figyelj rá, ezalatt nem szabad ránézni sem és nem szabad, hogy észrevegye, hogy zavar Téged a felugrálás. Egyszerűen semmibe veszed 10 percig. Utána viszont odamész hozzá, üdvözlöd és örülsz neki. Nem csak akkor kell ezt eljátszani, ha hazajössz, hanem minden olyan esetben, ha külön helységben vagytok és utána megint találkoztok. Csak az elején ilyen bonyolult, ameddig meg nem érti, hogy Te irányítod a kettőtök kapcsolatát. Utána már neki is automatikusan menni fog, hisz elfogadja, hogy Te vagy a főnök, Te irányítasz.
2010. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk, a menhelyről örökbefogadott kutyánknál bevált. Kb. 2 hét után már látható volt a változás. Ha újrakezdi a felugrálást, ugyanúgy ne foglalkozz vele, egész addig, amíg teljesen le nem nyugszik és el nem ernyed. A mikor már nem próbálkozik, utána hívd magadhoz. Türelem!!
2010. jan. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Akkor továbbra is folytatom ezt.


Az egyikőtök írta, hogy nála (a gazdinál) beválik, mert őt nem ugrálja össze, de a vendégeket igen.

Én azt hittem, hogy ha a gazdinál megszokja, hogy őt nem ugrálhatja össze, akkor a vendégeket sem fogja.

Akkor ez nem így van??

2010. jan. 18. 23:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám rettenetesen domináns és makacs. Nálunk 2 hónap(!) után kezdett némi eredmény mutatkozni, majd folyamatosan egyre javult a helyzet. Ne add fel, légy kitartó és következetes! Lehet a Te kutyád makacsabb vagy nehezebben kapcsol, lehet, nálad nem 1 hónap lesz, hanem 3. Szerintem az egyik legjobb könyv, amit valaha olvastam, nagyon sokat segített. Eleinte nagyon természetellenesnek tűnt ez az egész, de most már, 1 év távlatából a részemmé vált, automatizmussá fejlődött bennem és a kutyám is nagyon jól reagál.
2010. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hello megint,én írtam,h a vendégekre ugrál,szóval eddig én ezt természetesnek vettem,hiszen a dominancia a lényeg. Tehát velem kapcsolatban tudja,hogy én vagyok főnök, más felett viszont ha az illető úgy viselkedik vele(tipikus vendég:"jajj,de édes",és a kutya látja,hogy ha akrja,a vendég figyel rá, tehát feljebb valónak érzi magát) "átveheti"az uralmat

én így értelmeztem a könyvben olvasottakat

2010. jan. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekünk nem vált be, nekem nem voltak ehhez idegeim. egyszerűen azért nem, mert ennyi ideje a világon nincs az embernek, ami ehhez a módszerhez kell. Most minden egyes alkalommal álljak meg és fordítsak neki hátat, ha napi 50x csinálja, akkor is?... Amit a lakás elhagyásáról ír, az is több napi intenzív gyakorolás, nekem ehhez nem lenne türelmem így egyhuzamban. Én azt az időt inkább sétával vagy normális tanítással töltöm. Nekünk a sima, mezei kutyaiskolás kiképzés vált be.
2010. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk ehhez nem kell napi több órás gyakorlás. Tény, mikor belekezdtem, akkor a kutyám 3 napig 40 percen át tombolt, mikor hazamentem. Néhány hét alatt ez 2 percre csökkent. Ez pont annyi idő, míg leveszem a cipőm, kabátom, átöltözöm, mire ezzel végzek, szép nyugodtan csóválva várja, hogy magamhoz hívjam. Az első néhány hét az idegtépő, míg a kutya elfogadja a megváltozott helyzetet. Nekem is volt, hogy azt gondoltam, á ez baromság, sosem fog működni. De mivel nálunk már minden csődöt mondott, kitartottam szilárdan és meglett az eredménye. De erre a könyv fel is hívja a figyelmet, hogy nem egyik napról a másikra történik meg a változás, hanem fokozatosan. Ha a gazdi úgy érzi, csak rosszabb lett, akkor is ki kell tartani, mert ezek csak próbálkozások, lázadozás a kutya részéről. De kinek a pap, kinek a papné. Nekünk bejött és szívből ajánlom a Kérdezőnek.
2010. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!