Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vitamint adjak étvágytl...

Milyen vitamint adjak étvágytlan kutyusomnak? Amúgy vidám, boldog kiskutya, csak nem akar enni.

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs nass, nincs kaja előtte mindig, rakd ki a kajáját, várj 15 percet majd vedd el, és ne add vissza a következő étkezésig. Majd akkor éhes lesz. De lehet hogy csak túlaggódod. Egészséges kutyának nem nagyon kell vitamin.
2010. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy Calopet nevű paszta. Amit feltétlenül ajánlok.

Egy egész kis mennyiség már tartalmazza azokat az ásványi anyagokat és vitaminokat, amik szükségesek. Ráadásul étvágygerjesztő

azért lehet, hogy oka van annak miért nem eszik.

Ezt te el tudod dönteni, hogy csak válogatásról van szó vagy valami komolyabb. Azt sem tudom, hogy a kiskutya a korára vagy a méretére értendő.

Próbáld meg lemérni és, hogy ma pár nap alatt veszít a súlyából akkor más oka is lehet. Ha most kezdődött akkor még van tartaléka és azért játékos.

2010. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Lavet /olasz/ vitaminkészítményre voksolok. Többféle van, a kutyák kora szerint. Nem drága, a kutya-és diszhal boltokban lehet kapni. Az én 14 éves kutyám olyan volt tőle, mint egy versenyparipa. Még az izületeit is meggyógyította.
2010. jan. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még kölyök, és olyan 4-7 hónap között van, ne aggódj. Valószínűleg jön a foga. Az enyém 6 hónapos volt, amikor másfél hétig akkor se evett, ha fejreálltam, mert jött a foga és fájt neki. Én zsírszegény, de tartalmas húslevest adtam neki, mert attól megerősödik, kamillateát, hogy ne fájjon a foga annyira, meg néha szilárdat is, de szigorúan beáztatva, jó puhára.
2010. jan. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A múlt héten az én kiskutyám is alig evett. Meg voltam ijedve, de nála is csak fogváltásról van szó. Én még a Béres cseppet ajánlom, lehet kapni speciálisan kutyáknak.
2010. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy belekezdett a válogatós korszakába, és akkor az első válaszolónak nagyon jó a tanácsa!

Ha nem lenne vidám, akkor vidd orvoshoz!

Az én kutyám 3 hónapon át próbált engem betörni a válogatásával, de nem hagytam magam! :D:D

2010. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy időszak, amikor napokig alig evett a kutyus, ez lehet fogváltás miatt vagy mert nem tetszik neki a táp, amit kap. Megpróbálhatsz vele variálni (ne gyakran, mert akkor válogatós lesz), pl. tenni bele valami ínycsiklandót, aminek az illatának nem tud ellenállni, vagy felönteni vízzel (ha fáj a foga, ez segíthet rajta). Nem köti a kajálást valami rossz élményhez? Nálunk pl. előfordul, hogy azért nem eszik, mert látja rajtunk, hogy épp elmenni készülünk otthonról, és olyankor inkább jön velünk... egyszer az a csel is segített, hogy úgy csináltunk, mintha beleettünk volna a kajájába, ettől neki is vonzóbb lett. Vitaminnal mondjuk még nem próbálkoztunk. Mindenesetre, az a tapasztalatom, hogy ezek átmeneti ideig tartanak csak, és ha a kutyus vidám, szaladgálós, akkor nincs gond. Ha furán viselkedik, akkor viszont irány a doki.
2010. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem fogváltás! 3 éves lesz hamarosan, és mindig ilyen csonti volt, és nem evős. A doki szerint minden oké, ő ilyen fajta, de nem bírok beletörődni, tiszta csontos, ha simogatom. Azért már gondoltam étvágygerjesztőre, mindenre. Nem próbálkozom azzal, hogy nem kap akkor majd eszik, volt hogy 2 napig nem adtam mást, és akkor sem ette meg. Nem kísérletezgetek vele, amúgy is soványka szegénykém.
2010. jan. 19. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!