Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colli vagy mudi? Miért?

Border colli vagy mudi? Miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 21:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Border Colie. A kutyasuliba jár egy, és nagyon gyorsan tanul..barátságos...okos Én ezt ajánlom, vagy valamilyen retrievert
2010. jan. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért kellenek ezek a kutyák, mert nagyon okosak, akkor egyik sem. Mert ők nem maguktól okosak, tény, hogy könnyű őket tanítani - minden pásztorkutya kimagasló intelligenciával rendelkezik - de rengeteg foglalkozást igényelnek, mind fizikailag, mint szellemileg. Ilyen kutyát csak azt tartson, akinek a kutyázás az élete, aki minden szabad percét a kutyájával tölti, különben Isten csapása lesz. A bordert nem divatból kell szeretni, a mudit nem csak azért mert magyar. Ezek munka kutyák, nem divatkellékek, így a fajta kiválasztásánál a fő szempont az kell legyen, hogy mire használod és mennyit tudsz foglalkozni vele. A magam részéről sajnálom, hogy ilyen divat a border collie. :S A mudi nyugodtabb, de ő is nagyon igényli a törődést. Egy pásztorkutya, legyen akármilyen fajta nem éri be napi háromszor 5 perc egészségügyi sétával, nem elég, ha napi 1 órát játszol vele. Ezt mérlegeld, mielőtt pásztor kutyát veszel. Ha tudod, akkor bocs, nem szóltam. Ha viszont tisztában vagy vele, akkor biztosíthatlak, mindegy, melyiket választod, kiváló társra lelsz mindkettőben. :) Nekem ugyan borderem van és én ilyen "munkamániásnak" szeretem, de a mudit sem vetem meg, lehet egyszer lesz egy mudim is. :)
2010. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó azért ha mudid van akkor kb fújolnak ha végigmész az utcán, és a borderről sem nagyon tudják a laikusok hogy milyen fajta! Szóval nem hiszem hogy jók lennének divatkutyának. Talán a border a kutyások között... De mudit tuti nem lehet divatból venni, mert ahhoz az kéne hogy a többiek divatosnak gondolják! Amúgy teljesen egyetértek veled! :D
2010. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez így van. A borderemre mindig megkérdezik: "ez keverék?" :D Kutyások most már egyre jobban tudják, mi ez a fajta és az is biztos, hogy a mudira legtöbb ember fújolna, de nekem az a tapasztalatom, hogy kinézet ide vagy oda, most az "okos kutya" a divat.
2010. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek, hogy a border divat fajta, de nem a laikusok között, hanem a munkakutyások között főleg, sokan úgy gondolják, hogy más fajtával nem is lehet versenyt nyerni, pedig ez nagyon nem igaz. Az pedig szintén a legnagyobb hülyeség, hogy magyarnak magyar fajta... Persze az sem jó, ha a magyar fajták utoljára jutnak eszünkbe, de a másik véglet sem. Sajnos vannak, akik így gondolkoznak.
2010. jan. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Agilityre szeretném valamelyik kutyát.Szerintem mudi lesz.

2010. jan. 21. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!