Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colli vagy mudi? Miért?

Border colli vagy mudi? Miért?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Én azt mondom Border Collie.Igz még nem nagyon láttam mudit de legalább hét borderr colliet ismerek és ebből négynél van kisgyerek a háznál.Imádják a gyerekeket és akár rájuk is lehetne bízni őket.Nagyon kedves és tauékony.Imádom őket.
2010. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Csenge!

Border collie és mudi keverék! <3 Nagyon édi! :)

2010. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hupsz, a link lemaradt :D

[link]

2010. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mudi! Mert magyar! :)
2010. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mudi, mert magyar és nem annyira "munkamániás" mint a legtöbb border collie. Ez nem leszólás mert a colliekat is nagyon szeretem, de a mudikat jobban :)
2010. jan. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Mudi! Magyar, nem tucatmunkakutya, szép, okos, nem munkamániás hanem gazdamániás, megvéd, gyorsan tanul, egészséges, szereti a családot de egygazdás és még lehetne sorolni. De ha elmondod mire szerenéd akkor talán könnyebb a választás. :)
2010. jan. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mudi! és a többiek már leírták miért:)
2010. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mudim van, de nem mondom, hogy feltétlenül mudit kell tartanod, leírom, mi a különbség a két fajta között. A mudi önnállóbb. Ha pl. egy nyájat át kell vinni minden nap egy bonyolult kapurendszeren, akkor a bordernek ezt minden alkalommal lépésenként le kell vezényelned, míg a mudi 3-4 ismétlés után már önnállóan csinálja. Ez persze azt jelenti, hogy a mudi szeret okosabb lenni, mint a gazdája, ezt nem szabad hagyni, be kell bizonyítani, hogy akkor is jobban tudod. A border kevesebbet ugat és barátságosabb, jobban szereti az idegeneket, a mudi elég ugatós lehet, de ez nem törvényszerű, én például rengeteget szenvedtem azzal, hogy megtanítsam vezényszóra ugatni, mert mindig csak tátog, de nem akar hangot adni. Viszont a mudi sokkal jobb házőrző, és egygazdás, megválogatja, hogy kikkel barátkozik. A border munkamániásabb, ő a munkáért dolgozik, a mudi a gazdájáért, tehát a borderrel "bárki" tud dolgozni, ha megtanulja a vezényszavakat, a mudi nem biztos, hogy megteszi neki. A mudi nyugodtabb, ha éppen nem kell semmit csinálni, mellette nem leszel labdadobáló rabszolga, de ezzel nem szabad visszaélni, neki is szüksége van annyi feladatra, mint a bordernek. Ha pl. van egy nyájad, a border képes egész nap mellette feküdni és bámulni, ezzel stresszelve az állatokat, a mudi meg elvan magában, csak akkor dolgozik, ha erre utasítást kap, addig meg hagyja őket legelni. A border collie jobb távolsági munkában pl. agilitynél, a mudit nehezebb megtanítani arra, hogy a gazdájától távol dolgozzon. A gyerekeket mindkét fajta szereti, ha együtt nevelkednek, amikor kaptam a mudimat, a húgom 5 éves volt, soha semmi baj nem volt köztük, nagyon türelmes vele. A mudinál még nem vált külön a kiállítási és a munkavonal, sőt, idén bevezetik, hogy a tenyésztés feltétele legyen a karakterteszt meg az ösztönpróba, jövőre pedig a diszpláziaszűrést is. A bordernél a két vonal már különvált. A border szemmel terel, tehát csak nézi az állatokat, a mudi pedig csipkedi és ugatja őket. Egyenlőre ennyit tudtam összeszedni, majd még írok, ha eszembe jut valami. :) Én a mudira szavazok, de te kutyád lesz, te döntöd el.
2010. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6%
Border collie-mert szebb, gyönyörű a szőre, a sörényessége, nagy színválasztékban, gyönyörű színekben, szemszínben is vannak különbözőek és gyerekimádók és minden kutyás sportra jók és jó jelzőkutyák és egészséges fajta és más nem is kell egy TÖKÉLETES kutyához.
2010. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem az, hogy szebb-e vagy sem, eléggé szubjektív... Nekem a mudi a szebb.
2010. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!