Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen lenne egy Komondor?

Ilyen lenne egy Komondor?

Figyelt kérdés
Ma, amikor sétáltattam 8 hónapos bolognesem, az Örs Vezér tere felé haladva (Zuglóban lakom), áthaladtunk az Újváros parkon, és egy kertvárosi részen. A Mirtusz utca végén, az úttesten haladva, ahogy a kutyák ugattak, a hangukat megtörte egy mennydörgésszerű, öblös ugatás. A kutyák elhallgattak. Ismerős volt a hang, eszembe jutott, hogy talán egy Komondor, és a hideg szaladt végig a hátamon (ez a fajta a kedvencem, és nagyon nagy hatással van rám). Felmentem a járdára. A kerítés mentén őrjöngve rohangált egy foxi-szerű kutya, és melette ott állt a Komondor. Nem volt olyan nagy kutya, főleg ahhoz képest, hogy kan (megkérdeztem a szomszédot, aki épp a ház előtt ment el), kb. 45-50 kg lehetett. Nem is volt szép, egy rosszul pigmentált (rózsaszín bőr, vörösesbarna foltos orr), gubancos, loncsos, filces szőrű kutya volt, szerintem nem is törzskönyves, de biztos vagyok benne, hogy Komondor volt, erre utaltak a fajtajegyei. Amikor leguggoltam mellé, elhallgatott, olyannyira nem ugatott, hogy az egyébként betegesen félős bolognesem is odament, bedugta a fejét a kerítésen, és megszagolta a kutyát. Amikor felálltam és mélyen a szemébe néztem, elkezdett morogni. Aztán, megtámaszkodtam a kerítésben (konkrétan feltettem a kezem a tetejére), és akkor ugatva felugrott, majdnem oda is kapott, csak szerencsére időben elrántottam onnan a kezem. Amikor elment a szomszád, a lányával a ház előtt, a kutya elkezdett ugatni. Sokáig figyeltem a kutyát, és miután úgy érezte, nem jelentek veszélyt, ott hagyott minket. Ilyen szerintetek a Komondor? Megharapott volna, ha nem rántom el a kezem?
2010. jan. 17. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A KUTYA SZEMÉBE NEM NÉZÜNK!!!!
2010. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
És nem hagyjuk hogy a kutyánk bedugja a fejét, mert aztán még neked áll feljebb ha fej nélkül jön ki...
2010. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2010. jan. 17. 20:50
 14/17 A kérdező kommentje:
De azzal nem volt baja a Komondornak, hogy a kiskutyám bedugta a fejét, mivel a Komi kan volt, az enyém szuka, így végig őt fürkészte, rá se morgott. Én sem ingerlésnek szántam azt, hogy a szemébe nézek, csak egyszerűen próbáltam megállapítani, biztos Komondor e, mert nem voltam biztos benne. Eszembe sem jutott hogy hergeljem, sőt, reméltem, hogy véletlenül majd kijön a gazdája és megkérdezhetem, milyen fajta, mert mondom, nem voltam 100%-ig biztos benne, hogy Komi!
2010. jan. 17. 20:55
 15/17 A kérdező kommentje:
De abban igazad van, hogy ezt a kutya hergelésnek veheti, és ha a gazda mondjuk kinéz az ablakon, akkor azt hiheti először, hogy provokálom a kutyáját.
2010. jan. 17. 20:56
 16/17 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés?
2010. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Furcsa volt a kutya. Azért kérdeztem mert még életemben nem láttam olyan kutyát, amelyik nem őrjöng ha ott álldogál a kerítés mellett 2 ember és 1 kutya.
2010. jan. 19. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!