Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen lenne egy Komondor?

Ilyen lenne egy Komondor?

Figyelt kérdés
Ma, amikor sétáltattam 8 hónapos bolognesem, az Örs Vezér tere felé haladva (Zuglóban lakom), áthaladtunk az Újváros parkon, és egy kertvárosi részen. A Mirtusz utca végén, az úttesten haladva, ahogy a kutyák ugattak, a hangukat megtörte egy mennydörgésszerű, öblös ugatás. A kutyák elhallgattak. Ismerős volt a hang, eszembe jutott, hogy talán egy Komondor, és a hideg szaladt végig a hátamon (ez a fajta a kedvencem, és nagyon nagy hatással van rám). Felmentem a járdára. A kerítés mentén őrjöngve rohangált egy foxi-szerű kutya, és melette ott állt a Komondor. Nem volt olyan nagy kutya, főleg ahhoz képest, hogy kan (megkérdeztem a szomszédot, aki épp a ház előtt ment el), kb. 45-50 kg lehetett. Nem is volt szép, egy rosszul pigmentált (rózsaszín bőr, vörösesbarna foltos orr), gubancos, loncsos, filces szőrű kutya volt, szerintem nem is törzskönyves, de biztos vagyok benne, hogy Komondor volt, erre utaltak a fajtajegyei. Amikor leguggoltam mellé, elhallgatott, olyannyira nem ugatott, hogy az egyébként betegesen félős bolognesem is odament, bedugta a fejét a kerítésen, és megszagolta a kutyát. Amikor felálltam és mélyen a szemébe néztem, elkezdett morogni. Aztán, megtámaszkodtam a kerítésben (konkrétan feltettem a kezem a tetejére), és akkor ugatva felugrott, majdnem oda is kapott, csak szerencsére időben elrántottam onnan a kezem. Amikor elment a szomszád, a lányával a ház előtt, a kutya elkezdett ugatni. Sokáig figyeltem a kutyát, és miután úgy érezte, nem jelentek veszélyt, ott hagyott minket. Ilyen szerintetek a Komondor? Megharapott volna, ha nem rántom el a kezem?
2010. jan. 17. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve vannak olyan kutyák akiknek, ha a szemébe nézel, akkor bedurvulnak...

Területét őrizte, így simán megharap ha benyúlsz hozzá.

2010. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a probléma? Persze, hogy megharapott volna, házőrző kutya! Az a feladata, hogy senkit ne engedjen be! Idegen kutya kerítéséhez nem nyúlkálunk.
2010. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel idegen vagy számára,valószínüleg igen,megharapott volna,mert arra van nevelve,hogy megvédje a házat.Amúgy nagyon nagyon szeretnivaló kutya:)Egyik tanáromnak van ilyen kutyája,és amikor látom,hogy sétáltatja mindig odamegyek és megszeretgetem:DNagyon nagyon aranyos,pedig szinte akkora,mint egy póniló...
2010. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

[link]

[link]

Ilyenek a komondorok. Mamám is tartott komondort, de az nem volt harapós. Legalábbis minket nem harapott meg. Viszont ugatott, ha valaki elhaladt a ház előtt. Jelzőkutya a komondor. Elég valószínű, hogy komondor volt.

2010. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2010. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Mégis mit vártál? Bedugod a kezed egy idegen komondorhoz?? Te hülye vagy. Nekem mudijaim vannak, de azok is szétszednék a kezed meg a kiskutyád is ha bedugná hozzánk a fejét, mert ez az ő házuk és őrzik! Nem a kutyával van baj hanem veled..
2010. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló agyával nagyon komoly probléma van, ki kell vizsgáltatni. Egy szóval nem mondtam, h bedugom a kezem a kerítésen, a tetejére tettem fel a kezem, próbaként, h mit lép erre, mert furcs volt, h alig ugat. Veled ellentétben. Nem mondtam h a kutyával baj van, csak kérdeztem, mert a másik Komi ugatósabb, ez meg nagyon nyugodt volt, pedig 2en is voltunk a kerítése előtt + 1 kutya. Na de mindegy, ilyen hülyékkel nem lehet beszélgetni.
2010. jan. 17. 17:42
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg nem értem a kérdést. Attól, hogy ugyanolyan fajta, lehet az egyik ugatósabb, mint a másik.
2010. jan. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Lehet hogy én vagyok a hülye, de én legalább nem teszek fel egy ilyen buta kérdést, mert nem hiszem hogy a kutyát gyárból jönnek ahol minden egy fajtába tartozó kutya pont ugyanúgy viselkedik. :D Szerintem ne piszkáld más kutyáját, mert nagyon idegesítő tud lenni!
2010. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem piszkáltam a kutyát, ez eszembe sem jutott. Egy rossz szót nem szóltam hozzá. Mutass már egy olyan szövegrészletet, ami erre utal, mert én valahogy nem találok!
2010. jan. 17. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!